İdeal Sevgili Nasıl Olunur ?

İdeal Sevgili Nasıl Olunur ?
28 Mart 2016 tarihinde eklendi, 814 kez okundu.

Yeryüzünde ideal sevgili var mıdır? Varsa bile bize denk gelir mi? Hadi denk geldi diyelim biz neler yapmalıyız? İdeal sevgili nasıl olunur ? Sorular çok cevaplar ise basit. Önce kendimizi sorgulayarak başlayalım işe. Biz ideal bir sevgili olursak karşımızdaki ideal aşkı bulmuş olur. Herkes böyle düşünüp hareket etmeye çalışırsa da hayalini kurduğumuz ideal sevgiliyi bulmuş oluruz. Yani iş ideal bir sevgili olmakta bitiyor.

Birbirini seven iki insan arasında onları birbirine bağlayan duygusal çekim vardır. Bu çekim sayesinde ilişki güçlenir ve kök salar. Köklenen ilişki kolay kolay bitmez ve uzun ömürlü olur. İlişkide önemli olan mükemmeli bulmak değil, mükemmel olmaktır. Siz ideal bir sevgili olabilirseniz bunun size dönüşü çok daha mükemmel olacaktır.

İlişkilerin temeli 3S kuramı üzerine kurulmuştur. Nedir bu 3S diyecek olursanız aslında cevabı çok iyi biliyorsunuz. Tüm ilişkiler sevgi, saygı ve sadakat üçlüsü üzerine kurulmuştur. Bu üç unsur da olmazsa olmazdır. Örneğin; çok seviyorsunuz ama sevgilinize karşı saygısızca davranışlarınız var ( sürekli sözünü keserek konuşmasına izin vermemek, egoistçe tavırlarla her tartışmada üste çıkmaya çalışmak, özgürlüğünü kısıtlayacak derecede kıskanç tavırlar sergilemek gibi). Belki kısa dönemde sıkıntı olmayabilir ama uzun vadede kimse böyle biriyle birlikte olmak istemez. Ya da sevgi, saygıda sorun yok ama sadakatte sıkıntı var. Öyleyse hiç ilişkiye başlamayın, çünkü ne kadar severse sevsin kimse ihaneti hazmedemez.

Sadece sevgi, saygı ve sadakatle de ideal bir sevgili olamazsınız, tabii ki dikkat etmeniz gereken başka şeyler de var. Önceliğiniz mutlu olmak değil de mutlu etmek olsun. Mutlu olan insan etrafına da mutluluk saçar, siz de çabalarınızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.

İdeal bir sevgili olabilmek için sağlam bir hafızaya sahip olmalısınız. Özel günleri unutmamalı, hatta özel günler yaratmalısınız. Aşkınızı katarak yaptığınız yemek, özenle hazırladığınız sofra sevdiğinize kendini değerli hissettirecektir. Asla özel günleri atlamayın ve küçükte olsa hediyeler almaya çalışın. Bu mutluluğunuzu perçinlemek için müthiş bir fırsattır. Geçin aynanın karşısına ve kendinize baştan aşağı bir bakın. Öncelikle siz kendinizi beğenmelisiniz. Eksiklerinizi görüp bunları tamamlamak için adımlar atmalısınız.

İdeal bir sevgili olmak için her daim bakımlı olmalısınız. Kimse yanında kötü kokan ya da yırtık kıyafetle gezen birini sevgilim diye tanıtmak istemez herhalde. Şöyle bir düşünün ; bir kadın saatlerce saç, makyaj yapmış en güzel elbisesini giymiş ya da bir erkek traş olmuş, losyonlar sürmüş, özenle giyinmiş sevgilisinin yanına gidiyor. Karşısındaki bir eşofman giymiş saçı başı özensiz. Yan yana geldiklerinde nasıl bir hayal kırıklığı olacağını az çok tahmin ediyorsunuzdur. O yüzden her zaman bakımlı olmakta fayda var.

Ona hediyeler alın, küçük büyük hiç fark etmez. Hediye almak insana kendini özel ve değerli hissettirir. Hediye almak için özel günleri beklemeyin. İçinizden geldikçe küçük küçük hediyeler alın ve sevdiğinizin mutluluğuyla mutlu olmaya bakın.
İdeal bir sevgili olmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Bu temel koşulları yerine getirdikten sonra mutlu bir ilişkiniz olmaması için hiçbir neden yok.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git