İstenmeyen Tüyleri Yok Etme Yöntemleri

İstenmeyen Tüyleri Yok Etme Yöntemleri
17 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 19 kez okundu.

İstenmeyen tüyleri yok etme yöntemleri nelerdir ? İstenmeyen tüyler tüm bayanları canından bezdiren bir konudur. Kıyafet seçerken seçimleri kısıtlayan, hareket özgürlüğünü engelleyen ve son derece rahatsız edici olabilen istenmeyen tüyler için bu zamana kadar birçok yöntem denenmiş ancak ne yazık ki tam olarak kesin bir sonuç elde edilememiştir. Ağdanın vakit alması, jiletin tüyleri arttırması sebebi ile bayanlara birçok zahmete neden olmaktadır. Böyle bir durumun yanı sıra tüy alımında yaşanan acı ve sonrasında ki tahrişte tüm bunların cabasıdır.

İstenmeyen tüylere çözüm bulamayan, vakit ayıramayan ve cebindeki tüm parayı bu tüylerden kurtulmaya adayan bayanlar için bu yazımızda tüylerden kurtulma yöntemlerini açıklıyoruz. Hem ağrısız hem de kesin sonuç vermesi sebebi ile bu yöntemler birçok ülke de bayanlar tarafından kullanılmaktadır. Bu yöntemleri uygulamak için ilk olarak jiletten vazgeçmelisiniz. Bu yöntemler kıl köklerinin zayıflaması yönünde etki göstermektedir ancak jilet kıl köklerini uyardığı için jilet bu aşamada uygulamanın faydasını yok edecektir. Her ne kadar acısız ve zahmetsiz olsa da bu süreçte jiletten vazgeçmelisiniz.

İlk olarak uygulama yapılacak bölgeyi ağda, makine ya da tüy dökücü krem ile temizleyin. Ardından ılık su ve pamuk yöntemi ile bölgeyi iyice temizleyin. Ardından bir kap içinde bir aspirini iyice ezin ve 5-6 damla limon damlatın. Uygulama yapılacak bölge geniş ise 2 aspirin olarak ölçü arttırılabilir. Bu karışımı bölgeye iyice sürün. Ardından yarım saat bekletin. Sonrasında masaj yapar gibi bölgeyi ovalayarak aspirin ve limon karışımını ılık su yardımı ile temizleyin. Bu uygulamayı tüyler çıkana kadar hafta da iki kere uygulayın. Düzenli olarak uygulanan bu yöntem sayesinde kıl kökleri zayıflayarak gücünü kaybedecektir ayrıca ince tüyler de zaman için de yok olacak ve hayalini kurduğunuz pürüzsüz cilt sizin olacaktır. Ancak bu yöntem uygulama sırasında alerjik bir reaksiyon ile karşılaşılması durumunda uygulamaya son verilmelidir. Hassas ciltlerde uygulama yapılması önerilmemektedir.

Diğer bir yöntem ise mercimek ve patates yöntemidir. Mercimeğin kıl köklerini zayıflatma etkisi ve patatesin tüyleri ağartma özelliği birlikte tüyleri yok etmektedir. Yarım kase sarı mercimek bir tatlı kaşığı bal 5 çay kaşığı limon suyu ve 1 adet rendelenmiş patatesi iyice karıştırın. Blender yardımı ile tüm malzemeleri ezin ve ardından bu kremsi karşımı istenmeyen tüylerin olduğu yere uygulayın. Yoğun bir tabaka olarak sürülen bu karışım üzerine nemli bir bez örtün ve yaklaşık 40 dakika bu şekilde bekletin. Ardından ılık su ile tüm bölgeyi durulayın. Bu yöntemi hafta da bir defa uygulamak yeterli olacaktır. Bu uygulamayı düzenli olarak 6 ay boyunca uygulamanız halinde istenmeyen tüylerden kurtulabilir tüm acılı ve zahmetli yöntemlere son vererek tüm aletleri çöpe atabilirsiniz. Düzenli ve doğru yöntemler ile istenmeyen tüyler hayatınızdan gidecektir.

İstenmeyen tüyleri yok etme yöntemleri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git