İlişkinizde Mutlu Değilsiniz ve Ne Yapmanız Gerektiğini Bilmiyor Musunuz?

İlişkinizde Mutlu Değilsiniz ve Ne Yapmanız Gerektiğini Bilmiyor Musunuz?
15 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 872 kez okundu.

O zaman şöyle başlayalım ilişkinizin ilk filizlendiği içinizde ilk kıpırtıların olduğu yani karnınızda kelebeklerin uçuştuğu zamana gidelim sanki içinize dolu dolu bir nefes çektiğinizi hisseder gibi oldum ne güzeldi ve özeldi değil mi ? Aşkınızı dillendirmeye başladığınız etrafınızdakilere sürekli aşkınızın başladığı zamanı anlattığınız, yemeden içmeden kesildiğiniz, telefonu gözünüzün önünden ayırmadığınız her mesajı okurken kalbinizin yerinden çıkacağını hissettiğiniz zamanlar. Neden ilişkiler hep böyle ilerlemez ki ? İlk zamanki tazeliğini heyecanını korumaz ? Çünkü insanlar bir şeyi elde edene kadar isterler belirli bir zaman heyecanını yaşar ve sonra onun için bir değeri kalmaz peki Aşk ? oda böyle mi olmalı? Hayır! Hayır! Kesinlikle hayır! Aşk böyle olmamalı ve böyle olmaması yine bu aşkı başlatan sizin elinizde mutlu bir ilişkinizin olmanız için tabiki de.

İlişkinizi düşünün neden böyle oldu diye eminim sizin ve karşınızdaki insanın birçok yapmaması gereken şeyler çıkacak ortaya bunları üşenmeyin ve bir kağıt kalemle yazın ve partnerinize de okumasını söyleyin ondan çekinmeyin o sizin seçtiğiniz ve sevdiğiniz insan. Mutlu olmanızı ilişkinizin devam etmesini en az oda sizin kadar istiyodur. Birlikte ilk gittiğiniz cafe ye gidin ve o gün oturduğunuz masaya oturun o zamanki heyecanınızı hatırlamaya çalışın, sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünün ilk buluşma, ilk sinema, ilk seyahat ve ilk öpüşme bunları hatırlayın bunlar bile mutlu olmanız için yeterli aslında mutluluğu derecelendirmeyin partnerinizden bir şeyler beklemeyin mutlu olmak için sevin ki zaten o sizin mutlu olduğunuz şeyleri anlayacak ve sizi mutlu etmek için yüzünüzü güldürmek için çaba sarf edecektir.

ilişkinizde mutlu değilseniz yapmanız gerekenler

Karşılıklı diyotlarınızı seviyelendirin ikinizin de bir yeri olsun ve tabi saygı her şeyden önce gelir aşktan bile, kendinize ve partnerinize olan saygınızı hiç yitirmeyin ve karşı taraftan da aynı şekilde size saygı göstermesini isteyin. Birlikte kaliteli zaman geçirmeye özen gösterin sosyal olun sadece ikinizin birlikte olacağı ortamlara gitmeyin muhabbet edebileceğiniz arkadaşlarınızla vakit geçirin. Onunla takım olmaya çalışın ve bardağın dolu tarafıyla ilgilenin. Unutmamanız gereken bir şey daha var bir ilişkiye ne kadar emek sarf ederseniz bu size mutluluk, huzur, sevgi ve saygı olarak geri dönecektir.

Siz yine kendinizi mutlu, huzurlu hisset miyomusunuz? O zaman yanlış vapura binmişsiniz demektir, en yakın limanda inin ve usulca sizin için gelecek vapuru bekleyin. Gelecektir sizi almak için, sevmek için ve sizi mutlu etmek için. Aşkı bulacağınız bu vapur belki de sizin için evliliğe ve mutluluğa açılan bir kapının anahtarı olacak kim bilir? Bu yeni kişiyi tanıyacaksınız onunla yeni şeyler keşfedeceksiniz, kendinizi geliştireceksiniz ve olgunluğa bir adım daha atmış olacaksınız. Her şey başa saracak ilk buluşma, ilk sinema vs. ama bu ilişkinizde önceki hatalarınızı tekrar etmeyeceksiniz ve partnerinizede basit hatalar yaptırmayacaksınız artık bir ilişkinin nasıl yürütülmesi gerektiğini biliyorsunuz yani tecrübelendiniz. Sizi nelerin nasıl mutlu ettiğini anlayacak ve önceki ilişkinizde neden mutlu olmadığınızı bir sonraki ilişkinizde daha net kavrayacaksınız. Partneriniz sizi mutlu ettikçe ona daha çok bağlanacak ve seveceksiniz.

Kendinize ” Neden ben mutlu değilim? Bu ilişki neden sıradanlaştı? Yoksa sevmiyor muyum? ” gibi sorular sorun ve bunlara önce içinizde cevap arayın.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git