İstenmeyen Tüylere İyi Gelen Bitkiler

İstenmeyen Tüylere İyi Gelen Bitkiler
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 52 kez okundu.

İstenmeyen tüylere iyi gelen bitkiler nelerdir ? Kadınların sorunlarının başında gelen istenmeyen tüyler baş belasıdır adeta, bu tüyler kol, bacak, koltuk altı, vücut ve yüzün herhangi bir bölgesinde çıkabilmekte ve problem olabilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda bu tüylerden kurtulmak için bitkisel çözümler ve kişinin ev de kolayca kendisinin uygulayabileceği kürlerle kolayca kurtulabilmektedir.

Portakal kürü, besleyici ve yenileyici olma özelliğinin yanında isteyemeyen tüllerden kurtulma imkanı da sağlamaktadır yapmanız gereken bir portakal ve bir buçuk yemek kaşığı doğal zeytinyağıdır. Bize portakalın kabuğu lazım portakalın kabuğunu soyup bunu rondodan iyice geçiriyoruz ardında bir buçuk yemek kaşığı zeytinyağıyla birlikte iyice karışımını sağlıyoruz. Uygulayacağınız bölgenin tüy olmamasına dikkat ediyoruz tüyleri alabilirseniz ağda ile alın aldıktan sonra karışımı sorunlu olan bölgeye uygulayın. Bu kürü uygulayabileceğiniz alana göre kürü artırabilirsiniz. Uyguladıktan sonra bir saat kadar bekleyin ardında ılık su ile yıkayın bu uygulamayı 10 gün ve ya 15 gün Aralıklarla 5-6 defa uygulayın zamanla tüllerden azalma olduğu göreceksiniz.

Başka bir bitkisel çözüm yolu ise limon, zeytinyağı ve tuz karışımı bu karışımda mükemmel sonuç vermekte ve zamanla tüylerimizde azalma ve sonuç istediğiniz gibi olacaktır yapmanız gerekenler, bir yemek kaşığı tuz, bir limonun suyu ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ilk önce tuzu küçük bir kaseye alın ardında üzerine bir limonun suyu ve bir yemek kaşığı zeytinyağıyla iyice karıştırın karışımını sağladıktan sonra sorunlu bölgeyi tüylerden arındırın ve 5 dakika bekleyin. Beş dakika bekledikten sonra bir parça pamuk yardımıyla sorunlu bölgeye bu uygulamayı uygulayın. 30 dakika kadar uygulama kalsın ardında ılık su ile yıkayın bu işlemeyi her tüyleriniz çıkar çıkmaz yapın 5-6 uygulama kadar tüylerden azalma olacaktır daha kalıcı olması için 10 uygulamaya kadar devam edin.

 

Sarımsak, soğan ve zeytinyağı karışımı ile istenmeyen tüylere çözüm olan bir uygulamadır yapmanız gerekenler ilk önce bir adet soğanın suyunu almak ardında 10 diş kadar sarımsağı rendeleyin ve bir yemek kaşığı zeytin yağını soğan suyu, rendelenmiş sarımsak ve zeytin yağını küçük bir kâsede iyice karışımını sağlayın. Karışın sağladıktan sonra uygulayabileceğiniz bölgeyi tüylerden arındırın özellikle ağda yapabilirsiniz daha hızlı sonuç elde ederseniz. Bölgeyi tüylerden arındıktan sonra uygulamayı parmak uçlarınız yardımıyla bölgeye masaj yaparak uygulayın yapılan masaj daha hızlı sonuç vermektedir. 30 dakika kadar uygulamayı bekledikten sonra ılık su ile yıkayın bu uygulamayı 10 günde bir yapın 5-6 kadar uygulamada tüylerde azalma ve zamanla tüllerden tamamen kurtulacaksınız.

Ayrıca gül yağı, zeytinyağı, argan yağı özellikle argan yağı tüylerde azalmaya ve zamanla tüylerden kurtulmayı sağladığı kanıtlanmıştır. Argan yağını her ağdadan sonra sorunlu olan bölgeye masaj yaparak uygulayın 10 uygulamaya kadar devam edin argan yağı birçok cilt sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Tüyleri alırken kökten almaya çalışın ve jilet ve jilet gibi şeyleri kullanmayın bunlar köklerin daha da kalın çıkmasına neden olmakta ve tüylerin hızlı uzamasına neden olmaktadır kesin çözüm için ağda yapılması gerekmektedir.

İstenmeyen tüylere iyi gelen bitkiler nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git