Hangi Bebek Bezi Markası İyidir ?

Hangi Bebek Bezi Markası İyidir ?
29 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 852 kez okundu.

Hangi bebek bezi markası iyidir ? Bu soruyu biz yeni annelere yada tecrübeli annelere sorarız daima. Acaba bebeğim için en iyi bebek bezi markası hangisi ?

Bezin markasından çok özellikleri önemlidir. Eğer bezin özellikleri bebeğinize uyuyorsa bezlerin bulunduğu reyonda bir marka seçebilir ve onu alabiliriz. Reyonlarda ilk baktığımız etiketler oluyor dimi? Pahalı olan daima en kalitelidir diye bir kaide yok. Birden fazla bebek bezi markası vardır ve siz size en uygun olanı seçeceksiniz. En iyi bez markası hangisi diye sorduğunuzda size vereceğim cevap sizi ne kadar tatmin edecektir? Benim önerim size ne kadar güvenilir gelecektir? Bu yüzden sizin kararsız kalmamanız için en çok satılan bebek bezi markalarının isim listesini vereceğim ve bu listede yer alan bez markalarının kısaca tanıtımını yapacağım. Siz, benim bu değerlendirdiğim markaları değerlendirecek ve kendiniz karar vereceksiniz hangisinin en iyi olduğuna. Çünkü her bebeğin hassasiyeti de farklıdır. Yeni doğan için ayrı, biraz olgun olanlar için ayrı, kilolu olanlar için ayrıdır bezlerin uygunluğu.

hangi bebek bezi markası daha iyidir

Bebek bezinin özelliklerine de göre değişir marka seçiminiz. Öncelikle seçeceğiniz bez markasının özellikleri de önemlidir. Emici mi? Hava alıyor mu? Bebeğinizin kilosuna göre mi? Alerjik mi? Türk pediatri kurumu tarafından onaylanmış mı? Sağlık bakanlığının onayından geçmiş mi? Doktorların önerdiği bir bez markası mı? gibi özellikler de seçeceğiniz en iyi markayı belirlememizde etkendir.

Prima, Huggies, Molfiks, Canbebe, Bebish, Evybaby vb gibi markalar en çok satılanlar listesinde yerini almış bulunmaktadır. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu tanımlar kullanıcı yorumları ve bez markalarının araştırmaları hakkındaki bilgiler karışık olarak verilmektedir.

bebek ve bezi

Prima Bebek Bezi

En çok satılan bez markalarından biri olan Prima bebek bezi çoğu annenin güvenle aldığı bez markaları arasındadır. Yeni bebek, aktif bebek, ilk adımlar, uyu ve oyna gibi serilerle satışa sunulmaktadır. Bu isimlendirmeler yaş, beden yani kilo tabirine göre yapılmıştır. Yeni bebek, adından da anlaşılacağı üzere yeni doğan bebekler için tasarlanmıştır. Ekstra yumuşak özelliğiyle ve esnek yan bantlarıyla ve hassas dokusuyla bebeğinizin konforu için tasarlanmıştır. İki bedeni bulunmaktadır. 1.bedeni 3-5 kg 2.bedeni 3-6 kg bebekler içindir. Aktif bebek, bebeğinizin rahat hareket edebilmesi için tasarlanmış bir modelidir. 12 saat ıslaklığı tutabilir ve bebeğiniz bu ıslaklığı oynarken hissetmeyecektir. Esnek yanıt bantlarıyla hareket ederken ona avantaj sağlayacaktır. İlk adımlar, 12 ile 18 kilo ağırlığındaki bu bezler külot şeklinde tasarlanmıştır ve iç çamaşırı hissi uyandırdığı için bebeğiniz rahatsız olmayacaktır. Uyu ve oyna, ekonomik fiyatıyla dikkat çeken bu modeller 9 saate kadar kesintisiz uyku konforu sağlamaktadır.

Canbebe Bebek Bezi

Canbebe bebek bezi, New born, big steps ve ultra aktif modelleriyle bebek bezi piyasasında yerini almış bulunmaktadır. New born, adından da anlaşılacağı üzere yeni doğan bebek bezidir. İki bedeni vardır. 1(2-5 kg), 2 mini (3-6 kg). Ultra aktive, bebeğiniz için; midi(4-9kg), maxi(7-18 kg), maxi plus(9-20kg), junior(15-25kg), ekstra large (16+ kg) gibi bedenleri vardır. Ultra aktive ise yürümeye başlamış hareketli bıdıklarımız için tasarlanmış bebedon şeklindedir. O ayaktayken dahi bezini değiştirebilirsiniz.

bebek ve annesi

Evy Baby Bebek Bezi

Evy baby bebek bezi, Bebeğiniz konforu ve yumuşacık dokusu ön plana alınarak tasarlanmıştır. Yeni doğan(3-5 kg) bebek bezleri arko nemlendirici ile kullanılmış ve bebeğinizin poposu için tasarlanmıştır. Ayrıca çizgi film karakterlerinin de bulunduğu bu bezlerle bebeklerinizin altını değiştirdiğinizde onları eğlenceli bir şekilde oyalayabilirsiniz. Mini(3-5 kg),midi(4-8 kg), maxi(9-17 kg) ve junior(15-25kg) olmak üzere bedenlere de sahip.

Molfix Bebek Bezi

Molfix bebek bezi, 4×4 dört dörtlük uyum isimli bebek bezi ile bebeğinizin rahatı göz önüne alınmaktadır. Esneyip daralabilen yan bantları, inceltilmiş bacak arası ile hareket kolaylığı, sızdırmaz yan bantlar ve nefes alabilen tekstil dış yüzeyi ile tercih edilen markalar arasındadır. Yeni doğan bezleri arasında farkını koymuş olan Molfix, göbek bağı oyuntusu ile bebeğinizin acı çekmeden altını bağlayabilirsiniz. mini (3-5kg), midi (5-9 kg) -maxi 7-17 kg) ve junior (11-25kg)

Huggies Bebek Bezi

Huggies bebek bezi siz çocuklarınızı sizin yerinize düşünerek sadece beden olarak değil cinsiyete göre de bez geliştirdi. Erkek ve kız çocukları arasındaki anatomik farklılığı bezlerde de yansıtmıştır. Kız çocukları altını ıslatırken farklı, erkekler farklı ıslatır. Bu sebeple ıslattıkları bölge daha da emici hale getirilmiştir. Kızım için Huggies, oğlum için Huggies gibi modellerle piyasadadır. Beden olarak her bedeni bulacağınız huggies bebek bezleri kızınız için ayrı oğlunuz için de ayrı bezleri üretmektedir

İşte en çok satılan bezler arasından bir kaçını size açıkladım. Bebeğinize göre en uygun olanı seçip hangisinin en iyi marka olduğunu bebeğiniz kullanırken ki rahatlığı belirleyecektir. Eğer sizinde bebek bezi önerileriniz varsa konumuza yorum olarak önerilerinizi iletebilir ve diğer önerilere göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git