İlişkinizi Canlandırmak İçin Neler Yapabilirsiniz ?

İlişkinizi Canlandırmak İçin Neler Yapabilirsiniz ?
27 Mart 2016 tarihinde eklendi, 631 kez okundu.

Aşk, hayatımızın büyük bölümünü hatta tamamına yakın kısmını oluşturur. Kalbimizin deli gibi atıp, bizden bağımsız hareket etmesi nasıl farklı bir duygudur. Hayatımızda başka hangi olay bizi bu denli farklı kimliğe büründürebilir ki ! Aşk dışında hangi duygu bizi bulutlar ile  uçurum kenarına bu kadar yaklaştırabilir ki ! Bizi bizden alan, bize her türlü şeyi göze alabilmeyi, cesareti öğreten mükemmel bir duygu…

Her insan sevme, sevilme duygularına muhtaçtır. Mutluluğunda, mutsuzluğunda yanı başında, yüreğinde bir insan arar. Hayatını paylaşacağı, yüreğini açabileceği mutlak bir aşka, bir sevgiliye ihtiyaç duyar.

Aşkın mutlak sonucu seven iki kalbin bir ilişkiye başlamasıdır. İlişki bir kısır döngü çerçevesinde yürür. Başlar ve mutlaka bir gün bir yerde biter. Sonsuza kadar sürecek bir ilişki yoktur. Sonsuzluğa doğru giden o ilişkiyi de maalesef ölüm ayırır. Sevdiği insanla ilişki yaşayan herkes, ilişkiyi ölene kadar yürütmenin peşine düşer. Bazılarımız başarılı olmuşken, bazılarımız ilişkiyi sonlandırmak zorunda kalmıştır. Peki ilişkinin yürütülmesi bu kadar zor mu ? Nerede hata yapıyoruz ?

İlişkilerde yaptığımız ilk hata, ilişkide sona yaklaştığımızı fark ettiğimizde ilişkiyi kurtarmaya çalışmamız. Heyecanını kaybeden bir ilişkiyi canlandırmak ölüyü diriltmeye benzer. İlişkinizi canlandırmak, ilişki süresine kısa bir zaman dilimi ekler sadece ama beklenen sonu değiştirmez. İlişkinizi kurtarmak istiyorsanız bunu ilişkinizin sonunda değil, ilişkinizin başından beri izleyeceğiniz tutumlarla yapmalısınız.

İlişkiyi monoton hale sürüklememek için yapılması gereken ilk şey birbirinizi özlemeye zaman yaratmaktır. Her gününüzü birlikte geçirmek için planlar yapmayın. Her günü birlikte geçirip uzun zamana yayacağınız, paylaşacağınız bütün anıları kısa sürede tüketirsiniz. Haftanın belli günlerini ailenize, arkadaşlarınıza, kendinize ayırın. Sevgilinizle her gün birlikte olmanız birbirinize tahammül oranınızı düşürerek, sık sık kavga etmenize sebep olur.

Sevgilinizle birlikte yaşamak için acele etmeyin. Maalesef en sık yapılan hatalardan biri budur. Herkes aynı evde yaşamayı çok farklı hayal eder. Aynı evde yaşamak, sürekli sarılarak uyumak, birlikte yemek yaparak keyifli zaman geçirmek, birlikte film izlemek değildir. Birlikte yaşamak sevdiğiniz insanın gerçek kişiliğini görmeniz demektir. Birlikte yaşamak sevdiğiniz insanın hiç bilmediğiniz yönlerini keşfetmeniz ve ilişkinizin erken yıpranması demektir. Daha tanıma evresinde birlikte yaşamaya karar verirseniz birbirinize özlem duygularımızı  kaybedersiniz. Sevdiğiniz insanı ev ortamında değişen huylarına uyum sağlar ve ilişkinizin sonunu getirirsiniz. Aynı evde yaşama fikrini mümkün olduğunca uzun zamana yayın.

İlişkinizi canlı tutmak istiyorsanız, ilişkinizin süresi ne kadar uzun olmuş olursa olsun özel günleri unutmayın ve kutlayın. Seneler geçtikçe özel günlerinizi daha romantik, daha sempatik, daha özenli kutlayın. Bu özenli kutlamalar ilişkinize renk katacak sizi birbirinize daha çok bağlayacaktır.

İlişkiyi canlı tutmada önemli diğer bir noktada, ne kadar zaman geçerse geçsin ” beni beğenen beğenmiş, özenip bakım yapmama gerek yok ” gibi bir düşünceye kapılmayın. Her zaman bakımlı, temiz ve özenli olun.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git