İspanyol Makyajı Nasıl Yapılır ?

İspanyol Makyajı Nasıl Yapılır ?
31 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.874 kez okundu.

Makyaj yapmayı çok seven hanımların denemediği makyaj şekli kalmamıştır sanırım. Son zamanlarda çok moda olan İspanyol makyajını denemediyseniz mutlaka uygulamalısınız. Nasıl yapılacağı konusunda bir fikri olmayanlar için ufak bir yazı hazırladım. Eğer adım adım takip ederseniz çok güzel bir sonuçla karşılaşacaksınız. Her zaman yaptığınız makyaj stilinden sıkıldıysanız ve bu sefer biraz daha farklı bir tarz olsun istiyorsanız İspanyol makyajı tam aradığınız şey olabilir.

Adım adım İspanyol makyajına geçmeden önce cildinizin temiz olduğuna emin olun ve nemlendirici sürün. Temiz değilse mutlaka güzelce yıkayın ve pırıl pırıl olmasını sağlayın çünkü kusursuz bir İspanyol makyajı için cildinizdeki tüm kırışıklık ve pürüzleri kapatan bir baz uygulaması yapmanız gerekiyor. Ayrıca solgun bir cilt havası verip derin kırmızı dudaklar ve simsiyah gözlere sahip olacaksınız. Cilt temizliğinizi tamamladıktan sonra fondöten ile cildinize hafif solgun ama kusursuz bir sürüş uygulayın. Mis gibi bir tene sahip olduktan sonra transparan pudra ile makyajın daha kalıcı olmasını sağlamanız gerekiyor. Pudra süngeri ile teninize hafif vuruşlar yaparak fondöteni güzel bir şekilde sıkıştırabilirsiniz. Daha sonra üzerine gül kurusu tonlarında bir allık sürerek elmacık kemiklerini belirgin hale getirin. Allık fırçasını elmacık kemiklerinizin üzerinden hafifçe kulaklara doğru çekerek uyguladığınız allıktan sonra makyajın en önemli bölümünü atlatmış olursunuz. Her iki tarafında eşit olmasına özen gösterin.

ispanyol-makyaji-nasil-yapilir

Göz renginize göre seçebileceğiniz kahverengi veya siyah göz kalemi ile alt ve üst kirpiklerinizin dibine ince birer çizgi çekin. Fakat gözünüzün içine mutlaka siyah kalem uygulayın. Makyajı daha belirgin hale getirmek için siyah kalem uygulaması şarttır. Sıra geldi rimel uygulamasına. Tıpkı kalem gibi rimelde mutlaka siyah olmalıdır. Suya dayanıklı ve dolgunluk veren bir maskara kullanmalı kirpiklerinizi olabildiğince dolgun hale getirmelisiniz. Eğer gece makyajı yapıyorsanız takma kirpik uygulamanızı tavsiye ediyorum. Dudaklarınıza gündüz makyajında pembe tonlarında parlatıcı, gece makyajında ise kıpkırmızı bir ruj uygulamalısınız. Dudaklarınızı ruj ile aynı rengi taşıyan bir kalem ile korumaya alın ve makyajınızı sonlandırın.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git