Ilıca Plajı – Çeşme / İzmir

Ilıca Plajı – Çeşme / İzmir
22 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 452 kez okundu.

Türkiye’nin turist şehirleri arasında öneli bir paya ve öneme sahip olan İzmir Çeşme, Ilıca plajı ile ün kazanmıştır. Bölgede birden fazla plaj bulunmaktadır ancak, Ilıca Plajı özellikleri itibari ile diğer plajlardan ayrılır. Gol Beach gibi efsane plajların Ilıca Plajı, sadece yazın denize girilebilecek bir yer değil, ilkbahar ve sonbahar aylarında da rahatlıkla denize girebilme özelliğine sahip bir yerdir. Bu durumun sebebi, Ilıca Plajının, yer altı kaynak sularına çok kısa mesafede yer almış olması ile birlikte plajın yeraltı kaynak suları ile beslenmiş olmasıdır. Ayrıca yeraltından çıkmış olan sularla beslenen bu plaj, sıcak ve minarelli suya sahip olması nedeniyle sıcak ve şifalı olarak kabul edilmektedir.

Ilıca şimdi daha güzel!

Ilıca plajı, eskilere oranla çok daha güzel bir yer halini aldı, daha öncesinde bölgede ne otel, ne de pansiyonlar bulunmamakta iken şimdilerde plajın etrafı lüks otel ve ekonomik pansiyonlar ile dolu. Ayrıca gece hayatını sevenler plajın etrafında yer almış olan pek çok alternatifi tercih edebilir. Sheron firması tarafından bölgeye konumlandırılan birçok lüks oteller sayesinde Ilıca Plajı daha da hareketlenmeye başlamış, bu plaj tercih edilen plajlar arasında yerini almıştır. Kaplıca suları ile beslenen Ilıca plajına sadece Türkiye’den değil, dünyanın her bir yerinden turistler akın etmeye başladı.

Türkiye’nin en büyük ve en güzel plajları arasında yerini almayı başarmış olan Ilıca plajı, tane tane altın kumlarıyla, mükemmeli değerli ziyaretlerine sunmayı başarıyor. Baştan sona gezmeyi asla başaramayacağınız bu plajı, 3 km’lik sahil şeridi ve geniş yüz ölçümü plaj ve deniz severlerin uğrak yeri olmuş olmasıyla birlikte plajın büyük olması herkesin birbiri içerisine girmesini engellemeyi de başarıyor. Yazın oluşan kalabalığa rağmen, her zaman plajda tenha bir yer bulabilmeniz mümkün.

Ilıca Plajı Ücretsizdir

Plaja girişler ücretsiz olmakla birlikte plaj boyunca şezlong ve ya şemsiye gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz büfeler yer almaktadır. Su sporları yapmak isteyen kişiler Sheron Otel tarafından sunulan su sporları külüne üye olabilirler ve bu kulübe üye olanlar,  bu kulüpte dalış, jet ski, rüzgar sörfü gibi su sporları deneyimleri yaşayabilirler. Dalgalı olması nedeniyle sörfe elverişli olan Ilıca Plajı’nda yüzme bilmeyenlerde rahatlıkla yüzebilirler. Çünkü Ilıca Plajında deniz fazla derin değildir ve plajda birden fazla cankurtaran görev yapmaktadır.

Konaklama Alternatifleri

Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan Ilıca Plajı’nda konaklama alternatifleri oldukça fazladır. Burada lüks villa kiralama şansınız olduğu gibi, daha uygun fiyatlarda ev kiralama fırsatınız da bulunmaktadır. Daha ekonomik konaklama yeri arayanlar pansiyonlarda da kalabilirler. Ev ve pansiyon dışında burada lüks ve beş yıldızlı tatil imkanları da var.

Ilıca Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Ilıca, 35930 Çeşme / İzmir

Nasıl Gidilir?: Plaj Çeşme’ye yaklaşık olarak 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Çeşmeye vardıktan sonra Ilıca yoluna sapmalı ve yarım saat mesafe gitmelisiniz. Ayrıca plaja ulaşmak için, Çeşme’ye girmeden Çeşme Çevreyolu üzerinden 7 km sürecek yolculuk yapmanız gerekir. Çeşme içerisinde gitmeniz hem plaja daha kolay gitmenizi, hem de Çeşme merkezi görme olanağı bulmanızı sağlar.

Andan Menderes Havalimanında indiğinizde, araba kiralama seçeneğini tercih etmiş olanlar havalimanından çıkıp hemen çevreyolu üzerinden Çeşme’ye doğru hareket etmelidir. Ancak araba kiralamak istemeyenler, minibüsler veya otobüsler ile plaja ulaşabilirler. İzmir otobüs terminalinden Çeşme ve ardından Ilıca plajına ulaşmak isteyenler bu bölgeye giden minibüsler ile plaja varabilirler. Bu ulaşım imkanlarını plaja yakın buluna otellere veya konaklayacakları yerlere gitmek isteyen kişiler de kullanabilir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git