İlişkinizi Korumanın Yolları

İlişkinizi Korumanın Yolları
29 Mart 2016 tarihinde eklendi, 660 kez okundu.

Sevgili hanımlar ve beyler, uzun zamandan beri süren bir ilişkiniz varsa, bu ilişkinin ömrünü daha da uzatmak sizin elinizdedir. İlişkinizi korumak için belli ipuçları vardır. Bu sayede çok daha uzun süre aşkınızı koruyabilir, ilk günkü heyecan ve tutkuyu yeniden yaşayabilirsiniz. Çoğu ilişki zaman içinde ne yazık ki yıpranır. Aşk zaman içinde o ilk günkü heyecanını ve tutkuyu kaybeder. Monoton bir hale gelen aşk hayatı artık eskisi gibi kişiye heyecan vermez. Bu da ne yazık ki zaman içinde aşkın yıpranmasına ve ayrılmalara neden olur. Bu nedenle aşkınızı korumak çok çok önemlidir. Aşkınızın zaman içinde monoton bir hal almasına asla izin vermeyin. Peki, ilişkinizi korumanın yolları nelerdir ?

İlişkinizi korumanın ilk yolu aradaki o saygı ve sevgiyi daima korumaktır. Sevgi ve saygı olmaz ise o ilişki yürümez. Ne yazık ki bir çok aşk aradaki sevgi saygının bir süre sonra sona ermesinden dolayı biter. Arada ki sevgi ve saygı bittiğinde çiftler birbirine karşı çok daha kaba davranmaya başlar. Bu da ilişkiyi yıpratır ve zaman içinde yıpranmasına neden olur. Sevgi ve saygıyı korumak ilişkiyi korumanın en belli başlı yoludur. Bir ilişkiyi ayakta tutan ilk şey sevgi ve saygıyı korumaktır. İlişkiyi korumanın diğer bir yolu ise sonsuz güvendir. Çiftler arasında yaşanan güven sorunu ne yazık ki ilişkileri yıpratır. Bu da bir süre sonra ilişkinin sona ermesine neden olur. Bu nedenle ilişkiyi korumak için sevgi saygı ve güveni daim ettirmek çok önemlidir.

iliskinizi-korumanin

İlişkinizi korumanın bir başka yolu ise, üçüncü kişilerin aşk hayatınıza müdahale etmesine izin vermemektir. Üçüncü kişiler çoğu zaman ilişkiyi yıpratır. Bu nedenle sizin hayatınıza üçüncü bir kişinin girmesine asla izin vermeyin. Bir başka yol ise aşkta romantizmi asla kaybetmemektir. Aşk zaman içinde yıpranır ve o ilk günkü heyecan kalmaz. Bu da çiftler arasında romantizm yaşanmasını engeller. Oysa bir ilişkiyi ayakta tutan budur. Bu nedenle aşk hayatınıza biraz renk katmak ilişkinin ömrünü epey uzatacaktır. Ona küçük notlar yazmanız, küçük bir hediye almanız, romantik bir akşam yemeği, baş başa gidilen bir hafta sonu seyahati ilişkinize çok iyi gelecektir. Aşk hayatında heyecan bittiğinde ilişkide yavaş yavaş zarar görmeye başlar. Bu nedenle aşkta heyecanı korumak aşkın ömrünü de uzatacaktır. İlişkinizi korumanın en etkili yolu heyecanı ve tutkuyu korumaktır.

İlişkinizi korumanın bir diğer yolu ise, birbirinize karşı olan davranış şeklinizdir. Çiftler birbirine karşı ne kadar anlayışlı ve duyarlı olursa ilişkinin ömrü de o kadar uzun olur. İlişkiniz de birbirinize hitap şekliniz, davranış biçiminiz, aranızdaki etkileşim çok çok önemlidir. İlişkinizin ömrü tamamen buna bağlıdır. Birbirinize verdiğiniz değer her ne kadar çok olursa, ilişkinin ömrü de o kadar uzun olacaktır. İlişkinizi korumanın en etkili yolu, sevgiyi ve saygıyı korumak, heyecanı arttırmak ve anlayışlı olmaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git