Karaciğere Ne İyi Gelir?

Karaciğere Ne İyi Gelir?
5 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 635 kez okundu.

Vücudumuzun en önemli organlarından bir tanesi karaciğerdir. Karaciğer, vücudumuza giren besinlerdeki mineralleri ve vitaminlerin emilmesini sağlamaktadır. Ayrıca da vücudumuzda yer alan zararlı maddelerin temizlenmesini ve dışarıya atılmasına yardımcı olmaktadır. Karaciğer de problemler kendini göstermeye başladığı zaman tüm vücudumuzda da problemler baş göstermeye başlar. Bundan dolayı yediğiniz sebzelerin sülfür bakımından sebzeler olmasına dikkat ediniz. Zira sülfür karaciğerimizin temizlenmesini ve vücudumuza giren kimyasalların dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Sülfür bakımından güçlü olan sebzeler;  brokoli, soğan, sarımsak ve lahana gibi sebzeleri bol bol tüketebilirsiniz. Bu sebzeleri tüketmeye dikkat ederseniz hem karaciğerinizin temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz hem de karaciğerinizin sağlığını korumuş olursunuz.

Karaciğeriniz için antioksidan bakımından zengin olan meyveleri de tüketmeye özen gösterin. Çünkü antioksidan, karaciğer fonksiyonlarınızın problemsiz bir şekilde devam ettirmesini sağlamaktadır. Özellikle karaciğerinizi zararlı toksinlere karşı koruma sağlamaktadır. Karaciğeriniz için zararlı olan toksinlerin vücudunuzdan atılması konusunda çok hızlı davranmaktadır.  Mesele gün içerisinde kivi, çilek ve yaban mersini meyveleri tüketebilirsiniz. Ayrıca da turunçgillerde karaciğer sağlığına en iyi gelen meyvelerdir. Bununla birlikte bir de antioksidan görevini yapan ve vücudumuz için gerekli mineralleri ve vitaminleri içeren tam tahıllı besinleri de tüketebilirsiniz. Özellikle kepek, buğday ekmeğini ve yulaf gevreğini önerebiliriz. Bunlar karaciğerinize çok iyi gelecektir.

karacigere-ne-iyi-gelir-

Karahindiba Çayı

Karahindiba çayı hem sindirim sisteminizi hızlandırmakta hem de karaciğerinizde biriken zararlı toksinlerin dışarıya atılmasına yardımcı olmaktadır. Bu çayı düzenli olarak tükettiğiniz zaman gerçek anlamda birçok faydasını görebilirsiniz.

Devedikeni Çayı

Karaciğerinizin temizlenmesinde en iyi gelen bitki olduğunu söyleyebiliriz. Vücudumuza aldığımız zararlı toksinlerin sindirim sistemi yoluyla emilmeden dışarı atılmasını sağlar.

Limon Suyu

Düzenli olarak limon suyu içmek, karaciğerinizin korunmasını sağlamaktadır. Karaciğerinizde zararlı toksinlerin birikmemesini sağlar, bundan dolayı da karaciğere en iyi gelen doğal yöntemlerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Bol Su Tüketimi

Düzenli olarak her gün en az 8 barda su içmeniz gerekir. Çünkü ne kadar çok su içerseniz akciğerinizi zararlı toksinlere karşı o kadar korumuş olursunuz ve özellikle de su akciğerinizin düzenli olarak temizlenmesini sağlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git