Jel Eyeliner

Jel Eyeliner
10 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 587 kez okundu.

Kozmetik dünyası biz kadınlar için vazgeçilmez hale geldi. Son zamanlar da talepler, beklentiler oldukça artmış durumda. Bu nedenle kozmetik sektörü de her kadının isteğine yanıt olarak ürünler çıkarmaya, piyasaya sürmeye başladı. 90’lı yıllarda sade bir ruj ve göz kalemi yeterken, günümüz de bir çok çeşit ve model bulunuyor ve kullanılıyor.

jel-eye
Eyeliner 80 ve 90 yıllarının kadınlar için asilliği ortaya çıkaran bir makyaj ürünüydü. Son zamanlar da ise gündemden düşmeyen, her bayanın kullandığı tercih ettiği bir ürün haline geldi. Eyeliner kullanarak bakışlarınıza anlam katar ve çekici gösterebilirsiniz. Piyasa da bir çok eyeliner çeşidi bulunuyor. Bu eyeliner arasında en popüler olanı ise jel eyeliner. Bu eyeliner diğerlerine göre, mat bitişli, katı kıvamlı ve daha dayanıklı. Fiyat aralığı olarak ise diğerlerine göre daha pahalı. Piyasa da en ucuzundan en pahalısına kadar bir çok jel eyeliner bulunuyor. Maybelliner markasının jel eyeliner fiyatı 22 TL iken L-Oreal-Paris markasının eyeliner ise 35 TL’dir.

Kozmetik piyasasında az kaliteli olarak bilinen Maybelline markasının jel eyelinerı bile oldukça kalitelidir. Ayrıca fiyat olarak da her bütçeye uygun. Yapısı itibari ile çabuk bitmeyen bu ürünü aylarca kullanmanız mümkün. Çok kaliteli bir jel eyeliner olarak Clinique markasının eyeliner fiyatı 70 TL’dir, Urbay Decay da 65 TL’dir. Jel yapıda ki eyeliner fiyatları, marka ve kaliteye göre artış göstermektedir. Örneğin dünyaca ünlü, bir çok dünya starının kullandığı Make Up For Ever jel eyeliner fiyatı 65 TL iken, Shiseido ise 103 TL’ye satın almak mümkündür. Türkiye’de bir çok blogger, makyaj artistinin kullandığı Mac markasının jel eyeliner fiyatı ise 55 TL’dir.

Inglot jel eyeliner çok kalıcıdır ve bir çok temizleme ürünü ile de kolay kolay çıkmaz. Eğer kalıcı bir ürün tercih etmek isterseniz bu kesinlikle harika. Jel eyeliner aslında ne kadar sert ise o kadar kalitelidir. Bu üründe o yapısı itibari ile oldukça serttir. Jel eyeliner sürmek için yanında bir fırçası mevcut fakat bu fırçayı eyeliner sürdükten sonra mutlaka temizlemelisiniz. Jel eyeliner kullanmaya eliniz alışıksa bu ürün sizin için vazgeçilmez olabilir.

Çoğu kadın günümüz de Mac markasının Fluid Line jel eyeliner tercih etmekte. Tercih etmelerinin en önemli nedeni ise kahverengi ve mat siyah renginin mevcut olmasıdır. Normal de sert olan jel eyeliner kaliteli olsa da bu ürün yumuşak yapısına rağmen çok kalıcıdır. Smokey ya da gri makyajlarının vazgeçilmez ürünü haline gelmiştir. Jel eyeliner çok kolay sürülür ve anında kurur. Hemen kendini sabitleme özelliği olduğu için çok fazla tercih edilir.

Loreal markasının Super Liner jel eyeliner fırçası en kullanışlı fırçalar arasındadır. Yumuşak yapı da ve tüm eyelinerlar gibi kapağı açık bırakınca hemen kaskatı kesilmiyor. Sürümü çok rahat olan bu jel eyeliner, çizgi çekmek ve kuyruk yapmak için tam ideal formda. Tek kötü yanı hemen kurumaması sürdükten sonra gözleriniz kapalı biraz beklemeniz gerekiyor. İyi olan yanlarından en iyisi ise gözlerinizi yıpratmadan, bastırmadan, ovuşturmadan hemen kolaylık ile çıkıyor. Kalıcılığı, matlığı, temizlenmesi ile çok bereketli bir ürün. Jel eyeliner kullanmaya yeni başlayanlar için tam ideal.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git