Her Şeyin Olumlusu Güzel Bakış Açısında Gizli

Her Şeyin Olumlusu Güzel Bakış Açısında Gizli
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 474 kez okundu.

Nasıl düşünürsek, hayatımızda da düşündüğümüz gibi aynı şeylerle karşılarız. Bakış açımız bir anda bizi berbat bir yerlere de getirebilir, yeni umutların doğmasına sebepte olabilir. Bakın ne kadar da birbirine zıt iki ruh hali..

Ne kadar olumlu bakarsanız hayata, aynı olumlu yanıtı alırsınız. Bir kere her şeyden önce, kendinizi sanki gökyüzünde gibi hissedersiniz, hafiflemiş ve mutlu. Aynı şekilde bu mutluluğunuzu çevrenize de yaymış olursunuz. Bunun için de yapmanız gereken küçük küçük dokunuşlar var. Mesela, hayatınızda yaşadığınız en ufak bir şeyde olumsuz düşünmeyin öncelikle.  O anda daha da kötüsü olabilirdi deyip içinizi rahatlatın. Başarısızlığa uğradığınız zaman, hemen art arda kötü şeyleri sıralamayın, bir daha ki sefere başarabilirim, daha çok çalışmam ve daha iyisini başarmam için bu bir fırsat deyin mesela. Yani kendi tekniklerinizi kendiniz yaratın, sizi sizden fazla kimse daha iyi tanıyamaz ve güçlü taktikleri kimse veremez bunu unutmayın. Yine başarabilirseniz mutlu olmayı, hayatınızla ilgili olumlu düşünebilmeyi, siz başaracaksınız. Evet ben bir psikolog değilim ama insan psikolojisiyle uğraşmayı çok seviyorum. Bu yüzden sizler için bu yazımı kaleme alıyorum.

Bakış açınızı güzel tutmaya bakın, olumsuzluğa hayatınızda yer vermeyin, eğer bir süre böyle devam ederseniz, farklılığın farkına sizde varacaksınız, buna emin olabilirsiniz. Sonuçta: Her şeyin olumlusu güzel bakış açısında gizli,  öyle değil mi?

Nedenini bilmem ama, olumlu düşünmek deyince benim aklıma hep müzik gelir. Mesela, klasik müzik. Size basit bir formül vereyim. Bu formülü uygulamak için herhangi bir yere gitmenize, özellikle bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece klasik müzik olması yeterli. Müziği açacaksınız ve gözlerinizi kapatacaksınız. O anda kendinizi bir yolculuğa çıkıyor gibi hissedeceksiniz ama bu yolculukta tek şart, sizi olumsuz düşündürecek hiçbir şey olmayacak. Sadece olumlu düşüneceksiniz, hayatınızda sorumluluk alanlarınız her neyle ilgiliyse tek düşüneceğiniz; yapacağım, zaten zor bir şey değil diyeceksiniz ve böyle devam edeceksiniz. Bu çalışma ve tekrarladığınız süre zarfı içinde tabi ki öyle çok büyü çaplı bir değişim yakalayamasanız da  değişiklikleri kendiniz kaydedeceksiniz ve farklılaşmayı sağlayacaksınız. Unutmayın ki, ‘’ Her şeyin olumlusu güzel bakış açısında gizli’.

Yasemin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git