Kahve Falında Oturan Deve Görmek

08.07.2020
Kahve Falında Oturan Deve Görmek

Kahve falında oturan deve görmek, hayatın akışına ve bu sırada karşına çıkan fırsatlar kadar zorlukların da olduğuna, inişli çıkışlı anların varlığına, farkında olmaya, üretmeye dikkat çeken bir semboldür. Doğru olmak ve gidilen yolda sebat etmeye, zorluklar karşısında pes etmemeye, yaşamın başlangıç ve bir sonunun olduğuna, kıymet bilmeye delalet eder.

Aşkın güzelliğine ve değerini bilmeye, kırgınlık ve hataların ne kadar telafi edilse de izi kaldığına, kalp kırıklıklarının acısına yorumlanır. Bağlanmak, barışmak, kaybetmekten korkmak ve karşılaşılan sorunlar karşısında sabırla ve sağduyuyla hareket etmek şeklinde ifade edilir.

İş hayatında dürüst ve helalinden kazanca, hakkaniyetli olmaya, Allah yolunda gitmeye delalet eder. Bağlanmaktan korkmaya, korktuğu ile yüzleşmeye, sırılsıklam aşık olmaya ve artık doğru yola girmek anlamına gelir.

Aşk Hayatı

Hayatı tiye alan, hızlı yaşayan, heyecan ve adrenalini yüksek, birine bağlanmaktan ve sorumluluk almaktan çekinen biri olduğunuza, fakat ne kadar hayatı plânlarsanız plânlayın, kaderden kaçamayarak kalbinizi başkasına kaptırarak, yaşamınızı ve hayata bakışınızı bu aşk için değiştirmek zorunda kalacağınıza yorumlanır.

Evliliğinizde bazı kişisel bakış açılarından dolayı çatışmalar yaşayarak, kendi istek ve arzularınızı kabul ettirme çabası gösterdiğinize yorulur. Bu çatışmaları orta yol bularak aranızda çözmek için verdiğiniz uğraşın sonunda, sevmenin karşılıklı her şeye rağmen diyebilmek olduğunu anlamanıza delalet eder.

Kalbinizi uzun zamandır dolduran kişi ile aranızın açık olması ve uzlaşmaya yanaşmadığına işaret eder. Fakat bu ayrılığın sevginin ve birbirinizin kıymetini anlamak için ikinize de bir ders niteliği taşıdığına ve kısa süre içinde barışarak, evlilik yoluna gireceğiniz anlamına gelir.

Sağduyulu ve sabırlı bir kişiliğe sahip olduğunuz ve uzun zamandır sessiz kalarak düzelir, belki anlar diyerek beklediğiniz ilişkiniz için artık konuşma ve bir nokta koyma zamanınızın geldiğine yorumlanır. Bir şeyler ima ederek anlamasını beklemek çoğu zaman ilişkilerde yapılan belkide en büyük hatalardan biridir. Bu nedenle konuşmak iletişim için en doğru yol olacaktır. Özellikle ileride daha büyük sorunlar yaşamadan, bu sorunları çözüme kavuşturmanın, daha sağlıklı bir ilişki için yerinde alınmış bir karar olduğuna işaret eder.

İpin koptuktan sonra bağlandığı nokta en sağlam yeri olmasına rağmen, değdiğinde ise en çok acı veren yeri olurmuş. İlişkinizde yaşadığınız inişli çıkışlı anlarından bazılarının, bu ip gibi kalbinizi acıtan ve unutamadığınız bir olayın varlığına yorulur.

Aile ve Yaşam Alanı

Düşüncelerinizi hayata geçirmek için ailenizden onay alarak hareket etmek yerine, biraz daha cesur davranarak kendi hayallerinizin peşinden gitmeniz, verdiğiniz kararın sorumluluğunu taşımanıza ve daha mutlu olmanıza vesile olacağı anlamındadır.

Ailenizin her şeye polyana gibi pozitif bakış açısıyla bakmanızdan dolayı, zarar görmenizden korkulduğu anlamına gelir. Onların unuttuğu ise hayata bakış açınızın ve duygularınızın yön verdiğidir. Artık büyüdüğünüzü ve kendi kararlarınızı verebildiğinizi anlamaları, endişelerinin yersiz olduğunu ifade etmeniz gerektiğine yorumlanır.

Aileniz ile uzun zamandır birlikte yapmadığınız bir yolculuğa çıkarak, güzel zaman getireceğinize, değişik yerler görmenin ve birlikte yeni anılar biriktirmenin keyfini yaşayacağınıza, tatil dönüşü bir müddet daha fotoğraflara bakarak, yaşadığınız güzelliklerin sohbetlerinizde yer alacağı anlamına gelir.

Para

Maddi açıdan kısa süreli bir darboğaza gireceğinize ve bu süreçte çevrenizde olan kişilerin ne kadar bencil ve çıkarcı olduğunu anlamanıza, durumunuzu düzelttiğiniz de ise insan temizliği yaparak, bu süreçte yanınızda olmayan kişilerle aranıza mesafe koymanıza, kötü gün dostları ile aranızdaki mesafeleri de kaldırmanıza yorumlanır.

