Her Erkek Annesinin Hayali: 15 Maddede Sınıf Öğretmeni Kızlar

Her Erkek Annesinin Hayali: 15 Maddede Sınıf Öğretmeni Kızlar
1 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 282 kez okundu.

Evet, yıllarca her büyüyen kıza ne istediği sorulduktan sonra sınıf öğretmeni olması gerektiği aşılanmaya çalışıldı. Peki neden  sınıf öğretmenliği bu kadar isteniyor?

1. Bir kere gidilen, gelinen yer belli: okul. Muhattap olunan kişiler de belli: çocuklar.

2. Tatile sahip olmaları. Hafta sonu ve özel günler ve tabi ki yaz tatili.

3. Belli başlı bir gelire sahipler. Gelirini arttırmak isteyen öğretmenlerin özel ders verme imkanları var.

4. Herkesin istediği şey olan evine ve kendi çocuğuna vakit ayırabilme, en çok bu meslekte geçerli olsa gerek.

5. Belli başlı saatlerden sonraki iş hayatını ve tatillerde yapılacakları kendileri ayarlama lüksüne sahipler. Yani tatildeyken çalışabilir ya da tatile gidebilirler.

6. Sevgileri yoğundur. En küçük çocuklar onlardan sorulduğu için sevgi hayatlarının parçası haline gelmiş ve gözlerinin içinden okunur olmuştur.

7. Çocukları severler. Ve tabi ki onlarla vakit geçirmeyi de severler.

8. Yeni şeyler öğrenmenin en eğlenceli ve huzurlu yoludurlar. Her gün okulda çocuklara severek bilgi verdikleri için siz de bu masalsı bilgileri dinlemek istersiniz.

9. Konuşmaları da, davranışları da çocuklara davranışlarından kalan alışkanlıkla sakin ve sevgi doludur.

10. Ancak her daim enerjiktirler. Çünkü o kadar yaramaz çocuğun arkasından koşmak kolay değildir ve enerjik kalmayı öğrenmişlerdir.

11. Sabırlı olurlar. Bu da mesleklerinin onlara katacağı güzel ve gerekli bir özelliktir.

12. Kendi çocuklarına da nasıl davranması gerektiğini bilirler. Çocukların öğrenmesi gereken ve onlara ağır gelecek bilgileri çoktan öğrenmişlerdir.

13. Bir çok işi aynı anda yapabilirler. Bir çok çocuğun sorumluluğunu alarak zaten okulda her gün yaptıkları için bu onlara zor gelmez.

14. Saygılı konuşmayı bilirler. Velilere laf anlatmak bazen dünyanın en zor işi olabilir ve onlar bunu sakin sakin yaparak terbiye kurallarını her seferinde baştan yazarlar. Doğal olarak da kendi hayatlarında da saygılı olmayı iyi bilirler.

15. Planlı ve sorumluluk sahibidirler. Bir işi almaktan ve sorumluluk altına girmekten korkmazlar, çünkü, en zor olanı başarıyorlar, çocukların sorumluluklarını alıyorlardır. Ayrıca planlı olarak her işi daha rahat ve zamanında yapabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git