Her Şeye Rağmen Hayat Bize Güzel! Kadın Olmanın Birbirinden Güzel 15 Avantajı

Her Şeye Rağmen Hayat Bize Güzel! Kadın Olmanın Birbirinden Güzel 15 Avantajı
28 Mart 2017 tarihinde eklendi, 303 kez okundu.

Bugün de iyi ki kadınım diyerek uyandım! Siz uyanmadınız mı? Öyleyse 15 maddede  kadın olmanın beraberinde getirdiği birbirinden güzel ayrıcalıklar

1. Kadınların ortalama yaşam süreleri erkeklere oranla daha fazladır, uzun yaşarız.

Torunlarımızla daha fazla vakit geçirir, hatta torunlarımızın torunlarını görme şansımız yüksektir. Kocamızdan kalan muhtemel miras ve para birikimimizle güvence altında ömrümüzün ekstra bir baharını yaşarız. Üstelik artık evli değiliz, bu da bekar hayatı anlamına gelir!

2. Araştırmalar gösteriyor ki trafik kazası geçirsek bile sağ kurtulma ihtimalimiz erkeklere oranla %14 daha fazla.

Üstelik sadece trafik kazalarında değil, yüksek yerden düşme gibi durumlar için de bu geçerli. Sebebinin ise güçlü kalp ve esnek kemik yapısı olduğu düşünülüyor. Erkekler hala zayıf olduğumuzu düşünebilir!

3. Yine bilimsel, erkeklere acı bize tat veren bir gerçek, kadınların dillerinde daha fazla tat alma taneciği bulunuyor, erkeklere oranla % 15 daha fazla tat alıyoruz

Acısıyla tatlısıyla doya doya yaşıyoruz yani, baklavadan aldığım tadın %15 ini kaybettiğimi düşünmek bile istemiyorum, kimselere vermem 🙂

4. Duygularımızı daha iyi ve özgürce yaşayabiliyoruz

Üzülünce ağlayabiliyoruz, film izlerken ağlıyoruz, kız arkadaşımız evlenirken ağlıyoruz, evlenirken ağlıyoruz doya doya duyguları salyayla sümükle saça saça ağlıyoruz, kimse de kadınlar ağlamaz demiyor üstelik. Kimileri bunu elimizdeki bir güç olarak görüyorsa da, elimizdeki diğer güçleri göremediğindendir deyip geçiyoruz 😉 Ve tabi ki, ağladıktan sonra uyunan uykunun tadını da yaşayabiliyoruz.

 

5. Duygularımızı tutmadığımız gibi sözlerimizi de kimseden sakınmıyoruz. Rahat rahat konuşuyoruz, iletişimde daha iyiyiz.

Bilimsel verilerimiz  demiş ki, kadınlar günde 20 bin erkekler 7 bin kelime kullanıyor. Bu bizim çok konuşuyor oluşumuz değil, erkeklerin konuşamayışlarıdır, konuşturabilemediklerimizdenmiymişsiniz diyorum 🙂 konulun kız konuşun içinizde kalmasın.

6. Aynı anda birden fazla işi halledebiliriz, üstelik bunu yaparken tek işle yapılan odaklanmayı da kaybetmeyiz

Alırız elimize telefonu önce uzun zamandır görmediğimiz arkadaşımızı ara bir yandan ocağa yemek koyar, o sırada ütümüzü halleder, perdeleri de assak mı diye düşünürken bir de annemizi ararız.

7. Özgür olduğumuz bir konu daha! Renkler. Pembe renk bize ne kadar aitse mavi de bir o kadar bizimdir

Morla sarıyı, pembeyle turuncunun göz alıcı uyumunu kaçırmayız. Üzerimizde bulunan pek çok toplumsal baskıdan sıyrılmıştır renkler. Ojemizden tutup saçımıza kadar dilediğimiz renkle kendimizi donatabiliriz.

Renkleri kullanışımız ise ne modayla, ne kültürle, ne de yaşla sınırlanamaz.

Anneannemin kanaviçelerinden, annemin göz nuru iğne oyalarından tutun da Elizabeth’in elbiselerine kadar tarih boyunca renkler bizimleydi. Halı dokuyacağız diye kök boyasını bulduk ayol.

Erkekler reyonlarını ise her zaman kahverengi, siyah, soluk sarı bezik yeşil açık kahveler koyu kahveler bezmiş kahveler karalar tüm ihtişamıyla sarmıştır (!) erkekler  bu maddeden sonra siz karalar bağlayın zaten bizce 🙂 Çiçek motifleri, renkli dekorasyonlar hep bizim ruhumuzu okşayacak.

