İstenmeyen Tüylere Ev Yapımı Çözümler

İstenmeyen Tüylere Ev Yapımı Çözümler
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 22 kez okundu.

İstenmeyen tüylere ev yapımı çözümler nelerdir ? Biz kadınlar; şanslıysak, 2-3 haftada bir ya da genetiğimize bazen kızıp 3-4 günde bir vücudumuzdaki tüylerden kurtulmak için türlü yollara başvuruyoruz. Hasta olup, yataktan çıkamayacak halde olsak bile sırf önemli bir buluşmaya gideceğiz diye aklımıza gelen ilk şey tüylerimiz oluyor ve bir anda soluğu kuaförde alıyoruz. Peki istenmeyen tüylerden kurtulmanın ev yapımı çözümleri yok mudur, gelin birlikte bakalım.

İlk olarak, küçükken annelerimizden gördüğümüz çam sakızı ağdaları bunlara örnek verebiliriz. Bir tüp içinde satılan katı ağdanın ısıtılıp, istenilen yere sürülmesiyle kullanılır. Spatula yardımıyla sürülen ağdalar, kolayca her yerde bulabileceğiniz ve aynı zamanda da en hesaplı tüylerden kurtulma yöntemidir. Kuaföre gitmeyip, evinizde tüyleri almanıza olanak sağlayan bir diğer yöntem de; sir ağda makineleri. Marketlerde ya da kozmetik dükkanlarında satılan bu makineleri alarak, hem maddi olarak kazanç sağlamış, hem de kuaföre gelip gitmekle zaman harcamamış olursunuz. Üstelik hem daha steril bir ortamda uygulanmış olur, hem de tüylerin uzamasını beklemeden istediğiniz zaman müdahale edebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise çok bilinmeyen, bilenler olsa bile nereden bulunup nasıl uygulanacağı bilinmeyen bir yol: Karınca yumurtası yağı! Bir nevi şehir efsanesi gibi dolaşır bu yöntem. Kullananların kesin çözüm alıp almadıkları bilinmese de, ciddi anlamda azalttığı bir gerçek. Kıl kökleri ağda ya da epilatörle alınmış olan yüzeye masaj yapılarak bu yağ yedirilir. Her tüy alma sonrasında da tekrarlanır. Ayrıca genel olarak yağların akşam sürülmesi daha çok önerilir; çünkü emilimi yüksek olur, bu cildinize bakım için sürdüğünüz yağlar için de geçerli. Dolayısıyla karınca yumurtası yağının da akşam saatlerinde sürülmesi etkiyi artıracaktır. Karınca yumurtası yağını güvendiğiniz aktarlardan ve internetten bulabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, epilatörler. Kadınlar bunları genelde ağdayla alınmayan, daha küçük tüyleri almak için tercih etmekte. Bunlar tüyleri kökünden çektikleri için, 2-3 hafta tüy çıkmasını engellese de, uzun süre kullanıldığında deride batıklara neden olduğu için kadınlar tarafından pek tercih edilmemektedir. Çünkü bir süre sonra deri altından giden kıllar, “kıl dönmesi” gibi sonunda ameliyata neden olacak rahatsızlıklara sebebiyet vermekte.
Kesin bir çözüm olmamakla birlikte, çabuk bir çözüm arayışında olanlar için; jilet! Bir anda evden çıkılıp, etek giyilecek iken imdadımıza yetişen jilet, bir iki kullanımdan sonra tüyleri kıla çevirerek, kalın ve sert çıkmasına neden olur. Üstelik kestiğiniz yerde beyaz bir iz olur ve bunlar genelde geçmez, o yüzden özellikle dikkatli kullanmaya özen gösterin.

Son olarak; jilet gibi olup da, kadınların yüzleri için kullandıkları “trimmer” denilen küçük jiletleri de, yüzünüzdeki tüyleri almak için kullanabilirsiniz. Hatta kaşlarınıza şekil bile verebilirsiniz. Yalnız sakal gibi de çıkartabileceği için, önce küçük bir bölgede deneme yapmanızı tavsiye ederiz.

İstenmeyen tüylere ev yapımı çözümler nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git