Hazarbaba Kayak Merkezi / Elazığ

Hazarbaba Kayak Merkezi / Elazığ
22 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 471 kez okundu.

Kış mevsimi demek bolca kar ve eğlenceli kar demek. Özellikle ülkemizin dört bir yanında bulunan kayak merkezlerine olan ilgi her geçen yıl artış göstermeye devam ederken, bizler de sizin için alternatif oluşturacak kayak merkezleri hakkında bilgi sunmaya devam ediyoruz. Bugün ki yazımız da Elazığ il sınırları içerisinde yer alan ve ideal bir kayak merkezi haline gelen Hazarbaba Kayak Merkezi hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Elazığ ili Sivrice ilçesinin güneyinde yer almış olan Hazarbaba Kayak Merkezi, 2.347 metre yüksekliğinde Hazarbaba Dağ’ı üzerinde yer almaktadır. Hazarbaba Kayak Merkezi sunmuş olduğu elverişli pisti, telesiyel imkanları ve kafeterya hizmetleriyle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmak için gerekenin fazlasını yapmaktadır. Elazığ için önemli bir turizm noktası olan Hazarbaba Kaya Merkezi, standartlara uygun şekilde yapılmış 1100 metrelik telesiyeji ve mekanik tesislere sahiptir.

Hazar Gölü’nün muhteşem manzarasını izleme olanağı bulabileceğiniz bu kayak merkezinde aynı zamanda kayak keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Hazarbaba Kayak Merkezi 1999 yılında hizmet vermeye başlamış olup 1850 metre yüksekliğe sahip olan bu kayak merkezinde kar yağışının yoğun olarak yaşandığı pistte kar kalınlığı 3 metreye kadar çıkabilmektedir. Hazarbaba Kayak Merkezi hem profesyonel kayakçılar hem de amatör kayakçılar için oldukça uygundur.

Toplamda 8 adet pistin yer aldığı, pistlerin uzunluğunun 3 km civarında olduğu bu kayak merkezinde sezon, aralık ayında başlayıp mart ayı sonlarına kadar devam etmektedir. Ülkemizdeki en zorlu pistlerden biri olarak kabul edilen Hazarbaba Kayak Merkezi, zorlu inişlerin bulunduğu alana sahiptir.

Hazarbaba Kayak Merkezi Konaklama İmkanları

Hazarbaba Kayak Merkezi’nde günübirlik ihtiyaçlara yönelik hizmet verilmekte olup konaklama imkanı bulunmamaktadır. Bu kayak merkezine en yakın konaklama alanları 6 km mesafede yer almaktadır. Bu konaklama yerleri Mavigöl Oteli ile Turpol Oteli’dir.

Mavigöl Oteli : Kayak Merkezi’ne yaklaşık olarak 6 km uzaklıkta olan bu otel toplam 100 yatak kapasitesine sahiptir. Mavigöl Oteli’nde konaklayarak kayak merkezini günübirlik ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu otelde konaklayarak kayak malzemeleri kiralama imkanına da sahip olabilirsiniz.

Adres : Mavigöl Otel Güney Köyü – Sivrice / Elazığ

Telefon : 0424 425 10 20

Turpol Oteli : Konaklama imkanı sağlayabileceğiniz bir başka otel de Turpol Oteli’dir. 150 yatak kapasitesi ile hizmet sunan bu otelde konaklayarak kayak merkezine günübirlik ulaşım sağlama imkanı bulabilirsiniz.

Adres : Turpol Oteli Güney Köyü – Sivrice / Elazığ ( Diyarbakır yolu 25. Km )

Telefon : 0424 425 11 00

Kayak Malzemeleri Kiralama Fiyatları

Kayak malzemeleri kiralamak için küçük bir miktar parayı gözden çıkarmanız gerekebilir. Hazarbaba Kayak Merkezi’nde kayak malzemeleri kiralama fiyatları

  • Kayak takımları kiralamanın günlüğü 30 TL
  • Çocuk kızağı kiralamanın fiyatı 10 TL
  • Jet Snow ( Kar Motor ) kiralamanın 10 dakikası 20 TL
  • Telesiyej kullanımının günlük fiyatı 30 TL

Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Elazığ iline yaklaşık olarak 36 km, Sivrice ilçesine 6 km uzaklıkta yer alan ve kayak merkezine giden yolun sürekli açık tutulduğu Hazarbaba Kayak Merkezi, havaalanına 22, demir yolu hattına da 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu sebepten ötürü kayak merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca Sivrice’den kayak merkezine gitmek için araç kiralama imkanı da bulabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git