İstenmeyen Tüyleri Azaltmak İçin Ne Yapılmalı?

İstenmeyen Tüyleri Azaltmak İçin Ne Yapılmalı?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 74 kez okundu.

İstenmeyen tüyleri azaltmak için ne yapılmalı ? İstenmeyen tüyler hem bayanların hem de erkeklerin başına bela olan, öz güveni kimi zaman zedeleyen, rahat hareket etmeyi kısıtlayan bir konudur. Bu nokta da erkekler bayanlara nazaran biraz daha şanslı olsa da istenmeyen tüyler her iki taraf içinde çözümlenmesi gereken ortak bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle normal tüylenmeye oranla daha fazla tüy sorunu yaşayan bireyler oldukça büyük problem yaşamaktadır. Tüm yöntemler denense de ne yazık ki çoğundan tatmin edici bir çözüm alınamamıştır. Durum böyle olunca da verilen onca emek ve vakit kaybı oldukça can sıkıcı olmaktadır.Eğer tüy problemi sizin de canınızı sıkıyor, dilediğiniz gibi giyinmenize ve hareket etmenize engel oluyor ise en basit ve ağrısız yöntemler ile istenmeyen tüylerin azalabileceği bilgisini verebiliriz. Bunun için yapılabilecek birçok uygun ve kolay yöntem bulunmaktadır.

Ancak öncelikle tüy artışının önüne geçmek adına jilet ve türevleri malzemeler kullanmamalı, kıl kökünün uyaran krem ve benzeri sıvılar cilde uygulanmamalıdır. Tüy alırken tüyleri kıran yöntemlerden uzak durulmalı, eğer ağda ile işlem yapılıyor ise şekerli ve tatlı ağda kullanılmamalıdır. Bu tür ağdalar kıl köklerini besler ve daha kalın daha çok tüy sorununa yol açar. Şeker bulunmayan daha doğal ağdalar tercih edilmelidir. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra tüylerin azalması adına size en uygun kürü uygulayabilirsiniz.

 

Son zamanlarda en çok kullanılan yöntem olan zerdeçal kürü hem uygulaması kolay hem de etkisi güçlü olan ilk yöntemdir. Öncelikle bir kap içine bir tatlı kaşığı zerdeçalı ekleyin, üzerine 2 yemek kaşığı sütü ekleyip iyice karıştırın. Krem kıvamına gelen bu kürü tüylenme olan bölgeye iyice yedirin ve 20 dakika yüzünüzde bekletin. Ardından ılık su ile yavaş yavaş masaj yaparak temizleyin. Bu yöntemi haftada iki defa uygulayabilirsiniz. 5-6 kullanımdan sonra yavaş yavaş tüyler cansız bir hale dönüşecek ve bölgede ki tüylenme azalacaktır.

Düzenli ve doğru kullanım ile birlikte 6 ay sonunda %80 oranında bölgede ki tüyler azalacaktır. Ancak bu uygulama sırasında yüzde beklenmeyen bir durum gözlenmesi halinde uygulamaya son verilmelidir. Alerjik reaksiyona sahip insanlar ve hassas cildi olanlar daha dikkatli ve doktor kontrolünde kullanmalıdır. Diğer bir yöntem ise tuz ve limon kürüdür. Bir çay kaşığı tuz ve 3-4 damla limonu karıştırıp tüylenme olan bölge üzerine tahrişe sebep olmayacak kadar bastırarak masaj yapılarak bölgeye yedirilir. Sonrasında yaklaşık olarak 15- 20 dakika bu kür tüylenme olan bölgede bekletilir ve ardından ılık su ile durulanır. Hafta da 2 kere uygulanacak bu yöntem ile de zaman içinde tüyler incelecek ve tüy sorunu ortadan kalkacaktır. Ancak limonun asit etkisi hassas ciltlerde alerjik reaksiyona sebep olacağı için dikkatli kullanılmalıdır.

İstenmeyen tüyleri azaltmak için ne yapılmalı ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git