Hatasız Kul Olmaz! Kadınların Hayatında En Az Bir Kere Fark Etmeden Yaptığı 13 Hata

Hatasız Kul Olmaz! Kadınların Hayatında En Az Bir Kere Fark Etmeden Yaptığı 13 Hata
1 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 418 kez okundu.

Hayat deneme yanılmayla ilerler ve ‘hatasız kul olmaz’ sözünü hatırlatır, kadınların fark etmeden yaptığı şahane hatalara bir göz atalım derim:

1. Öküz şart!

Bir zamanlar öküz seven kadınlar derneği, üyeleri azımsanmayacak kadar çok. Üzülmeye lüzum yok, her kadın hayatının bir evresinde bir öküze gönül vermiştir. Hem biz nerden bilebilirdik ki dıştan gayet de insana benziyordu! Burdan öküz olmayan erkeklere selam olsun, nesliniz tükenmek üzere.

2. Anne gibi…

İçgüdüsel olarak kadınlar daha merhamet dolu canlılardır. Ve her ilişkiye bir miktar annelik bulaştırmış olmaları mümkündür. Ama düşünmeden edemiyoruz!

3. Saf mıyız biraz acaba??

Karşımızdaki insanı da kendimiz gibi sanmamız en büyük zayıflığımız, bunu bence hepimiz kabul edelim. Bir arkadaşa verdiğimiz bir sırrı, taa Türkiye sınırındaki arkadaştan duymamız olasılıklar dahilinde.

4. Sürünerek gideriz yine gideriz.

Bir erkeğin kolay kolay yapmayacağı şeylerden biride budur. Biz kadınlar bir arkadaşımız sana çok ihtiyacım var desin; araba kiralar, pervane takar ya da tabanları yağlar gideriz. Ama erkekler böyle mi??

5. Kanla başla savaşmak bu olsa gerek.

Regl dönemleri kadınlar için zaten yeterince sancılı bir haldeyken birde bunun zamanlamasını unutup evden açık renkli kıyafetlerle çıkmak! Amaan tanrım dediğinizi duyar gibiyim L Birde üstüne üstlük yanında ped yoksa evde oldukça uzaksa gazamız mübarek ola!

6. Kuaföre aşırı kâkül gazıyla giden kadın, bir köşede kendini imha etmiş olarak bulundu.

Arkadaşlar tamam kâkül güzel ama yakışana ve kullanabilene güzel. O güzel dergilerdeki o güzel modellere aldanıp bir gazla şu saçınızı heba etmeyin. Etmeyin ki sonra buralarda ağlama seansları düzenlemeyelim.

7. Eski stalker’lardan kim kaldı?

Hepimizin içinde bir stalker canavarı yatıyor, kabul. Ama bunu belli bir düzeyden sonra kendimize acı çektirmek için kullanıyoruz sanki?? Ya bize ne eski sevgilimizin yeni sevgilisinin kardeşinin sevgilisin arkadaşlarından!! Bunların hepsi bize sadece acı verir, şimdi usulca o ekranı kapatın hanımlar.

8. Rimelli gözü ovuşturmak!

Hayır tabikide, bu haldeyken hiçbirimiz sevimli panda yavrularına benzemiyoruz. Korku filmlerindeki başkarakterler gibiyiz! Ah aaah şu rimeli unutup yüz yıkamak, göz ovuşturmak, denize girmek…

9. Yemek yapmakta ne var ki.

Bir hırs gelir ya bi anda, komşunun kızı yaptıysa bende yaparım nolmuşki sanki! Sonuçta kimse anasının karnından yemek yapmayı öğrenip çıkmadı. Mutfakta bir hengâme; tencereler, tavalar, bıçaklar, soğanlar işe karışmıştır. Kabul siz bu işi biliyorsunuz, ama şimdi o elinizdeki tencereyi yavaşça annenize teslim edin ve olay mahallinden sessizce uzaklaşın.

10. Bana ne, sana ne!

Ağzı olan konuşur hesabı, yaptığımız her şeye bir şey söyleyen, saçımıza başımıza yorum yapan, arkadaşlıklarımız hakkında nacizane(!) fikirlerini dile getiren insanlar, insancıklar! Ve bu yorumları kafaya takan bizler…L Herkes nerde ne konuşması gerektiğinin bilincinde olsa keşke.

11. O topuklu ayakkabı dert olur çivi gibi içimize batar.

Topuklu ayakkabının bir kadını daha da zarif gösterdiği düşüncesinde hepimiz hemfikir oluruz herhalde. Ama birde hangi gün giyebileceğimiz ayarlayabilsek daha da hoş olacak. Yarın çok yürümem der topuklu ayakkabı giyeriz ve yarın geldiğinde çok yürümüş oluruz. Akşama sıcak suları hazırlayın kızlar!

12. Çünkü gerçekten safız!

Bir insan, bize karşı kötü bir davranış sergilediyse sanmayın ki bu bir hataydı ve bir daha olmayacak. İnsanlar kolay kolay değişmez… Değişen bizlerin, onlar üzerindeki düşünceleridir. Fakat biz kadınlar gider ikinci şansı verir, bazen de üçüncü şansı vererek üstüne tüy dikeriz.

13 . Hoş görelim canım ya…

Kendimiz çoğu zaman kırıcı olmaktan çekindiğimiz için karşımızdaki insanlarında böle olacağını düşünürüz ya da kişiler kırıcı oldu mu ‘yaa bir daha yapmayacaktır’ der hoş görürüz. Hı hı evet canım bekle yapmayacaktır..! aah kadınlar, aah kadınlarımıız!

Burada kadınlar saf derken lütfen yanlış anlaşımasın; iyi niyetinden, insanlara çabucak güvenmesinden bahsediyorum. Yoksa kadınlar oldukça zeki varlıklardır J

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git