Karnabahar Yemeği Kaç Dakikada Pişer?

Karnabahar Yemeği Kaç Dakikada Pişer?
27 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 477 kez okundu.

Karnabahar yemeği kaç dakikada pişer ? Kanser ile mücadelenin en büyük savaşçısı olan karnabahar aynı zaman da birçok derde de şifadır. Oldukça besleyici aynı zaman da sağlıklı olan karnabahar uzmanlarca özellikle kış aylarında haftada bir defa mutlaka tüketilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Birçok yemeği ve aynı zamanda birçok sunumu sayesinde her türlü damak tadına uygun hale getirilebilen karnabahar oldukça kısa zaman içinde pişmektedir.

Karnabahar köftesi yapmak istiyor iseniz ilk olarak karnabaharı iyice yıkayıp düdüklüde 5 dakika pişirmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında yumurta ve un ile bulamaç yaparak dilediğiniz baharatlar ile kızartarak afiyetle tüketebilirsiniz.

Karnabahar yemeği yapmak istiyor iseniz ilk olarak yapraklarını temizleyip düdüklüde 5 ile 7 dakika arasında kaynatmanız yeterli olacaktır. Sonrasında ocakta çok az bir yağda yaklaşık 2 dakika kızdırmanız karnabaharın pişmesi için yeterli bir süre olacaktır. Bu aşamadan sonra sarımsaklı bir yoğurt hazırlayıp karnabahar yemeğinin üzerinde gezdirebilirsiniz. Sarımsaklı yoğurt ile büyük bir uyum olan ve oldukça lezzetli tadı olan sağlık deposu karnabaharı akşam yemeklerinde ana yemek olarak sunabilirsiniz. Afiyet olsun.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git