Hamilelikte Kaşıntıya Ne İyi Gelir ?

Hamilelikte Kaşıntıya Ne İyi Gelir ?
5 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.488 kez okundu.

Sevgili hanımlar, hamilelik süreci güzel olduğu kadar da zor bir süreçtir. Bu süreçte doktor gözetimi olmadan ilaç almak kesinlikle yasaktır. İlaçlar yan etkisi nedeni ile bebeğinize ciddi zararlar verebilir. Vücudun belli bölgesinde kaşıntılar hamilelik döneminde sık sık yaşanan sorunlardır. Bu sorun bir çok hamile bayanda görülse de, hiç böyle bir sorun yaşamayan hanımlar da vardır.

hamilelikte-kasintiya-ne-iyi

Hamilelikte kaşıntınız var ise, bunu mutlaka bir hekim ile paylaşmalı, doktor önerisi yada bilgisi olmadan hiçbir ilaç almamalısınız. Hamilelikte sık sık yaşanan bu soruna çevreden de bir çok öneri ve yorum gelecektir. Bu gibi bir durum ile karşılaştığınız zaman doktor önerisi olmadan bir ilaç almayacağınızı yada bir krem kullanmayacağınızı dile getirmelisiniz. Aksi halde size ve bebeğinize ciddi bir takım zararlar verebilir. Hamilelikte kaşıntı şikayetini doktorunuza ilettiğiniz de size kaşıntı için iyi gelen, üstelik gebeliğe de bir etkisi olmayan bir krem verecektir. Bu krem vücutta olan kaşıntı yada kızarıklığı önler ve yok eder.

Gebelik boyunca yaşanan bu kaşıntı olayı her anne adayının başına gelmektedir. Bu nedenle endişe etmemeli ve bu durumun normal bir durum olduğunu kabul etmelisiniz. Karnınız da her ne kadar çok fazla kaşıntı olsa da, kaşımaktan kaçınmalısınız. Bu kaşıntıyı çok daha fazla arttırır. Bunun yerine kaşıntı önleyici bir krem kullanmalı yada o an hiçbir şey yapmadan kaşıntının geçmesini beklemelisiniz. Hamilelikte kaşıntıya en fazla iyi gelen şeylerden biri ise, sağlıklı ve düzenli beslenmedir. Bu nedenle beslenmenize çok çok önem vermeli ve sağlıklı beslenmeye bol bol süt ve süt ürünleri tüketmeye özen göstermelisiniz. Süt içmek vücuda büyük ölçüde katkı sağlar ve karın bölgesinde yaşanan bu tür kaşıntıları da gözle görülür ölçüde önler. Süt içerek karın bölgeniz de kaşıntıyı büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Krem kullanmak ve vazelin sürmekte kaşıntıya iyi gelen şeylerdir. Çok fazla kaşıntınız var ise karın bölgenize biraz vazelin sürebilir bu bölgede yaşanan kaşıntıyı önleyebilirsiniz. Kaşıntı yediğiniz besinlerden de kaynaklı olabilir. Bu nedenle çok fazla çikolata yemekten kaçınmanız kaşıntıya büyük ölçüde iyi gelecektir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git