İlişkinin En Tatlı Zamanının Flört Dönemi Olduğunu Kanıtlayan 15 Aşk Dolu Özellik

İlişkinin En Tatlı Zamanının Flört Dönemi Olduğunu Kanıtlayan 15 Aşk Dolu Özellik
1 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 318 kez okundu.

Sevdiğimiz kişiyle tertemiz bir başlangıç yapmak, bir birlikteliğe adım atmak vücudumuzun tüm ritmini değiştirir. Onun yanında nefes alışlarımız bile bir başkadır. Aah aah! Kendimizi bulutların üstünde hissetmemize sebep olan ilk zamanlar. Kalbinizdeki kişiyle ilişkinin her zamanı güzeldir tabii, fakat yine de bu tazeliğin yeri başkadır, çünküü:

1. Birbirinize karşı en nazik, en kibar olduğunuz dönemdir

İlişkinin ilerleyen zamanlarında göreceği, içinizdeki hayvandan haberdar değildir sevdiğiniz J Oldukça kibar ve ince düşünceli davranışlar sergilenir.

2. Küçük jestlerin en çok yapıldığı, romantizmin yüksek dozda olduğu zamanlar

Birbirini etkilemek adına minik de olsa (ki bu dönemdeki sürprizler minik falan olmaz arkadaş,  oturulup planlanmış cinsten olur) sürprizlerin olduğu, gözlerinin taa içine bakarak bir iki satır şiir mırıldanıldığı, ellerin hiç kopmadığı zamanlar..

3. Tatlı bir heyecan ile sürekli ‘Seviyor mu, sevmiyor mu? Seviyorsa ne kadar?’ gibi soruların cevapları ile boğuşursunuz.

İlişkiniz başlangıç zamanları olduğu için daha duymamış olabilirsiniz bu özel cümleyi. İşte o zaman kafanın içi bir türlü rahat etmez, düşünüp durursunuz. Ama bu heyecana bile tatlıdır.

4. Her fırsatta görüşmeye çalışır, birbirinizle bolca vakit geçirirsiniz.

En küçük şeyleri dahi bahane edip buluşmaya yer aranır. Birbirini tanımak adına bolca vakit geçirilir ama ne var ki ne kadar çok vakit geçirilse de yeterli gelmez.

5. Çünkü hakkında merak ettiğiniz çok şey vardır.

Birbirini keşfetmek… Hangi filde ağlamış, hangi kitap karakterini daha çok seviyor, favori futbol oyuncusu kim, yükseklik korkusu var mı, sevmediği yemek ne, maydanoz yiyebiliyor mu mesela??? Daha kafada sıralanmış bir sürü yanıt bekleyen soruya hangi zaman dilimi yeter? Ki daha eski sevgililere değinmiyorum bile.. ☠

6. Konuştukça ortak noktalarınızın çıkmasına daha da mutlu olursunuz.

Mutlu olursunuz, çünkü bu ortak paydada birleşmek size daha fazla zaman geçirmenize olanak sağlar. Ayrıca birlikte bir şeyler yapmanın hazzına varırken, karakter uyuşmanız ileri ki zamanlar için içinize huzur verir.

7. Daha bir güzel görünmek adına, bu buluşmalarınıza hep en özenli halinizle gidersiniz.

İşte dolabın önünde ‘tarlası yanmış çiftçi oturuşu’ zamanları da bu döneme denk düşer. ‘Önceleri bu dolaptan ne bulup da giyiyordum acaba allaaam’ bağrıntıları yükselir odanızdan ☺ sonuçta göz kamaştırmalıyız onun yanında 😉

8. Onu her gördüğünüzdeyse eliniz ayağınıza dolaşır.

Vücudu saran ılık ılık karıncalanma, heyecandan tavan yapmış saçmalamalar, ona bakacağım derken taşa takılıp düşmeler, ellerin terlemesi… ve birde rezil olurum diye bunların çaktırılmamaya çabalanması bir araya gelince ortaya çıkan o kare ツ

9. Normalde beğenmediğiniz davranışlar bile birbirinize batmaz, onu olduğu gibi kabullenirsiniz.

Aslında bu durum belki de ileride problemlere yol açabilir, tartışmaya açık bir konu. Ama tabi gerçekten olduğu gibi kabullenip ileride hiç birşeye ses çıkarmayacaksanız ne mutlu size. ✌

10. Attığı her mesajda, yaptığı her aramada aşırı mutlu olursunuz.

Hani çevrenizdekiler derler ya ‘ aptal aptal ne gülüyosun’ diye, ama bilmezler ki sebebi aaaşk!

11. Her şey o kadar güzeldir ki, sanki aranızda tatlı bir büyü vardır.

Onunlayken yapılan her şeyin zevki bir başka, yenilen yemeklerin tadı daha bir lezzetlidir sanki. Sanırsınız ki rüyadasınız…(nazara gelmemek adına bir okutun derim)

12. Sürekli onu düşünmekten kendinizi alamazsınız.

İşlerinizden arda kalan en ufak boş anınızda onu düşünmeye başlarsınız diycem ama boş an yaratıp daha fazla düşünmek istersiniz.

13. Sürekli ondan konuşmak istersiniz.

Bu süreç boyunca yakın arkadaşların vay haline. Yılın en iyi ilişki dinleyen arkadaş ödülü buraya lütfen ☜

14. Öte yandan bu büyüyü bozarsam diye korkup, nazar değdirmemesi adına kimseye anlatmasam mı dersiniz.

Aslında bu düşüncede haksızda sayılmazsınız, etraf kem gözlülerle dolu anacım.

15 . Siz nazarla uğraşadurun o beklenen büyük anlar gelmiştir çoktan: İlk el ele tutuşma, ilk sarılma, ilk öpüşme…

Sevgililiğinizin resmiyet kazandığı heyecandan titrediğiniz, iliklerinize kadar duygularınızı yaşadığınız bu özel anlar… İlkler her zaman güzeldir, herkesin böyle ilkler yaşaması dileğiyle…

Bonus

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git