İstenmeyen Tüylerden Evde Kurtulma

İstenmeyen Tüylerden Evde Kurtulma
17 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 20 kez okundu.

İstenmeyen tüylerden evde kurtulma nedir ? İstenmeyen tüyler her insan için can sıkı olabilmektedir. Özellikle bu durumla karşı karşıya kalan ve her anında çözüm üretmek zorunda olan kişi elbette ki kadınlardır. İstenmeyen tüyler en fazla kadınlar tarafından hoş karşılanmaz. İstenmeyen tüyler çeşitli yollarla vücut dışına çıkartılabilir. Bu yöntemler genellikle çok acılı ve sağlıklı olmayan yöntemleri barındırmaktadır. Kadınların yıllarca uyguladıkları ağdalar, zamanla yerlerini evde yapılabilecek epilasyon aletine bırakmıştır. Ayrıca cımbız, tıraş makinesi, jilet veya herhangi bir marketten alabileceğiniz bitkisel ya da bitkisel olmayan tüy dökücü kremler vasıtasıyla evde kolaylıkla istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız mümkündür. Ülkemizde çeşitli alternatif tıp yöntemleriyle çalışan uzmanlar, istenmeyen tüyler hakkında evde yapabileceğiniz bitkisel yöntemlerin tüyolarını vermektedir. Bu yöntemlerle, evde istenmeyen tüylerden kurtulmanız mümkündür.

Öncelikli olarak istenmeyen tüylere bitkisel çözüm önerileri faydalı olması ve az acılı yönü, kişilerin büyük ilgisini çekmektedir. Bu yöntemlerle her kişi evinde uygulayabileceği pratik yollardan birisini kolaylıkla deneyebilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bitkisel çözüm yollarından birisine bakalım. Nane kürü olarak adlandırılan bu yöntem, vücuda sürülmeyerek ağız yoluyla alınmaktadır. Taze nane yapraklarını ince ince kıyın ve suyla beraber yutun. 15 gün devam etmeniz gereken bu yöntem, hormonlarınızın düzene girmesini sağlayacaktır. 15 gün sonra birkaç gün ara verip, her 15 günde bir tekrarlayın. Bu yöntem kadınlar açısından çok faydalı olup, herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bir başka yöntem ise, vücuda sürülerek oluşturulmaktadır. Bu yöntemde ihtiyacınız olan şeyler; sarımsak, siyah merhem ve közlenmiş soğandır. Sarımsağı dövün ve siyah merhemle karıştırarak, vücudunuza sürün. Üstüne közlenmiş soğanı koyun. 15 dakika bekledikten sonra, bölgeyi yıkayın. Bu yöntemi haftada en az 3 defa uygulamanız daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Bir başka yöntem ise karınca yumurtasıdır. Karınca yumurtasını bebeklikten itibaren kullanan kişilerde istenmeyen tüy problemi kesin çözüme kavuşmuş olur. Yanaklarınızda ki istenmeyen tüyler özellikle erkeklerin can sıkıcı durumlarından birini oluşturmaktadır. Bazı kadınlarda kullandıkları ilaç veya hormonal bozukluklar sebebiyle yanaklarındaki tüylerin oranı ve kalınlığı artarak devam eder. Bu sorunu yaşayan kişiler ruhsal olarak çöküntüye hatta ileri düzeyde depresyona yakalanma durumu fazla olan kişilerdir. Kendilerine güveni ve saygısı azalmaya başlar. Bu kişiler içinde evde uygulayabilecekleri bitkisel çözüm yolumuz mevcuttur.

Yanaklarınızda çıkan istenmeyen tüyleri kökünden alın. İhtiyacınız olan şeyler; tuz ve limon. Asit oranı fazla olan limonu bir dilim halinde kesin. Üzerine tuz ekleyin. Yanaklarınızda istemediğiniz yeni alınmış bölgenin üzerine koyun. Bu uygulamayı özellikle yatmadan önce yapmanız tavsiye edilir. Sabaha kadar bekletin, daha sonra soğuk suyla bölgeyi yıkayın. Yıkarken yüzünüze sabun değdirmemeye ya da sabunlu suyla yıkamamaya özen gösterin. Bu işlemi 3 akşam arka arkaya yapın. Çıkan tüylerinizi cımbızla alın. 5 defa uygulanan bölgede giderek tüylerinizin azalmaya başladığını ve işe yarar sonuçlar aldığınızı göreceksiniz. İstenmeyen tüylere evde uygulayabileceğiniz bitkisel çözüm önerilerimizden bir diğeri portakal kürüdür. İhtiyacınız olan şeyler; portakal kabuğu ile bir kaşık zeytinyağıdır. Portakal kabuğunu rondodan geçirin, içerisine bir kaşık zeytinyağı döküp karıştırın. Özellikle ağda yaptıktan sonraki bölgenize yedirerek sürün. 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu yöntem kıl köklerinizin yakıcı bir his ile daralmasına yol açarak, zamanla bölgedeki tüylerin çıkmasını engelleyecek lazer epilasyonu görevi görmektedir.

İstenmeyen tüylerden evde kurtulma nedir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git