Kahve Falında Hançer Görmek

Kahve Falında Hançer Görmek
9 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 2.631 kez okundu.

Kahve falında hançer görmek gün dengesiz ve patavatsız bir tanıdığın çekememezlik tavırları yüzünden fal sahibinin moralini bozmaya çalışan konuşmaları olarak yorumlanır. Fakat fal sahibi kendinden emin bir tavırla bıçak gibi keskin bir cevap vererek durumun üstesinden gelecek demektir. Aynı zamanda hançer sembolü ile birlikte beliren bir bulut bu patavatsız ile ipleri tamamen kopartmak anlamına gelir.

Bazı yorumculara göre fincandaki konumuna göre yorumlanmalıdır. Fincanın kulp kısmında beliren hançer sembolü kişinin hanesinden birisinin zor günler geçirmekte olduğuna ve maddi desteğe ihtiyacı olduğuna dalalettir. Fincanın dip kısmında belirmesi ise kişinin sevdiği birisinin başına gelebilecek ufak bir kazayı haber verir. Duyunca çok üzülen fal sahibi sevdiği insanın iyi olduğunu görünce rahatlayacak ve elinden geleni onun daha iyi olması için yapacaktır. Fincanın ağız kısmında beliren hançer sembolü beklenmedik anda gelen bir iftiranın habercisidir. Fakat bu konuya çok sinirlenen kişi iftira atan insanın dünyayı burnundan getirecektir. Bir diğer anlamı ile dünya zevklerinden elini eteğini çekmektir. Kişinin ibadetine ve ahiretine olan düşkünlüğünü simgeleyen hançer sembolü fal sahibine manevi temizliği müjdeler. Eğer kişi evli ise çok güzel bir aile ortamı ve anlayışlı aile bireyleri ile yorumlanır. Fal sahibi bekar ise yakın zamanda kurulacak yuvanın güzelliğini müjdeler. Fincan tabağında belirmiş ise fal sahibinin vicdanını sızlatan bir konuda kendini rahatlatmak için yapacağı bir itirafı temsil etmektedir.

Gizli şeylerin açığa çıkacağını, saklanmaya çalışılan birçok gerçeğin herkes tarafından öğrenileceğini gösterir. Hayatınızın içinde yer alan kötü anıları ve olayları, onlar başka yollardan öğrenmeden bizzat kendiniz onlara anlatmalısınız. Böylece size olan güvenlerini kaybetmek yerine, önce çok kızsalar da sonradan durumu anlayışla karşılayacaklar ve ilişkilerinize zarar gelmemiş olacak. Daha önce işlediğiniz bir suç ya da zarar verdiğiniz birileri varsa bu durumu daha fazla saklamak yerine muhakkak sevdiklerinizle paylaşmalısınız. Aksi takdirde çok yakında başkaları aracılığıyla öğrenecekler ve bu durum size karşı sonsuza kadar güvensiz bir biçimde yaklaşmalarına neden olacak. Herkesin öğreneceği sırları, gizli kalmış, kimsenin fark etmediği dertlerin açığa çıkacağını, bugüne kadar çok sıkıntılar çekmiş ancak hak ettiği değeri görememiş insanların yüceleceğini gösterir. Mütevazi insanların fark edileceklerine ve örnek alınacaklarına işaret eder.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git