Hamilelik Testi Ne Zaman Sonuç Verir ?

Hamilelik Testi Ne Zaman Sonuç Verir ?
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 288 kez okundu.

Hamilelik testi ne zaman sonuç verir ? Hamilelik şüpheniz ve isteğiniz var ise yahut bebek planlarınız yok ancak şüphelenmeler yaşıyor iseniz hamile olup olmadığınızı öğrenmek sizin için oldukça önemlidir. Merak edilen süre içinde zaman geçmek bilmez ve günler sizin için yıl gibi gelir. Böyle bir durumda testlerin hemen sonuç vermesini beklersiniz. Ancak hamilelik hormonun idrara karışması biraz zaman alabilir ve bu süreç içinde yapılan testler doğru sonuç veremeyebilir. Bu gibi durumlarda sabırla beklemeli ve en doğru sonucu zamanında yapılan testle almalısınız. İlişkinin ardından hemen yapılan testlerden doğru sonucu beklemek son derece yanlış olur. Hamilelik testleri adet gecikmesinin ardından geçen 5 gün sonunda yapılmalıdır. Tek bir test yerine çift test kullanılmalı ardından 2 gün geçtikten sonra sonucu onaylamak adına bir test daha yapılmalıdır.

hamilelik-testi-ne-kadar-surede-sonuc-verir

Test sonucu negatif ise bu sonuç hamile olmadığınızı gösterir. Çift çubuk çıktı ise sonuç pozitiftir ve hamilesinizdir. Ancak çubuklar silik, belirgin değil ise bu sonuç doğru bir sonuç değilidir ve birkaç gün beklenerek test tekrarlanmalıdır. Sonucun negatif çıkmasına rağmen hamilelik şüpheleriniz devam ediyor ve hala adet gecikmesi devam ediyor ise bir sağlık ocağına giderek kan testi yaptırıp kesin sonucu almalısınız. Bu test kesin sonucu vermektedir ve hamilelik hormonu ilk olarak kanda görüldüğü için kısa sürede doğru sonucu alabilirsiniz.
Hamilelik testini erken yaparak negatif sonucun kesin sonuç olduğunu düşünmemelisiniz. Doğru sonucu almak adına adet gecikmenizden 5 gün sonra test yapmalı ve ardından bu sonucu onaylamak adına bir test daha yapabilirsiniz. Eğer sonuç pozitif çıktı ise bunun tersi bir durum mümkün değildir. Ancak negatif çıkması durumunda çok küçük yanlışlıklar olabileceği için sağlık ocağında test yaptırabilirsiniz.

Hamilelik testi ne zaman sonuç verir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git