İstenmeyen Tüylere Yüzde Yüz Çözüm

İstenmeyen Tüylere Yüzde Yüz Çözüm
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 23 kez okundu.

İstenmeyen tüylere yüzde yüz çözüm nedir ? Bazı kadınların neredeyse tek büyük derdi olan tüy sorunu, çözülmesi de güç olan bir sorundur. Günümüzde çok fazla çözüm çeşidi olan bu sorun, çözülmeye yakın olabilmektedir. Bu çözümlerin başında bazı bitkisel çözümler de gelebilmektedir. Bu bitkisel çözümlerin yanı sıra günümüzde de oldukça yaygın olan lazer yöntemi de çok fazla tercih edilebilmektedir. Vücut yapısına göre süre azalıp çoğalabilir fakat oldukça iyi bir çözüm olan lazer yöntemi, erkekler tarafından da oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. İstenmeyen tüylerden yüzde yüz olarak kurtulmak için bazı yöntemleri de deneyebilirsiniz. Bunların en başında bazı bitkisel karışımlar gelebilir. En çok bilinen çözüm ise tüylerin çıkma oranını kullanım sıklığına göre oldukça azaltabilmektedir.

Epilasyon sonrası yapacağınız limon ve tuz karışımı epilasyon yaptığınız bölgeye sürmeniz, tüylerinizi gittikçe azaltacaktır. Gözle görülen bir azalma görmek için her epilasyon sonrası limon ve tuz karışımını uygulamalısınız. Fakat bu karışımın etkili olabilmesi için kıl köklerinin cımbız, ağda gibi epilasyon aletleri ile kökten alınması gerekir. Bitkisel çözümlerden bir başkası ise sarımsak ve soğan etkisidir. Sarımsak ve soğanın epilasyon bölgesinde yaklaşık bir saat bekletilmesi gerekir. Ancak o şekilde bir çözüme kavuşabilirsiniz.  Çok fazla bilinen bir yöntem ise nane çayıdır. Nanenin kendisi ve çayı tüy köklerinde etkili olabilmektedir. Uyguladığınız yerler de oldukça etkili olabilmektedir.

Bitkisel çözümlerin bir başkası ise zerdeçal ve süt kürüdür. Bu kür oldukça etkilidir. Portakal kabuğu ve zeytinyağı da bu konuda oldukça etkili çözümlerden biri sayılabilmektedir. Bütün bu çözümler epilasyon sonrası yaptığınızda ve sıklıkla yaptığınız da etkisini görebileceğiniz çözümlerdir. Bu bitkisel çözümlerin yanı sıra ağda, lazer ya da bunun gibi çözümler de etkili olabilmektedir. Bunların haricinde ise tüy sarartıcı kremler de kullanılabilmektedir. Tüy sarartıcı krem ve spreyler oldukça yaygın olmakla ile beraber kullanımı da önerilen ürünler arasında yer alabilmektedir. Bunların haricinde ise kullanımı önerilmeyen bir ürün de jilet olmaktadır. Jilet, tüyleri kalınlaştırarak çok çabuk çıkmasına yol açmaktadır. Bunun yanı sıra daha çok siyahlaşmasına da sebep olduğundan çok fazla kullanılmaması önerilir. Kıl köklerini tahriş edebilir ve sık çıkmasına, çoğalmasına sebep olabilir. Bu konuda bitkisel çözümler daha çok tercih edilmekle beraber epilasyon ya da tüy dökücü ya da sarartıcı kremler daha çok geçici çözümlerdir. Genel olarak bu konudan tamamen kurtulmak çok mümkün olmamakla ile birlikte hormonlarınızın da bu konuda oldukça düzenli olması gerekir. Hamilelik, menopoz gibi dönemler bu düzeni bozabilmektedir. Özellikle bu dönemler de lazer yöntemi tercih edilmemelidir. Bu çözümleri uygulamadan önce kesinlikle bir cildiye uzmanına da gitmeyi unutmamalısınız.

Unutulmaması gereken bir nokta da epilasyon sıklığı konusudur. Epilasyon sıklığınız ne kadar düzenli olursa tüylerinizden yüzde yüz kurtulma süreniz de o kadar kısalır.

İstenmeyen tüylere yüzde yüz çözüm nedir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git