Kadınların Sahip Olduğu ama Hakkı Yeteri Kadar Verilmeyen 15 Çekici Fiziksel Detay

Kadınların Sahip Olduğu ama Hakkı Yeteri Kadar Verilmeyen 15 Çekici Fiziksel Detay
30 Mart 2017 tarihinde eklendi, 371 kez okundu.

Gerek evrensel gerekse toplumsal cinsiyetçi güzellik algıları nedeniyle kadınların belli, dar bir güzellik kalıbına sokulmaya çalışılması çağımızın gerçekleridir. Televizyonların, dergilerin, medyanın sürekli bir güzellik kalıbı sunması, kadın vücudunu meta olarak kullanması yüzünden belki de güzel olan diğer detayları kaçırıyoruz ama farkında değiliz. Erkeklerin kadınlara kalıplaşmış güzellik unsurları dışında sunmadığı bazı güzel fiziksel detaylar da mevcuttur. Ve her kadının mutlaka güzel ve çekici fiziksel detayları vardır.

1. Geniş alın: Geniş bir alın aynı zamanda zekâ simgesidir. Bu yüzden saçlarınızla örtmeyi değil arkadan sıkıca toplayarak ortaya çıkarmayı denemelisiniz.

2. Kemikli bir yüz: Çoğu erkeğe ve kadına itici gibi görünse de kadın yüzüne sert bir ifade verse de değişik bir hava kattığı da bir gerçek.

3. Sivri köpek dişleri: Vampirella ifadesi veren sivri köpek dişleri bir gülüşü güzelleştirmeye bile yetebilir.

4. Çıkık elmacık kemikleri: Oval bir yüze veya hafif uzun bir yüze çok yakışan detaylardan biridir.

5. Büyük gözler: Büyük gözler bilinenin aksine kadınları daha da güzel gösteren detaylardandır. Örneğin Türkân Şoray.

6. Çene gamzesi (Çah-ı zenehdan): Kötü durduğunu düşünenler olduğu gibi çene gamzesini seven insanlar da mevcuttur.

7. İnce üst dudak ya da ince dudaklar: İnce dudaklar bazı kadınlara çok yakışır. Neden her kadın botoks ile dudak şişrmek zorunda olsun ki?

8. Kalın kaşlar: Kalın kaşlar özellikle son yıllarda moda oldu diyebiliriz. İncecik kaşlar bir kadın için olası görülürken neden kalın kaşlar ile de çekici görünen bir kadın olmasın ki? Kalın kaşlar yalnızca erkeklere özgü bir şey değildir.

9. Gönül çukuru (Suprasternal notch): Boynun gövde ile birleştiği boğazın tam altındaki noktada bulunan çukurluk gönül çukurudur. Özellikle köprücük kemikleri de çıkık olan kadınlarda daha güzel durduğu kesin.

10. Çıkık köprücük kemiği: Kilo verildiğinde değil kendiliğinden çıkık bir köprücük kemiği de harika bir detay.

11. Ayrık ön dişler: Ayrık ön dişlere sahip olanların şanslı olduğu gibi bir inanç bile vardır. Ayrıca hoş görüntü de çizebiliyor.

12. Gözaltı torbaları: Çoğu kadının kâbusu ve güzelliği örseleyici bir detay olarak bilinse de bakışları anlamlı kılan bir detay olarak seveni de mevcuttur.

13. Dudağı ve burnu birleştiren iki ince çizgi (Philtrum): Burun ile üst dudağı belirgin kıldığı için çok hoş bir detay olduğu kesin.

14. Çift burun ucu (Burnun ortasında bir yarık varmış gibi çizgi bulunması): Çoğu kadının istemediği bir özellik olsa da bazı kadınlara çok yakıştığı kesin.

15. Burun kemeri: Her kadın güzellik algılarının dayatması yüzünden pürüzsüz ve çıkıntısız bir buruna sahip olmak ister. Oysa bazı kadınlara kemerli burun çok yakışır.

Bu örnekler daha da artırılabilir. Kadınlar için güzellik ölçütü, güzellik kalıbı diye bir kural olmamalıdır. Kaslı bir vücut, şişmiş göz torbaları ya da kemerli bir burun… Bunları kendinize dert edinmeyi değil yakıştırmayı denemelisiniz. Kadınlar doğal halleri ile güzeldir. Sizi siz yapan özellikleriniz ile diğer insanlardan ayrıldığınızı unutmayın. Önemli olan fiziki güzellik değil bakışlardaki güzelliktir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git