İstenmeyen Tüyleri Alma Yöntemleri

İstenmeyen Tüyleri Alma Yöntemleri
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 28 kez okundu.

İstenmeyen tüyleri alma yöntemleri nelerdir ? İstenmeyen tüyler her bayanın ve erkeğin ortak sorunları arasında yer alır. Bu nokta da bayanlar daha çok sorun yaşamaktadır. Özellikle son dönem de değişen tarz ve giyim biçimi ile birlikte tamamen pürüzsüz bir görüntü tüm bayanların hayalini süsleyen bir konudur. Koltuk altı, bikini bölgesi, bacak, kaş bıyık alımının yanı sıra son dönemde tüm yüze ağda yapma, göbek, bel ve kollar da ki tüyler de alınmaya başlanmıştır. Ancak her bölgede tüy alımın da dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.

Her bölgede aynı yöntem uygulandığında hiç beklenmeyen bir sonuç ile karşılaşılabilir.Özellikle yüz alımında birçok noktaya dikkat edilmesi gerekir. Yüzde ki tüyleri alırken sıradan sir ağdalar kullanıldığı takdir de yüzde hasara neden olmakta, sivilce soruna yol açmaktadır. Ayrıca yüzde bir tahriş ve zaman içinde kararma görülebilmektedir. Bu sebepten yüzdeki tüyler alınırken son derece dikkatli olunmalıdır. Yüz için olan ağdalar, sir bantları kullanılmalı ve ağdadan sonra cilt iyice temizlenmeli ve buz ile kompres yapılmalıdır.

Kolların alımında ise makine yahut ağda rahatlıkla kullanılabilir. Ancak ağdanın ısısı bu noktada oldukça önemlidir. Çok sıcak olması ciltte kararma gibi nedenlere yol açabilir. Bikini bölgesi alımında birçok yöntem kullanılabilse de fazla hassas olması nedeni ile kullanılan yöntemlerde de son derece seçici olunmalıdır. Bölgeyi almak için en iyi yöntem ağdadır. Bu nokta da pudralı ağdalar seçilmesi tahrişi engeller ve daha acısız bir yöntem sunar. Bölgede jilet batıklara ve kararmaya neden olabileceği için çok fazla tercih edilmemektedir. En fazla kullanılan yöntem ise tüy dökücü kremdir. Kullanımının kolay ve bunun beraberinde acısız olması sebebi ile bikini bölgesinde en çok tüy dökücü kremler kullanılmaktadır. Bu kremleri seçerken alerji gibi durumlarda derhal cilt doktoruna başvurulmalıdır ve bu gibi durumlar da son derece dikkatli kullanım sağlanmalıdır.

Koltuk altı alımında en fazla jilet tercih edilse de jilet bölgede ki kıl köklerini güçlendirdiği için tüylenme fazla yaşanmakta ve bölge de zaman için de kararma meydana gelmektedir.  Bu durumda çoğu bayanı son derece rahatsız eden konudur. Bu nedenle koltuk altı alımında ağda ya da epilasyon makinesi tercih edilmelidir. Ağda bölge de zaman içinde sarkmaları da beraberinde getireceği için en uygun yol epilasyon makinesidir. Bölge de kararmanın yaşanmaması adına bölgeden tüyler alındıktan sonra buz ile masaj yapılmalı ardından limon suyu ile iyice silinmelidir. Bu yöntem sayesinde bölge de kararma yaşanmaz ve daha açık bir renk gözlemlenir. Ayrıca limonun etkisi ile birlikte tüyler daha geç ve daha seyrek çıkar.Göbek, bel ve diğer bölgelerin alımın da ise genelde ağda bantları tercih edilmektedir. Kullanımının kolay olması ve bunun yanı sıra çabuk olması nedeni ile bu bantlar küçük ve cansız tüylerin alınmasında son derece etkilidir.

İstenmeyen tüyleri alma yöntemleri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git