Hamilelik Testi Silik Çizginin Anlamı Nedir ?

Hamilelik Testi Silik Çizginin Anlamı Nedir ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 364 kez okundu.

Hamilelik şüphesi olan her bayan için kolaylık sağlayan bu testler eczaneden kolaylıkla tahsis edilebilmektedir. Evde de son derece kolay biçimde uygulanan bu testler doğru zamanda uygulandığında %99 a kadar doğru sonucu vermektedir. Bu testler idrarda ki hormonları ölçerek bir sonuç vermektedir. Bu noktada önemli olan hamilelik hormonunun idrara karışmasıdır.

hamilelik-testi-silik-cizginin-anlami

Gebelik Testinde Silik Çizgi Ne Anlama Gelir ?

Hamilelik hormonun idrara karışma süresi ise adet gecikmesinin ardından gelen 5 ile 7 günlük bir süredir. Bu süreden sonra yapılan testler doğru sonucu size verir. Ancak bazı durumlarda tam olarak sonuç alınmayabilir. Peki, hamilelik testi silik çizginin anlamı nedir?

Bazen iki çizgi de silik çıkabilir ya da biri net biri silik çizgi olabilir. Böyle bir durumda hamilelik testi yanlış sonuç vermiş demektir. Gebelik testi yapmak için uygun zaman olmadığının işaretidir. Bu durumu tekrar yaşamamak adına testi yaklaşık 24-48 saat sonra tekrarlamalısınız. Eğer hala silik sonuç alıyor iseniz bu testi çok erken yaptığınıza işarettir ve birkaç gün daha bekledikten sonra testi tekrarlayabilirsiniz, bu şekilde kesin sonuca ulaşabilirsiniz.

Hamilelik testi silik çizginin anlamı nedir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git