İlişkinizi Değiştirecek Sihirli Sözler

İlişkinizi Değiştirecek Sihirli Sözler
29 Mart 2016 tarihinde eklendi, 796 kez okundu.

Pek çok ilişki arada durağan bir döneme girebilir. Bu dönemde ilişkilerin tamamen kopmaması için iki tarafın da karşılıklı yapması gereken davranışlar vardır. Ayrıca ilişkiyi canlı tutacak değiştirecek sözler her zaman büyük rol oynamaktadır.

Bunlardan ilki her koşulda işe yarayan ‘Seni Seviyorum’ dur. Hiç beklenmedik bir anda gelen seni seviyorum ilişkinin bütün gidişatını etkiler. Hayatınızdaki kişi sizin onu ne kadar sevdiğinizi bilse de bu iki kelimeyi söylemek onun için çok önemli olacaktır. Tabii sevginizi sık sık dile getirin, ancak aşırı derecede söylemek de karşınızdaki kişiyi sıkacak ve inandırıcılığını yitirecektir. Sana ihtiyacım var… Bu söz en az seni seviyorum kadar etkilidir. Sana ihtiyacım var cümlesini duymak hangimizin hoşuna gitmez. Hissedilenler dile vurdukça ilişkiniz daha sağlam temellere oturacaktır. Yüksek sesle dile getirmek zor olabilir o halde küçük not kağıtlarına sana ihtiyacım var yazıp hiç ummadığı yerlere koyup ona sürpriz yapabilirsiniz. Bu ona kendini hem sizin açınızdan hem de bireysel olarak önemli hissettirecektir. Bu sözü kadınların duymaya ihtiyacı olduğu kadar erkeklerin de vardır.

iliskinizi-degistirerek

Seni anlıyorum… Tartışma sonrasında söylenebilecek, ortamı sakinleştirmek için kullanılacak en ideal sözdür. Sağlıklı bir iletişimin yapı taşı empati ve seni anlıyorumdur. Seni anlıyorum cümlesi iletişiminizi o kadar kolaylaştıracaktır ki bunu siz de fark edeceksiniz. Haklısın… Tartışmalar ilişkilerde olmazsa olmaz yaşanılan olaylardır. Kim haklı kim haksız yarışına girmezseniz tartışmaları çıkmaz yola sokacaktır. Karşınızdaki kişiye söz hakkı tanımalısınız. Onun fikirlerine saygı duymalı onun da haklı olabileceğini düşünmelisiniz. Teşekkür ederim… Gün içerisinde en çok kullandığımız bu iki kelime ilişkinizde sizi kurtaracaktır. Yaptığı çok ufak bir hareket olsa dahi teşekkür etmeyi unutmamalısınız. Bu iki kelimeyi duyan partneriniz çok mutlu olacaktır. Çok güzelsin veya yakışıklısın… İltifat duymak sadece kadınların hoşuna gitmez. Erkekler de partnerleri tarafından yakışıklı bulunduklarını duymak isterler. Güzel ya da yakışıklı olduğunu başkasından duymak herkesi mutlu eder hele ki bunu söyleyen hayatındaki kişiyse.

Biz başka zaman görüşürüz… Hayatınızdaki kişi bu sözü duyunca şaşıracaktır. Ancak çok sık görüşmeniz, arkadaşlarınıza vakit ayırmamanız ilişkiyi geri boyuta götürür. Bunun için sevgilinizin kalbini kazanacak olan bu söz sizin fedakarlık yaptığınızın göstergesidir. Arkadaşlarınla buluşabilirsin biz başka zaman görüşürüz, sözü ilişkinizi iyi yerlere taşır. Seni kaybetmek istemiyorum… Bu söz ise onun hayatınız için ne kadar önemli olduğunu vurgular. Seni seviyorum ve seni kaybetmek istemiyorum lafı ilişkiniz için elinizden geleni yaptığınız ve yapacağınız anlamına gelir. Birbiriniz sizin için en büyük en kıymetli hazineniz olacak ve onu korumak için elinizden geleni yapacağınız anlamına gelir. Güven verir.

Özür dilerim… Özür dilemek küçük düşürücü bir davranış değildir. Hayatınızdaki kişiden yaptığınız bir hatadan dolayı özür dilemek gerçekten ona değer verdiğinizin göstergesidir. İçinizden gelecek ufak bir özür, hatanızı kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git