Hangi Aşklar Kısa Sürer ?

Hangi Aşklar Kısa Sürer ?
26 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 919 kez okundu.

Aslında aşklar, genel olarak kısa sürer çünkü aşk geçici bir hevestir. Günümüz ilişkileri, aşkı çok basite indirgemiş durumdalar. Hal böyle olunca aşkın uzun sürmesi ne mümkün! Uzun süren sevdadır. Sevdayı bulmaktır önemli olan, her ne olursa olsun senden vazgeçmeyen seni olduğu gibi kabul eden, seni değiştirmeye çalışmayan, sırf seni sen olduğun için sevmektir.

Sevdayı bulmak günümüzde kolay mı bilmiyorum, bulanlar var ise çok şanslılar şimdiden söyleyeyim. Hem Sezen abla ne demiş seyirlik değil ömürlük olsun, herkes ömürlük ister. Bir hevesle başlarlar sonra zamanla sıkılırlar. Hani aşıktınız! Hani ölüp bitiyordunuz! Ne oldu sizin aşkınıza?

Aşk, sizden ne olursa olsun aranıza kim girmeye çalışırsa çalışsın, vazgeçmeyen biri ile uzun sürebilir. Anlayışlı olan kişilerde, saygıyı hiçbir zaman bırakmayan kişiler arasında, birbirini kırmaktan korkan çiftler arasında uzun sürer. Tabi hiç kavga etmeyen çift görmedim, duymadım ama kavganın dozunu abartıp iş hakaret boyutuna gelen ilişkiler kısa sürer. Yani demem o ki, her ne yaşarsanız yaşayın sizin gönlünüzü almaya çalışan, sizi kıracağına kendini kıran, kendini yiyip bitiren sizin için her şeyi yapabilen biri ile uzun olur. Sizi kaybetmemek için tartışmalardan bile kaçınan biri ile uzun süreli bir ilişkiniz olacağından şüpheniz olmasın.

ask-kiz-cicek

Tabi burada her şeyi tek kadına ya da tek başına erkeğe indirmemek lazım hem aşk iki kişiliktir. Eğer tek bir kişi yürütmeye çalışıyorsa elinde sonunda onun elinde patlar bu bomba çünkü o kaybeder, o acı çeker, çünkü bütün yükü tek başına sırtlamıştır yorulmuştur, gücü tükenmiştir. Birde karşıdan darbe yiyince uykusuz geceler sizi bekler. Ama tek bir kişi de takılı kalmayın, çıkın dışarı nefesi alabildiğinizce içinize çekin bakın bunu yapabiliyor olmanız bile bir mucizedir. Elbet yeniden bahar gelecek elbet yeniden çiçekler açacak yeter ki kendinize zaman verin ve size kendinizi değerli hissettiren biri ile olun! İşte o zaman ilişkiniz uzun sürecek ve doğru insanı bulmuş olacaksınız buna şüpheniz olmasın.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git