 

 

 

8. Doğduğumuzda kendimizi erkek egemen ataerkil bir toplumda bulduk evet. Peki bunun sonucu ne oldu, işleyen demir ışıldar, yuvarlanan taş yosun tutmaz demişler, daha 18’imizde güçlü kadınlardık.

Ben daha 18’iim, ya hepsi ya da hiçbiriyim. Sanma ki öğrenci evinde sahanda yumurta yerim, ütüsüz gezerim 🙂 Kendimize bakmayı öğrenerek büyüdük, yemek yapmayı da ütü yapmayı da ayaklarımızın üzerinde durmayı da daha küçük yaşlarda öğrendik. Öğrencilik hayatımızda erkekler gibi bi çare kalıp 3 öğün tüm menülerimizi yumurta ve çeşitleriyle doldurmadık, ütüsüz gömleklerle gezip kokuşmuş çoraplarımızı da giymedik, yaşam belirtileri gösteren tencerenin dibinde kalan yeşillenmiş makarnalarla da tanışmadık, yalnızca kendi evimizde arkadaşlarımızla yaşamanın tadını çıkarttık. Üstelik dışarı her çıkışımızda Victoria Secret mankenlerinin edalarını da aratmadık.

9. Doğayla bir bütünüz, onu avlamaktan çok güzelliğiyle ilgilenir, eker, büyütür besler bütünleşiriz.

Doğanın büyük küçük tüm güzelliklerinin farkındayızdır, daha duyarlıyız ve bu konuda algılarımız açıktır. Bu da yanında huzuru getirir J çiçeklerin kokusunu görmezden gelmeyiz biz.

10. Zihinsel olarak daha güçlüyüz!

Vurup kıran, umursamaz görünen erkek yapısına karşın, biz duygularımızla yüzleşir onları kabulleniriz. Kabullendiğimiz yaralarımızı tanıdıkça ilaçlarını da bulur sağlıklı bir şekilde atlatırız. Külümüzü silkeleyeceğiz diye küle batmaz, küllerimizden doğarız. Erkekler ise üstünü örttükleri yaralarla elbet bir gün yeniden karşılaşırlar.

11. Karı gibi etek giyeriz! Siz aşağılaya durun, kadın gibi olmayı biz tüm ayrıcalıklarını yaşıyoruz

Yalnızca etek değil tabi, bunun tulumu, kısa şortu, uzun kısa envai çeşit elbisesi var, ve yaz aylarında efil efil gezerken siz erkekler için çok üzülüyoruz. Pantolonunuzdan cost cost yanma sesleri geliyor bilmem siz duyuyor musunuz 🙂

12. Hafızamız çok güçlüdür.

Erkeklere oranla hafızamız çok daha güçlüdür ve eski olayları hatırlamakta hiç zorlanmayız. Tabi ki annenin bana söylediği o hakareti unutmadım! İlk tanışma günümüzü ve bana attığın ilk mesajı da unutmadım. Sosyal medyadan eklediğin o kızı hiç unutmadım. Seni sadece beynim yanmasın diye affediyorum.. mental olarak da biraz güçlüyüm de 🙂

13. Yine erkeklere kıyasla iyi anıları hatırlamaya eğilimli olduğumuz iddialar arasında.

Erkekler daha çok kötü anıları hatırlarken biz iyileri tercih ediyoruz, içsel huzurumuzu koruyup pozitif enerji saçıyoruz 🙂

14. Hissetiklerimizi çok rahat ifade edebiliyoruz. Ve hislerimizin bizi zayıf gösterdiğini düşünmüyoruz. Seni seviyorum demek bizim için çok rahat !

Sevgimizi her şekilde karşı tarafa gösterebiliyoruz. Sert erkek imajını da anlamsız buluyoruz. Çocuklarımıza ve sevdiklerimize doyasıya sarılıp, uyurken başını okşama klişelerine düşmüyoruz. En kötü ihtimalle sarılıp onunla uyuruz 🙂

15. Daha derin ve kalıcı dostluklarımız var.

Duygularımızı, yaşantılarımızı arkadaşlarımızla paylaşıp daha derin bağlar elde etme fırsatımız oluyor, birbirimize daha yakın hissediyoruz. Hatta onun acısını ve sevincini kendimizinmiş gibi kabul ediyoruz. Ne o öyle aman ayrıl sana kız mı yok demeler falan , olmaz mesajları tek tek okumam lazım, sen unutana kadar da yoga eğitmenin benim 🙂 hatta gel kafamızı dağıtmaya uzaya çıkalım

16. Bonus:  Klitoris, penisten iki ya da üç kat daha fazla sinir ucuna sahiptir. Ayrıca çoklu orgazm olabiliyoruz, emin olun erkeklerin bizi kıskandığı bir konu!

Gideyim de biraz kadın olmanın keyfini çıkartayım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git