İstavrit Kaç Dakikada Pişer ?

İstavrit Kaç Dakikada Pişer ?
6 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 335 kez okundu.

İstavrit kaç dakikada pişer ? Mısır ununa bulayıp, tavada kızarttık mı şahane bir lezzete ulaşan istavritten bahsedeceğiz sizlere bugün. Çoğu kişinin balık deyince olmazsa olmazları arasında yer alır istavrit balığı. Peki bu kadar çok sevilen bu leziz tat ne kadar sürede pişer biliyor musunuz?

İlk olarak bu balığı yapabilmek için istavrit, mısır unu, tuz ve sıvı yağa ihtiyacımız var. Eğer ki malzemelerimiz tamamsa işleme başlayabilirsiniz.

İyice temizlemiş olduğunuz istavritleri ilk olarak mısır ununa bulayın. Ardından tavanızı bol yağ ile kızmaya bırakın. Kızan yağın için una bulanılan balıkları atın ve yağda kızartmalarını bekleyin. Her iki yönü de iyice kızardıktan sonra servis tepsisine balıklarınızı alın.

Bu işlemler sırasında balıklarınızı hazırlama sürece 15 dakikanızı alacaktır. Ardından tavada pişirme süreniz ise 30 dakika kadar sürecektir. Yani bunların hepsini topladığımızda aşağı yukarı 40 dakikalık kısa bir süre içerisinde balıklarımızı pişirmiş olacağız. Evet arkadaşlar bu istavrit balığı hem yapılışı hemde tadı ile gönüllerimizin sultanı olmayı hak etmiyor mu? Ediyor dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız hadi sıvayın kolları ve hazırlayın balıkları….

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git