Kahve Falında Battaniye Görmek

Kahve Falında Battaniye Görmek
4 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 2.556 kez okundu.

Kahve falında battaniye görmek iyi niyetli bir kişiliğe işarettir. Kişi kendinden çok ödün veren çoğu zaman yaptığı iyiliklerden zarar görse bile çok büyük bir kazık yeyinceye kadar yaptığı iyiliğin arkasında duran ve devam eden bu nedenle de hep kullanılıp sömürülen bir kişidir. Her ne kadar bu durumdan şikayetçi olsa da ve bundan sonra bir daha taviz vermeyeceğim diye kendi kendine sözler verse de bu konuda verdiği sözleri tutamayıp hep başa döner. Bu kişilerin en büyük hatası hep yanlış insanlara güvenmektir. Güvenebileceği insanlardan kaçarken kendisini kullanacak ihanet edecek iki yüzlü insanlara fazlası ile güvenmektedir.

Yardım anlamına gelir. Kişi bir konuda hiç tanımadığı birinden bir yardım görecek ve bu yardım vesilesi ile işlerini halledebilecek. Bu yardımı yapan kişi tesadüfen denk gelen bir yabancı olacak ve hayatında bir daha da karşılaşmayacağı biri olacak. Bir ayıp örtmekle de yorumlanır. Yakın çevresinden birinin bir ayıbını gizlemekte. Onunla ilgili büyük bir sırrı taşımakta ve hatta bu sır ortaya çıkmasın diye çabalamaktadır. Çok sevdiği bir kimseyi korumak için bu sırrı örtbas etmekte olan fal sahibi bir yandan da bu yükün altında ezilmektedir. Ama bunu taşımaktan başka çaresi yoktur, çünkü anlatıp yardım isteyebileceği yada kendini rahatlatabileceği kadar kimseye güvenmemektedir. Verilen bir sözün yerine getirilmemesi sonucunda ortaya çıkabilecek pürüzleri de işaret etmektedir. Kişi bu pürüzleri gidermek iki kat çaba ve masraf sergileyecek ve doğal olarak sıkıntılı günler geçirecektir ama bu süreç geçicidir. Ayrıca artık kimi nereye koyması gerektiğini bilecektir.

Çoğunlukla çekilen tüm sıkıntıların ardından gelecek olan huzura, mutluluğa ve elde edilecek olan yüklü kazanca işaret eder. Kişi maddi anlamda zor günleri atlatarak, sonunda istediği ve hak ettiği iyi bir yaşam sürdüreceğine tabir edilir. Yakın bir zamanda iyi bir iş teklifi alacağına ve bu işin ona yarayacağına yorumlanır. Kişinin hayalini kurduğu mesleğe kavuşulacağı, zorluklarla elde ettiği güce ve zahmetle kurduğu aile saadetine tabir edilir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git