Kadınlar Erkekler Gibi Davransa Ne Olur? Roller Değişince Epey Güleceğiniz 10 İllüstrasyon

Kadınlar Erkekler Gibi Davransa Ne Olur? Roller Değişince Epey Güleceğiniz 10 İllüstrasyon
1 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 286 kez okundu.

Kadınlar ve erkekler doğaları gereği farklı yapıdalar. Bu farklılık sadece dış görünüşle kalmayıp olaylara karşı verdikleri tepkileri de içine almakta. Bir kadının ağlayabileceği bir olaya erkek hiçbir şey hissetmeyebilir. Ya da erkek için çok karmaşık olan bir şey kadın için dakikada çözülebilir. Bunlar ve dahaları için         yerler değişse peki? Ortaya nasıl eğlenceli tablolar çıkar, gelin beraber bakalım.

1. Bitmek bilmeyen ‘nerdeler’

Erkekler gün içinde lazım olup da bulamadıkları birçok şey için kadınları soru yağmuruna tutarlar. Çorabım teki nerde, anahtarımı bulamıyoruum, gözlüğümü gördün mü?? Ya bu soruları kadınlar erkeklere yöneltse; hayatım yeni aldığım elbise mi nereye koydun, leopar desenli çantam nerde, cımbızımı gördün mü? ☺

2. Alışverişte dakikalar harcayan bir erkek düşünsenize ☺

Malumunuz üzre bayanların %99’ü alışverişi çok sever, alışverişte vakit harcamaya bayılır. Tabi bu süre zarfında sıkıntıdan patlayan erkekler olur. Bir mağazada rafların önünde iki ürün arasında karar veremeyen bir erkek ve kıyıda köşede onu beklemekten ağaç olmuş bir bayan hiç birimizin alışık olmadığı bir görüntü kabul edelim.

3. %1 hastalık %99 naz

Bayanlar için en güzeli de bu olurdu herhalde J Ufak bir gribal enfeksiyonda ölüm döşeğine yatmış gibi abartıp abartııp, binbir naz yapıyorsunuz ve her şey ayağınıza geliyor. Ooh, mis!

4. Bir bilene danışmak şart.

Kadınların yaptığı şeylere nedense pek güvenmez baylar (kabul edin). Hep bir acaba birisine mi sorsak, anneme sorayım mı, kesin böyle mi? Ya bir rahat bıraksanız yapacaklar ama,neyhsee.. Aynı şeyi kadınların yaptığı düşünün; hayatım sanki bunda bir yanlışlık var, babama arayıp bir sorayım istersen, doğru yaptığına emin misin? Nasıl, hoşunuza gider mi böylesi saygıdeğer beyler? 😉

5. Hafızaların maşallahı vardır!

Bir yerde güzel bir bayan görsünler, hemen usulca sokulup ‘sen burda yenisin galiba, görsem unutmazdım bu güzelliği çünkü’ klişesini yapıştırırlar. Fakat havalı havalı sokulup ‘ yakışıklı sen yenisin galiba?’ cümlesini bir bayan kursa?

6. Çok güzelim bee!

Birde erkeklerin kendilerini biscolata erkeği gibi sanıp aynanın karşısında oralarına buralarına övgüler yağdırmaları yok mu, sanırsın kâinat yakışıklısı! Hiçbir kadın ona hayır diyemeyecektir. Neden desinler ki, o reddedilemez. Bunu yapan bayan olsa; ‘ohoo erkeklerin hepsi benim peşimden koşuyor’! İşte böyle komik oluyor beyler, haberiniz olsun.

7. Senin vuracağın topaa!

Erkeklerin en büyük zevklerinden biri futbol izlemektir, heleki derbi akşamları heyecan büyüktür. Bu durumu bayanlar sergilese ‘yaa şekerim topa nasıl vuruyor görüyorsun değil mi, bu takımın hocası kim acaba, hakemin bu davranışını kınıyorum’ gibi muhtemel diyaloglar ortaya çıkar sanımca. Ve argo bir tabir olacak kusura bakmayın bayanlar ama o zaman ‘karı gibi top oynuyorlar’ yakıştırması da rafa kalkar gibi…

8. Oo ikisi bir arada mı, at sepete.

Bayanların kullandığı binbir çeşit kozmetik ürünleri vardır. Sorsanız hepsinin etkisi de farklıdır. Ama erkekler öyle mi el ve ayak için kremler ayrı değildir; bir kremle tüm vücudu bir sene idare ederler J alışveriş yapan bir kadından ‘ hem vücudumu hem saçımı yıkayacağım ha ne güzel iş’ sözlerini işittiğinizi düşünsenize..

9. Sanırsam 2. Sınıfa gidiyor, 3 de olabilir!

Nede olsa kadınlar ilgileniyor diye birçok şeyi umursamaz erkekler. Neden çünkü ilgilenen vardır. Yahu, siz hiç çocuğunuz kaça gidiyor diye sorulduğunda kekeleyen anne gördünüz mü?

10. Ya sen rahat ool 😉

Tamam, kabul; kadınlar yolculukta navigasyona sinir olmakta. Fakat erkeklerin rahatlıkla verdiği cevapları kadınlardan duysak; ‘ ya aşkım sen bana güven, şimdi sırtını yasla koltuğa ve rahat ol nereye gittiğimizi biliyorum ben’  biraz garip olur ha J en başında kadınlar bu kadar sakin değil dediğinizi duyar gibiyim…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git