İnternette Yazı Yazarak Nasıl Para Kazanılır ?

İnternette Yazı Yazarak Nasıl Para Kazanılır ?
3 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 282 kez okundu.

Merhabalar, ben Meltem. 22 yaşında, üniversite son sınıf öğrencisiyim. Hem para kazanmak isteyip hem de oturduğu yerden bu işi halletmek isteyen arkadaşlar için hem bilgi vereceğim hem de tecrübelerimi paylaşacağım. Para kazanmak konusunda, özellikle internet üzerinden olan bir iş için, aklınıza gelebilecek soruları cevaplandırmaya çalışacağım.

Üniversiteye başlamadan önce ailemin yanında yaşadığım için maddi sıkıntım olmuyordu. Ama şehir dışında bir üniversiteye gidince durumlar biraz değişiyor. Bu kısımda da ilk zamanlarda ailemden destek alsam da sonraki dönemlerde maddi destek alamadım. Sadece Kyk kredisi ile de ihtiyaçlarımı karşılayamadığım için iş aramaya başladım. Birkaç yerde garson olarak çalıştım fakat bu sefer de ya çalışma saatleri bana uymuyordu ya da iş ağır geliyordu. Anlayacağınız bu tür işler de bana göre değildi 🙂 Bir zaman da katalog ile ürün satışları yapıp para kazanmayı denedim fakat onda da hem istediğim kazancı sağlayamıyordum hem de ‘ne kadar emek o kadar kazanç’ mantığı hiç mi hiç olmuyordu. Sonrasında da özellikle boş vakitlerimin artması ile dur durak bilmeyen iş arayışlarım sonucunda makale yazarak para kazanma diye bir başlık gözüme çarptı. Kulağa hoş geliyordu ama nasıl olacaktı? Devamına baktığımda da acilmakale.com ile tanıştım. Aslında mantığı çok basitti. Bir konu başlığı var, yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat ederek, belirtilen kelime aralığında bu konu başlığına uygun bir içerik üretecektim. Hem araştırmayı çok seven bir insan olarak hem de kendime göre ayarladığım vakitlerimde yine çok sevdiğim yazma işini yapacak üstüne de para kazanacaktım.

Acilmakale.com ile kendilerinin Facebook sayfası üzerinden iletişime geçtim. ( Facebook sosyal paylaşım sitesinde arama kısmında acilmakale yazdığınızda çıkıyor. Sayfaya girdiğinizde ise mesaj kısmına basıp iletişime geçebiliyorsunuz 🙂 Hem çalışma detaylarını öğrenmek, hem de bana uyması durumunda başvuru yapmak için mesaj gönderdim ve birkaç saat içinde yanıt aldım. Çalışma detayları bana gayet uyacak şekildeydi ve gönderilen başvuru formunu doldurup başvurumu yaptım. Deneme içeriği olarak bana gönderdikleri 8 – 10 konu başlığı arasından 2’sini seçerek onlar ile ilgili kendi cümlelerim ile özgün içerikler üretip yine Facebook aracılığıyla ilettim. Deneme içeriklerini gönderdikten birkaç saat sonra da olumlu dönüş aldım ve sisteme nasıl giriş yapıp çalışmalarıma başlayabileceğim hakkında bilgi mesajı aldım.

İş aramaya başladığımdan beri ihtiyacı olan işi yeni bulduğumu hissettim. Oturduğum yerden istediğim zaman yazı yazarak para kazanacaktım. Çalışma saati deseniz yok, gidip gelme yok, yol yorgunluğu yok. E daha ne!

Makale yazarak para kazandıran başka siteler de yok mu? Elbette var. Fakat bu işi yapan birkaç site için gerek arkadaşlarımdan gerek internetten edindiğim bilgilere göre birçok insan sıkıntı yaşamış. Özellikle ödeme konusunda problem yaşayan insanlar hayli fazla. E haliyle benim tercihim acilmakale.com ile çalışmak oldu.

Şimdi bu kadar anlatmadan sonra, başta da söylediğim bilgi verme işini, bir soru cevap şeklinde ve elimden geldiğince kısa ve öz şekilde uygulamaya çalışacağım. Bu işe başlamadan önce benim de aklımda olan soru işaretlerini ve de sorabileceğinizi düşündüğüm şeyleri burada açıklayacağım.

