Hangi Bebek Maması İyidir ?

Hangi Bebek Maması İyidir ?
12 Mart 2016 tarihinde eklendi, 564 kez okundu.

Hangi bebek maması iyidir ? Kendi yediklerimiz, içtiklerimiz bizim için ne kadar önemliyse aynı şey bebek ve çocuklarımız için de geçerlidir. Kendi yediklerimizden örnek verecek olursak; mesela zararlı olduğunu biliyoruz ama, yine de bazen cips, kola, fast food vb. gibi şeyler yemek canımız istiyor. Aslında böyle şeylere kendimizi hiç alıştırmamak gerekiyor ve eğer alışıp bağımlı hale geldiysek de o yiyecekleri bırakıp, daha sağlıklı yiyeceklerle beslenmemiz gerekir.

hangi-bebek-mamasi-daha-iyidir
Neyse efendim, kendimize daldık, bebekleri unuttuk. Bebeği olan anneler tabi ki ilk olarak sütleri varsa kendileri emzirebilir. Ama eğer ki, annelerin bazı nedenlerden dolayı sütleri yoksa o zaman birkaç çeşitli yollara başvurabiliyorlar.

O yollardan biri,  mama vermek,  diğerleri de ;

Bir süt anne,  yani daha önceden doğum yapmış bir kadının sütü varsa bizim bebeğimizi de emzirebilir. Ya da inek sütü de olabilir. Çünkü inek sütünün içindeki mineraller, proteinler, vitamin ve karbonhidrat aynı anne sütüyle eşdeğer. Bu kanıtlanmış bir veridir.
hangi-bebek-mamasi-daha-iyidir-
Ama her mama da ne kadar sağlıklı tartışılır. Çünkü içlerinde neler var tam olarak bilmiyoruz, bebeklerin iyi beslenmesinden, onlara yararlarından çok zararlarını iyice araştırıp öyle mama almalıyız ki faydası olsun.

Günümüzdeki bebek mamalarının içeriğinde birçok tatlandırıcı, şeker, hazımı zor daha adını bilmediğimiz şeyler var.  İşte bu yüzden hangi mama ne kadar iyi? Hangi mama daha sağlıklı? Hangi mamanın hazmı daha kolay oluyor ve anne sütüyle eşdeğer? Bunları çok iyi araştırıp öğrenip bilgi sahibi olmamız gerekiyor ki; bebeğin daha huzurlu ve sakin olmasını, bebeğin her türlü organ gelişiminde yararı olsun.

hangi-bebek-mamasi-daha-iyidir--

Sma Bebek Maması

Peki o kadar yazdık, durduk hangi mama bu yeter artık diyeceksiniz! Söylüyorum, tabi ki piyasada birçok mama markası var; ama bizler de sizin için araştırdık ve o mama SMA bebek mamaları.  Bu mama dünyanı en iyi bebek maması, çünkü içeriği nerdeyse anne sütüyle eşdeğer. Bebeğe de ayrıca çok yararlı, bebeğin huzurlu ve sakin olmasını, zeka ve beyin gelişiminde, sinir sistemi gelişiminde faydası çok büyük.

Biraz da bu SMA denilen mamayı tanıyalım: Dünyanın ilk bebek maması ve ismi de İngilizceden geliyor. Yani yabancı bir mama, ama diğer mamalar da araştırmak lazım, onlar da nasıl bir öğrenmek lazım. Yabancı, Türk bence çok fark etmez, ama içeriğinde ne var onları bilmek lazım. Bizler de içeriğine bakmadan neler yiyor ve içiyoruz değil mi? Dediğim gibi önemli olan içeriği ve bebeğe faydalı mı? Bunlar da SMA mamada var ve bu mamadaki en önemli şeyi unutuyordum; o da gerçekten yararı kanıtlanmayan maddeler içeriğinde yer almıyor, ve içinde şeker, tatlandırıcı gibi şeyler yok. Bence çok çok iyi bir şey bu. İnternet sitelerinden araştırıp bilgi sahibi olabilir ve bu mamayı alabilirsiniz.

Sizlere bir faydamız olduysa, ne mutlu bize. Umarım işinize yarar. İnşallah bebeğinizi sağlıklı bir şekilde besleyip, büyütürsünüz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git