Karnabaharın Haşlandığı Nasıl Anlaşılır?

Karnabaharın Haşlandığı Nasıl Anlaşılır?
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 243 kez okundu.

Karnabaharın haşlandığı nasıl anlaşılır ? Kış aylarının vazgeçilmezidir karnabahar içinde bulundurduğu E vitamini sayesinde sağlığa faydaları çok fazladır. Ayrıca içinde antioksidan dolayı kansere karşı koruyucu görev yapar. Öncelikle karnabaharı sap kısmını güzelce kesip çiçek olan kısmını parçalara ayırıp bol su da güzelce yıkayın. Başka bir tencerenin içine su konulup kaynatılır. Bu kaynayan suyun içine ayırdığınız karnabaharın çiçeklerini ekleyin ve 8 dakika boyunca güzelce haşlayın. Peki, karnabaharın haşlandığı nasıl anlaşılır ?

Karnabaharın haşlanıp haşlanmadığını bıçak batırdığınızda rahatlıkla giriyorsa pişmiş ve kıvamına gelmiştir. Karnabahar haşlandıktan sonra süzülür ve soğumaya bırakılır. Karnabaharın üzerine limon suyu ve zeytinyağını gezdirip afiyetle yiyebilirsiniz.

Karnabaharın Faydaları Nelerdir ?

Sağlık açısından birçok faydası olan karnabahar vücudun birçok vitamin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. İdrar söktürür. Mide rahatsızlıkları olan kişilerin midelerini koruyucu özelliği vardır. Sağlıklı, dengeli beslenmeye yardımcı olur. Kalp için faydası çok olan bir sebzedir. Karaciğerde ki toksinleri temizlemeye yardımcı olur. Şeker hastalığı olan kişilerde rahatlıkla karnabahar tüketebilir. Cinsel gücü de arttırmaya etkisi vardır. Bunlar gibi birçok faydası bulunan karnabaharı evinizde sofranızdan eksik etmemeniz de fayda var.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git