İstenmeyen Tüylerden Ömür Boyu Kurtulmanın Yolları

İstenmeyen Tüylerden Ömür Boyu Kurtulmanın Yolları
17 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 70 kez okundu.

İstenmeyen tüylerden ömür boyu kurtulmanın yolları nelerdir ? İstenmeyen tüyler yüz yıllardır her bayanın ortak sorunu arasında yer almaktadır. İstenmeyen tüyler için birçok yöntem denenmiş ancak tam olarak kesin bir çözüm bulunmamıştır. Hal böyle olunca da sarf edilen onca çaba, cepten çıkan onca para boşa gitmiş ve sonuç hayal kırıklığı olmuştur. Birçok acılı yöntem, zaman kaybı istenmeyen tüylerin beraberinde getirdiği bayanları çileden çıkaran bir durumdur. Tüm bu acıları bir kenara bırakarak gayet doğal ve ucuz olan bir yöntem ile tüm istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin hep birlikte bakalım.Öncelikle istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda ve epilasyon zamanlarını doğru ayarlamalısınız. Ayda 2-3 seans şeklinde istenmeyen tüyleri alarak bunu bir rutin haline getirmeli ve tüylerin çıkışını bu şekilde düzene sokmalısınız. Ayrıca tüy alımında jilet ve türevleri kıl köklerini uyaran aletler ve kremler kullanmaktan kaçınmalısınız.

Tüm bu uyarıları doğru uygulamaya başladıktan sonra sıra tüyleri zayıflatarak yok etmekte. Bu yöntemi uygulamadan önce bölgede ki istenmeyen tüyleri kökünden almalısınız. Bu kür kıl köklerine nüfuz ederek kılların köklerini zayıflatacak ve cılız kalan kökler zamanla daha da zayıflayarak tekrar çıkmayacaktır. Bölge ağda yahut epilasyon makinesi ile alındıktan sonra ılık su ile yıkanmalıdır. Ardından bir kap içinde iki çay kaşığı tuz ve 4-5 damla limon karıştırılır. Ardından istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye tuzlu limon karışımı sürülür ve yaklaşık 5 dakika boyunca tahriş etmeyecek şekilde masaj yapar gibi uygulanır. Deri bu karışımı emdikten sonra bir 10 dakika daha bekletilir ve ardından iyice durulanır. Bu uygulamayı hafta da bir defa uygulayarak mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Zaman içinde tüyler incelecek ve zayıflayacaktır. Bu aşamadan sonra da bölgede istenmeyen tüyler artık yok olacaktır. Ayrıca eğer tuz ile yapmaktan memnun değil iseniz bir diğer yöntem ise limonlu aspirin kürüdür. Bu yöntem de son derece kolay biçimde uygulanır ve etkisi en az tuz kadardır.

Öncelikle bir kap içinde iyice aspirini ezin ardından üzerine 4-5 damla limon damlatın ve iyice karıştırın. Bu karışımı tüylerin alınıp temizlendiği bölgeye masaj yaparak yedirin ve yaklaşık yarım saat bekletin. Karışım bölge de kuruduktan sonra iyice durulayın. Hafta da 1 defa uygulayacağınız bu yöntem sayesinde artık istenmeyen tüyler kabus olmaktan çıkacaktır. İlk olarak kıl kökleri zayıflayacak sonrasında ise tüyler zaman içinde kaybolacak ve en az reklamlarda ki kadar pürüzsüz bir cilt sizin olacaktır. Bu şekilde hem ağdanın acısından hem de diğer yöntemlerin zahmetinden kurtularak hem ucuz hem de gayet doğal yöntem ile tüylerden bir ömür boyu kurtulabileceksiniz. Ancak bu uygulamalar sırasında vücut beklenmeyen reaksiyonlar verir ise bu uygulamayı derhal kesmeli ve cilt doktorunuzdan yardım almalısınız.

İstenmeyen tüylerden ömür boyu kurtulmanın yolları nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git