İstenmeyen Tüylerden Evde Nasıl Kurtulurum?

İstenmeyen Tüylerden Evde Nasıl Kurtulurum?
17 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 22 kez okundu.

İstenmeyen tüylerden evde nasıl kurtulurum ? İstenmeyen tüyler her bayanın bitmek bilmez çilesidir. Her hafta yapılan ağda günleri bir yana acısı da yanına cabasıdır. Güzel bir elbise giyecek iken tüylerin çıktığını görmek, askılı bir kıyafette kollarını dilediğince kaldıramamak ve birçok harekette kısıtlanmak kadınları çileden çıkaran ve bir o kadar da can sıkan bir durumdur.

Yıllardır istenmeyen tüyler ile savaşan kadınlar birçok yol denemiş ancak tam olarak bir neticeye ne yazık ki varamamıştır. Tüy yakma, dondurma, lazer epilasyon denemeleri çoğu zaman hüsran ile son bulmuş ve kadınların artık ümidi tükenmiştir.Eğer sizde istenmeyen tüyler ile savaşmaktan yoruldu iseniz, denediğiniz tüm yollar çıkmaza çıktı ise bu yazımız da tüm bunlar son buluyor. Cebiniz de ki tüm parayı çözüm olmayan yöntemlere akıtmaya son verebilir ve evde doğal yöntemler ile istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Bunun için ilk yapmanız gereken şey jileti bir kenara atmak. Jilet kıl köklerini uyararak daha fazla tüylenmeye neden olan bir sorundur ve fazla tüylenme sonucu çok fazla istenmeyen tüy can sıkıcı olabilir. Bu sebepten tüyleri alma da her ne kadar pratik ve acısız bir yöntem olsa da jileti bırakmalısınız. Bundan sonra ki aşama ise tüy almak için belirli günleri ayarlamalısınız. Sürekli olarak tüyleri zamansız almak batıklara kıl dönmesi gibi birçok istenmeyen duruma yol açabilir. Bunun için en ideal süreç olarak 12-14 gün arasında tüylerinizi almalısınız. Bu şekilde kıl kökleri de düzene girecektir. Bu adımdan sonra artık tüylerden kurtulmak için yöntemlere başlayabilirsiniz.

İlk yöntem karınca yumurtası yağıdır. Aktardan ve eczaneden temin edebileceğiniz bu yağ ile kıl köklerini zayıflatmak mümkün. Öncelikle yağı temin ettikten sonra ağda yahut makine ile bölgede ki tüyler alınmalıdır. Sonrasında bölge buz ile masaj yapılarak kompres yapılması ve ardından 3-4 damla karınca yumurtası yağı ile iyice ovulmalıdır. Deri tüm yağı emdikten sonra bu şekilde en az 4 saat beklenmelidir. Sonrasında ılık bir duş alınmalıdır. 12-14 gün arasında rutine binen tüy alımında her seferinde bu yöntem uygulanmalıdır. Sağlıklı bir sonuç alınabilmesi için bu yöntem en az 6 ay uygulanmalıdır. 6 ay sonunda tüylerde incelme ve seyrelme görülecektir. Bu tedavinin devamında da istenmeyen tüylerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz ve istenmeyen tüyler kabusunuz olmaktan çıkar.

Diğer bir yöntem ise limon ve asprin yöntemidir. Öncelikle bir kap içinde asprini ezin ardından 3-4 damla limon suyu damlatın ve iyice karıştırın. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkayıp kurulayın. Sonrasında bu kürü yüzünüze yahut istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye uygulayın. Hafta da iki defa uygulayacağınız bu yöntem ile istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Bu yöntemin alerjik bir reaksiyon göstermesi halinde uygulamaya derhal son verin.

İstenmeyen tüylerden evde nasıl kurtulurum ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git