İdrar Sorunları İçin Hangi Doktora Gidilir ?

İdrar Sorunları İçin Hangi Doktora Gidilir ?
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 172 kez okundu.

İdrar sorunları için hangi doktora gidilir ? İdrar sorunlarına hangi poliklinik bakar ? İdrar sorunları için hangi bölüme gidilir ?

İdrar Sorunları İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

İdrar sorunları nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda idrar sorunlarına hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

  • üroloji

İdrar Sorunları Nedir ?

İdrar sorunları hem erkek hem de kadınlarda meydana gelen idrar tutamama, idrar yolu enfeksiyonu ya da sistit gibi olaylardır. İdrar ile meydana gelen yanma, kan gelmesi, sık idrara çıkma, erkeklerde idrara çıkamama gibi birçok idrar sorunu yer almaktadır. Bunların geneli daha çok mesanede meydana gelen sorunlardan dolayı olmaktadır.

İdrar Sorunları Nedenleri

İdrar yaparken meydana gelen bu sorunların birçok nedeni mevcuttur. En büyük etki olarak idrar yaptıktan sonra kadınlar vajina, erkekler ise üreme organı kısımlarını su ile temizce yıkayıp kurutmaz ise bu sorunlar ile karşılaşır. Tek etki olarak bunlar da değil bir yandan yıkanmadan yenilen yemekler en büyük düşmanı olmaktadır. Ayakları soğuk tutmaktan kaynaklı olanları varken idrar yolunda meydana gelen iltihaplar da bire bir etkisi olmaktadır. Bunların da ötesinde olarak yer alan mikroplar ve bakteriler olmaktadır. Her yerde tuvaleti kullanır ya da temiz ve pis olmasına dikkat etmez iseniz mikrop kapabilecek ve bu sorunlar ile karşı karşıya geleceksiniz.

İdrar Sorunları Belirtileri

Her bireyde olabilecek olan idrar sorunlarının birçok belirtisi yer almaktadır. İdrarda eğer yaparken yanma hissi varsa, kan geliyorsa, akıntı oluyorsa, sık idrara çıkmak istiyor ama gittiğinizde milim ile yapıyor ya da hiç yapamıyor iseniz dikkat etmeniz gerekir. Bunların yanı sıra alt karın kısmında meydana gelen ağrı erkeklerin üreme organı ve kadınların vajina kısmında meydana gelen ağrı da bunlara etki etmektedir. İdrar ile gelen sorunlar bireylerde halsizlik ve mide bulantısı gibi belirtileri de ortaya çıkartır. Bu gibi belirtiler yer alıyor ise sizlerde de idrar ile ilgili olan sorunlardan bir tanesini yaşıyor olabilirsiniz.

İdrar Sorunları Tedavisi

İdrar sorunlarında bir yandan doktor kontrolünde olmak gerekir. Daha çok antibiyotik ya da hap uygulaması yapılırken daha çok doğal olan yöntemler tercih edilir. Bu anlarda soğan suyu en etkili olan ilaçtan bile daha iyi olmasından dolayı kuru soğanın günde iki kere içilen suyu da kullanılır.

İdrar sorunları için hangi doktora gitmeyelim ? İdrar sorunları hangi bölüme girer diye soruyorsanız üroloji bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git