İnternetten makale yazarak para kazanma ile ilgili yazdığım bu konu umarım sizin için faydalı olmuş ve keyifle okumuşsunuzdur. Unuttuğum veya atlamış olabileceğim ama aklınıza gelen sorularınız varsa aşağıda yer alan yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Çalışma Detayları Nasıl ?

Sistemde size verilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptığınızda karşınıza makyaj, astroloji, gezi, sağlık, dekorasyon, aşk ve ilişkiler, kadın, makyaj, güzellik, anne çocuk, beslenme gibi birçok kategoride belirlenmiş konu başlıkları çıkıyor. Bu konu başlıklarının her biri ile ilgili kaç kelime içerik oluşturulması gerektiği ve bu içerikler karşısında ne kadar kazanç elde edilebileceği ile bilgiler yer alıyor. Bense bana uygun olan, konu başlığına hakim olduğumu düşündüğüm veya hakim olmasam dahi ilgi duyup araştırmak istediğim konuları alıyorum ve sonrasında yine sistem üzerinden içeriğimi oluşturup gönderiyorum. Hazırlayıp gönderdiğim bu içerikleri de sistemde yer alan danışmanlar kontrol edip onayladıktan sonra kazancım, otomatik olarak üyelik bakiyeme ekleniyor. Belli bir miktar bakiyem olduktan sonra da ödeme talebinde bulunabiliyorum.

Ödemeler Nasıl Alınıyor?

Ödeme zamanında banka hesap bilgilerinizi istiyorlar ve hesabınıza ödeme gerçekleşiyor. Eğer herhangi bir banka hesabınız yok ise ya da kartsız işlem istiyorsanız ödemenizi cep telefonunuza gerçekleştiriyorlar ve çevrenizde yer alan atmlerden kolay ve rahat bir şekilde gönderilen paranızı kartsız işlem yoluyla elde etmiş oluyorsunuz.

Kaç saat çalışmam gerekiyor?

Evet, yukarıda da belirttiğim gibi belirli bir çalışma saati yok. Kimse size günde ne kadar çalışacağınızı veya hangi saatler arasında çalışmanız gerektiğini söylemiyor. Yani bu tür şartları yok. Kendinize uygun saatlerinizi, okul/ iş vs. saatlerinize göre ayarlayıp düzenli ve disiplinli bir şekilde programa koyup çalıştığınız takdirde karşılığını da ona göre almış oluyorsunuz.

Ne Kadar Para Kazanabilirim?

En can alıcı sorulardan biri de bu olsa gerek. Çalışma şeklinizi kendinize göre ayarladığınız için ürettiğiniz içerik sayısı da ona göre değişiyor. Ama şunu söyleyebilirim ki ayda ortalama 600 – 800 lira kazanmak, düşündüğünüz kadar zor değil. Özellikle de öğrenciyseniz, o para gözünüzde çok daha fazla şey ifade edecektir. Boş vaktiniz fazlaysa ve yazma fırsatınız da varsa, çok daha fazlasını da elbette kazanabilirsiniz.

Acilmakale.com Güvenilir Mi?

Açıkça söylemek gerekirse ben de başlarda diğer sitelerde olduğu gibi sorunların olabileceğini düşünmüştüm. Ama durum hiç de öyle olmadı. Şuana kadar en ufak bir sorun dahi yaşamadım. Makale yazarak para kazanmak ile ilgili Türkiye’deki en büyük site olduğunu, Facebook sayfasına bakarak sizler de kolaylıkla görebilirsiniz. Güven olmadan da bu kadar büyümez sonuçta.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Facebook’a giriş yapın ve sonrasında arama kısmına Acilmakale yazın ve sayfaya girin. Sayfaya girdikten sonra, üst bölümde karşınıza ‘Mesaj Gönder’ kısmı çıkıyor. Buraya tıklayın ve sonrasında başvuru yapmak istediğinize dair mesajınızı gönderin. Size geri dönüş olarak gelen mesajı da dikkatli bir şekilde okuyup verilen konu başlıklarına uygun ve istenilen şekilde örnek içeriklerinizi hazırlayarak Facebook üzerinden gönderebilirsiniz. Sonrasında zaten olumlu veya olumsuz dönüt alacaksınız. İçeriklerinizin özgün olmasına , kesinlikle kopyala – yapıştır yapmamaya özen göstermeniz gerek başvurunuz zamanında gerekse çalışma sürecinizde size artı olarak yansıyacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git