İçtiğiniz Çaydan Arta Kalan Demi Dökmemenizin Faydasını Gösterecek 13 Mükemmel Bilgi

İçtiğiniz Çaydan Arta Kalan Demi Dökmemenizin Faydasını Gösterecek 13 Mükemmel Bilgi
16 Mart 2017 tarihinde eklendi, 384 kez okundu.

Yemeğin ütüsü, Türk mutfağının olmazsa olmazı çay, her ne kadar İngilizlerin akşam 5 keyif içeceği olarak anılsa da esasen bizimle bir bütün olmuş ve oldukça fazla tüketilen bir içecektir.

Peki, oldukça fazla tükettiğimiz çayı kullanımdan sonra da değerlendireceğinizi ve hayatın farklı yerlerinde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

1 . Soğan soymam ve balık ayıklamam çünkü ellerim kokar gibi bahanelere son!!

Soğan soydunuz yahut balık mı ayıkladınız? Yemesi güzeldi ama şimdi bu kokan ellerle ne yapacağım derdine m düştünüz? Öyleyse telaşlanmayın ve yemeğin üzerine bir de güzel çayınızı için. E yani mi diyorsunuz, çayın demini de atmadan ellerinizi yıkayın, işte size mis gibi kokan eller.

2 . Keskin Bir Bıçak Yine Elini mi Kesti?

Keskin bir bıçak dedik ama elde kör bıçağın dahi keskin olacağını unutmadan bir bıçak kazası geçirdiğinizi ve elinizi kestiğinizi varsayarsak panik yapmayın deriz. Neyse ki çayın demini dökmediniz! Hemen bir pamuğu çay demine batırıp parmağınıza pansuman yapınız.

3 . Oh La La Gözünde Arpacık Çıktı !

Gözünüzde çıkan arpacık için veya çapaklanmalar için dahi çay deminden pansuman yapabilirsiniz. Hatta bir peçeteye bir miktar ılık çay tortusu koyarak gözün üzerine koymanız da faydalı olacaktır. Aman çayın ısısına dikkat!

4 . Uzun Süre Buzdolabında Kalan Yiyecekler Müthiş Bir Koku Yaymaya Başladı!

Bir iştah ile buzdolabının kapısını açtınız ve de ne göresiniz yemeğiniz bozulmuş hatta kendi bozulmakla kalmamış dolabın kokusunu da bozmuş. Panik yapmanıza temizlik malzemelerine saldırmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken çay demini bir şeffaf poşete koyarak buzdolabına yerleştirmenizdir.

5 . Yemeğin Tadına Varyım Derken Dilini Isırdın!

Tam da yemeğin lezzetine varacakken dilinizi mi ısırdınız? Ne acı! Ama hafiflemeyecek diye bir şey yok. Hemen ağzınızı çay ile çalkalayın ve acının hafiflediğine şahit olun.

6 . Saatlerce Ayakkabıda Kalmış Zavallı Ayaklar!!

Sabahtan kalma çayınız ve günün yoğunluğundan kalma ayaklarınız mı var? Hemen bir  kombinasyon yapalım.. Ilık bir suya sabahtan kalma çayı koyun ve 15 dakika ayaklarınızı içinde bekletip durulayın. Rahatladınız sanrım 🙂

7 . Çay Gargarası

Boğazınızın ağrısı için bolca sıcak içecek mi tükettiniz ve hatta bunlardan biri de çay mı? Durun kalan çayı dökmeyin. Dökmeyin ki gün boyunca ondan gargara yaparak boğaz ağrınızı hafifletebilesiniz.

8 . Uçuk Tedavisi İçin Dahi Çayımız Var!

O da nesi sabah aynada ilk gördüğün dudağının kenarındaki çirkin uçuk mu? Hemen mutfaktan geceden kalma soğuk çay poşetini uçuğun üzerine koy görüntüden olmasa bile ağrısından bir nebze de olsun kurtul.

9 . Çay İle Cildini Parlat!

Kalan çayı atmadan önce cildin için kullanmaya ne dersin? Evetse kalan çayı muz ile karıştır ve cildine uygula, neme nasıl doyduğuna hayret edeceksin!

10 . Annelerin Gözdesi Evdeki Çiçeklere De Çay İçirin.

Her çiçeğin bir Türk gibi çayı seveceğini garanti ederiz. Öyleyse kalan çayınızı dökmeyin ve şekersiz olmak kaydı ile bitkilerinize verin.

11 . Dişçi Sonrası Ağrı Safhasına Buzlu Çay Desteği.

Poşet çayınızı buzdolabında bir süre bekletin ve ağrının olduğu yere tampon hareketlerle uygulayın. Böylece dayanılmaz ağrıyı hafifletmiş olacaksınız.

12 . Aynaları Parlamak İçin de Çay Desek Ne Dersin?

Aynaları sileceğiniz suya bir miktar çaydan ilave ederek silme işleminizi öyle yapmanızı öneririz. Sonuç inanılmaz.

13 . Çaydaki Faydalı Bileşenler Sayesinde Saçların Parlasın.

Çay, içerisindeki bileşenler sayesinde yatıştırıcı ve yağlanmayı önleyici etkiye sahiptir. Bunun için 2 su bardağı çayı saçınıza uygulayın ve durulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git