Hayatın ne kadar değerli olduğuna ve bu dünyadaki varlığınızın iz bırakması için çevrenizin dışında da bir çok dernek ve yardım kuruluşunda gönüllü çalışmalara katılarak, gelirinizin ihtiyaçlarınızın dışında kalan kısmını harcayarak, manevi huzura kavuşmanıza delalet eder.

Her zaman ihtiyaçlarınızı planlayarak hareket etmenizden, kütü günler için bir miktar birikim yaptığınıza, zaman içinde birikiminize güvenerek daha rahat hareket etmenize, hatta şansınız yaver giderse kendi işinizi kurarak, yeni istihdam oluşturma hayalinizi gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Aile içinde yıllarca her konuda desteğine başvurulan kişi olduğunuz, çoğu zaman elinizden geleni yapmanıza rağmen aynı durumda kaldığınızda yalnız kaldığınızı fark etmeniz kendinizi mutsuz hissetmenize neden olmuş. Fakat veren el alan elden üstündür diyerek, kendinizi motive etmeniz yaptıklarınız karşılığında beklentiye girmemeyi başardığınız anlamına gelir.

Parasal olarak feraha ulaştığınız bir dönemin arifesinde olduğunuza, harcamalarınıza dikkat etmez, ayağınızı yorganınıza göre uzatmazsanız, bu dönemin kısa süreceğine ve nasıl bir anda eski halinize geldiğinizi sizin bile anlamayacağınıza yorumlanır.

İş ve Kariyer

Yeni bir oluşumun parçası olarak aldığınız görevde, kısa sürede yükselerek dikkat çekmeniz anlamına gelir. Bu durumun çevrenizde kıskançlık sebebi olacağına, nazara gelerek enerjinizin düşmesine delalet eder.

Bir anlık öfke ile hareket ederek işten ayrılma kararı vermenizin ardından, bir müddet zorluk çekeceğinize, bu sürecin fazla uzun sürmeyeceğine ve ailenizin her zaman destek vererek bu süreçte bunalıma girmenize engel olacağına, daha önce çok istemenize rağmen kabul edilmediğiniz bir işten teklif alarak şer görünen bu durumu hayra çevireceğinize delalet eder.

Yaşınız gereği iş hayatında tecrübesiz olmanız, bazı sorunlarla mücadele etmekte zorlanmanıza neden olabilir. Fakat azimli ve çalışkan olduğunuz için kısa sürede bu durumun üstesinden geleceğimize işaret eder.

Basireti bağlı denen ve her elini attığı işte başarısız olan kişilerden biri olduğumuza inanmanız, çoğu zaman kendinizi bahtsız bedevi gibi tanımlamanıza ve ayağınıza kadar gelen kısmetleri kaçırmanıza neden olmakta. Bu durumu farkında olmadan kendinize yüklediğiniz bir olumsuzluk olduğunu anlamanız, yaşamınızın dönüm noktasını oluşturacağını ifade eder. Şans artık sizden yanadır ve farkındalığınız ile geçmişin izlerini kısa sürede kapatacağınız anlamına gelir.

Sağlık

Kısa süreli sağlık sorunları yaşamanız ve bu sorunları önemsemeyip ayakta geçirmeniz, ilerde daha büyük sağlık sorunlarına yol açabilir. En ufak sorunu bile göz ardı etmeden gerekli desteği almanız, uzun yıllar sağlıklı bir yaşamın kapılarını size aralayacağına işaret eder.

Sabırlı olmanız bazı sorunları içinize atmanıza ve kendi kendinize stres yapmanıza neden olmakta. Stres ve içinize atmak riskli bazı hastalıklara davetiye çıkartmanıza neden olacağı için, hiç bir sorunu kendinize dert etmeden yaşamayı öğrenmeniz veya gerekirse stresle başa çıkma konularında destek almanız, hastalıkları önleme konusunda yardımcı olduğuna delalet eder.

Ailenizden birinin hastalandığı haberini ile sarsılacağınıza, kısa süre içinde tedavinin olumlu sonuçlandığı müjdesi ile rahat bir nefes alacağınıza yorulur.

Aileye yeni katılan bir bebek sevincini daha yaşamadan, bazı sağlık sorunları olduğu haberi ile üzüleceğinize, bu süreçte elinizden gelenin en iyisini yapmak adına, her türlü desteği vererek kısa sürede bebeğin sağlığına kavuşması ve ailenin bu durumdan dolayı mutlu olacağı şeklinde yorumlanır.

Yorgunluk ve halsizlik şikayetleri ile yakındığınıza, uykunuzu almanıza rağmen sabahları uyanmakta zorluk çektiğiniz için yaşamınızın kalitesinin düştüğü anlamına gelir. Bu durumun altındaki sorunu çözmek ve yeniden eski halinize gelmek için düşen vitamin değerlerinizi yükseltmek için doktorunuzun önerdiği besinleri ve takviyeleri tüketmeniz, vücudun kaybettiği direnci kısa sürede yeniden kazanmasına delalet eder.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.