İş Hayatından Sevgili Olur mu ?

İş Hayatından Sevgili Olur mu ?
7 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 647 kez okundu.

İş hayatı ciddiyet gerektiren resmi bir kurumdur. Yalnız mesai arkadaşlarıyla birlikte çok sık vakit geçirmek, ister istemez bu ciddiyet ortamını biraz olsun terk edip, yerine konuşup gülüp eğleneceği yeri gelince birlikte dertleşeceği işin yorgunluğundan bunalıp iletişim kurmak istediği bir ortam isteyebilir, hatta bu arkadaşlığı ilerletip farklı hisler uyanmasına engel olamayabilir insan. Bu çok normaldir çünkü her insan kendini anlayan ve dinleyen insanları hep çevresinde görmek ister. İş hayatı genellikle hayatımızın büyük bölümünü kapsar bu yüzden orda iletişim kurduğumuz kişiler ister istemez hayatımızdan bir parça olurlar. Çünkü hayatımızın büyük çoğunluğunu onlarla aynı ortamda geçirdiğimiz için hayatımız da olan değişiklikleri güzellikleri paylaşıp onları da hayatımıza dâhil etmiş buluyoruz.

Daha sonra iletişimi ilerletme sonucunda duygu yoğunluğu meydana gelip, karşıda insanla hayatı paylaşmak size çok hoş gelebilir. İş çıkışı da görüşmek isteyebilir hatta bunlar için çeşitli bahaneler üretebilirsiniz. Sonra sadece o insanı iş arkadaşı olarak değil de duygusal olarak gözlemlemeye başlarsınız. Bu ilgi gittikçe artabilir. İş ortamında bu gibi ilgi çevredekiler tarafından fark edilip çeşitli eleştirilere yol açabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken en önemli şey; duygularına hâkim bir şekilde sağlam adımlarla ilerlemektir. İlgi duyduğunuz kişinin de size karşı ilgisi olup olmadığını öğrenmeli ona göre hareket etmelisiniz. Aksi takdirde sonu hüsran olan bir platonik aşk olabilir ve iş ortamı gereği aynı alanda bulunma mecburiyeti olduğu için onu görünce acı çekebilirsiniz. Bu da işinize olumsuz etki eder ve işte ki performansınızı düşürür.

iş arkadaşından sevgili olurmu

 

En iyisi ve en sağlıklısı ilgi duyduğunuz kişiyle iş dışında da vakit geçirmek ve o zaman da aynı hisleri hissedip hissetmediğinizi sorgulamanız gerekir. Eğer sadece iş ortamında birlikte vakit geçirdiğiniz için duyulan bir ilgiyse iş kariyerinize olumsuz yansıyabilir. İlgi duyduğunuz âşık olduğunuz iş arkadaşınız da size karşı aynı hisleri besliyorsa birlikte bir yola çıkmalı yalnız kendinize kural koyarak bu ilişkiyi iş hayatınıza taşımamalı, yansıtmamalısınız.

Çok sık iş ortamın da tesadüfler yaratmamalı göze batmamalısınız yoksa insanlar işle aşkı karıştırdığınız için size olan saygısını yitirirler ve sonra sizin aşkınıza olan saygınız da bitebilir her zaman mesafeli ve tedbirli olup aşkı boş yere tüketmemeliyiz. Çünkü aşk kolay kazanılmayan hassas bir duygudur. Bir de iş ortamı gibi bir yerde bu gibi duyguları yaşamak çok daha zordur. Mesela mesai saatleri içerisinde bir kaç defa görüşüp sohbet etmek yerine öğlen yemeğini birlikte yiyebilir geri kalan zaman da işinize konsantre olup arada bir onu özleyebilirsiniz çok fazla konuşmak bir süre sonra iki insan için de sıkıcı gelmeye başlayabilir. O yüzden mesafeli ve ölçülü duygularınızı tartarak ilerlemeli ,işiniz de de ilişkinizde de profesyonelliğinizi yitirmemelisiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git