İstenmeyen Tüylerden Acısız Nasıl Kurtulabilirim ?

İstenmeyen Tüylerden Acısız Nasıl Kurtulabilirim ?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 67 kez okundu.

İstenmeyen tüylerden acısız nasıl kurtulabilirim ? Geçmişten günümüze hepimizin korkulu rüyası haline gelmiş olan istenmeyen tüyler sorunu, insanların topluluk içindeki konumlarına ve kalabalık bir ortamda bulunma ortalamasına ve özgüvenli görünmek isteyeceği zamanların çokluğuna bağlı olarak önemi gittikçe artmaktadır. Durum böyle olunca insanlar bu dertten kurtulmak için pratik, acısız ve kalıcı rahatlama sağlayan çözümler bulma arayışına girmişlerdir. Herkesten farklı çözümler öne sürülünce; haliyle hem seçim yapmak hem de yaptığımız seçimlerden memnun kalmak oldukça güç bir hale geldi. İşte ben de sizin bu kararsızlıktan biraz olsun uzaklaştırmak için en etkili ve en çok tercih edilen yöntemleri bir araya getirecek olan bu yazıyı yazmak istedim. İşte istenmeyen tüylerden acısız bir şekilde kurtulmak için size birkaç pratik yöntem:

Yöntem 1

Sarı kına, yaş kireç ve birazcık su ile istenmeyen tüylerinizden acısız ve doğal bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu karışımı hazırlamak için, her yerden rahatlıkla bulabileceğiniz sarı kına ve yaş kireci biraz harmanlayın ve içine birazcık su ekleyerek bir tencerenin içinde kısık ateşte ısıtınız. Ardından ısınan karışımı soğumaya bırakarak hazır hale gelmesini bekleyiniz. Hazır hale gelen bu karışımı, krem gibi istenmeyen tüyün olduğu bölgelere sürünüz. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayınız. İşte bu kadar basit ve acısız bir yöntemle istenmeyen tüylerinizden kurtulmuş oluyorsunuz. Şimdiden kolay gelsin.

Yöntem 2

İstenmeyen tüylerinizden acısız bir şekilde kurtulmanın başka bir yöntemi de biraz zerdeçal tozu, besan unu ve su ile gerçekleşiyor. Dediğim malzemeleri çamur kıvamına gelecek şekilde uygulanacak bölgelerin çokluğu oranına göre miktarı belirleyin. Ardından bu karışımı istenmeyen tüylerinizin olduğu bölgelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Bu işlemin ardından su ile durulayın. Bu yöntem sayesinde de istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Yöntem 3

Her banyoya girdiğinizde özellikle bacak bölgesindeki tüyleriniz için ponza taşıyla ovalarsanız, zamanla tüylerinizden kurtulduğunuzu gözlemlemiş olacaksınız. Bu yöntem oldukça basit, zaman alan ve kalıcı bir çözümdür. Ancak bu yöntem, genital bölge için önerilmemektedir.

Yöntem 4

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmanın bir başka acısız ve doğal yolu da yumurta kürüdür. Üstelik bu yöntemi birkaç hafta üst üste uygularsanız istenmeyen tüylerinizden acısız, doğal ve kalıcı olarak kurtulabileceksiniz. Bu kür için; 1 yemek kaşığı şeker, 1 adet yumurta akı ve yarım yemek kaşığı mısır ununa ihtiyacınız olacak. Dediğim malzemeleri bir kabın içinde iyice karıştırın. Ve daha sonra uygulamak istediğiniz bölgelere dairesel hareketlerle sürün ve kurumasını bekleyin. Ardından ılık su yardımıyla durulayın. Şimdiden kolay gelsin.

Yöntem 5

Yüzyıllardan beri kullanılan hamamotu tozu mucizesiyle de istenmeyen tüylerinizden acısız bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu yöntemin kötü yanı hamamotu tozunun kötü bir kokuya sahip olmasıdır. Ama artık bu konuda endişelenmenize gerek kalmadı. Çünkü hamamotu tozunun o kötü kokusunu örtecek esanslar eklendi. Artık hamamotu tozuyla kötü kokuya maruz kalmadan istenmeyen tüylerinizden acısız bir şekilde kurtulabileceksiniz. Üstelik düzenli kullanım sayesinde istenmeyen tüylerinizin güçsüzleştiğini, zamanla azaldığını ve hatta kesin bir şekilde tüy sorununuzun ortadan kalktığını göreceksiniz. Hamamotu tozunu su yardımı ile çamur haline getirin ve istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye uygulayın. Çamurun kurumasını bekleyin ve ardından masaj yaparak su ile durulayın.

İstenmeyen tüylerden acısız nasıl kurtulabilirim ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git