İdrar Yaparken Kasıklarda Ağrı Neden Olur ?

İdrar Yaparken Kasıklarda Ağrı Neden Olur ?
22 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 2.682 kez okundu.

Kadınların korkulu rüyası kasık ağrılarının nedenlerine gelin birlikte sizlerle değinelim. Çoğu kasık ağrısının nedenleri üreme organları ile ilgili olduğunu biliyor muydunuz? Kasık ağrılarına sebep olan başka bir neden de iskelet sistemine dayalı ağrılardır. İdrar yollarında iltihap da bunun nedenleri arasında sayılır.

Ani başlayan şiddetli ağrılar ciddi bir problem olduğunun göstergesi olabilir. Bu ağrıların nedeni iltihaptan olayı ise; üreme organlarının enfeksiyon kapması ile kasıkta oluşan ağrılar olarak bilinir. Bu ağrılara önlem alınmazsa ileri de kısırlığa kadar yol açabildiği uzmanlar tarafından belirtiliyor.

idrar-yaparken-kasiklarda-agri-olusmasinin-nedeni

Yumurta kistlerinden kaynaklı ise; genç ya da yaşlı fark etmez herkes de olabiliyor.. Yumurta kistleri iyi huylu ya da kötü huylu olarak ikiye ayrılır. Muayene sonucu bunu uzman hekim belirler ve müdahale buna göre yapılır. Büyüyen kist kasıklarda ağrıya neden olur ve ilaç ya da operasyonlarla tedavi edilmesi gerekir. Dış gebelik döllenme olayının rahim dışında bir alanda meydana gelmesiyle oluşur. Embriyonun büyümesi parçalanmalara ve kanamalara neden olabilir.

Apandist patlaması ; acil cerrahi operasyon gerektirir. Kasıkta ciddi ağrılara neden olur. İshal ; kasıkta kasların gerilmesiyle şiddetli ağrılar olur. Kaybedilen sıvıdan dolayı vücut ağrıyla kendini gösterir. Böbrek taşları ;kasıklarda kanalların tıkanması sonucu idrar yaparken yanma, sık sık idrar yapma isteği , idrar rengi koyulaşmalar bunlar başlıca belirtilerindendir. İdrar yolu enfeksiyonundan kaynaklı kasık ağrısı ; ateş titreme ve kasık ağrısı ile kendini gösterir. Yumurtlama dönemi ağrısı olabilir. Bağırsak iltihabı, sistit, geçirilmiş ameliyatlar, psikolojik nedenler de idrar yaparken ağrılara neden olan sorunlardan başlıcaları bunlardır mutlaka doktora görünmenizde fayda var geç kalmadan tedavinizi yaptırın. İdrar yollarının enfeksiyon kapması bayanların başına sık gelen problemlerdendir. Hiç vakit kaybetmeden muayene olup gerekli tedaviler ile idrar yolundan kaynaklı kasık ağrılarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git