Hamilelik Testi Bozuk Olur Mu ?

Hamilelik Testi Bozuk Olur Mu ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 284 kez okundu.

Hamile kalma hayalleri kuruyorsanız ve adet gecikmesi gibi hamilelik belirtisi olan bir etken de yaşadıysanız sizin içinizi tatlı bir heyecan kaplamış demektir. Ve ilk olarak bir gebelik testi almayı düşünebilirsiniz. Hamilelik testi sonucuna göre de doktora başvurabilirsiniz. Testi içindeki talimatlara uygun şekilde uygulayıp olumlu veya olumsuz bir sonuç elde edersiniz. Gebelik testinin üzerinde oluşan tek çizgi gebe olmadığınızı , çift çizgi ise gebe olduğunuzu gösterir.

Gebelik Testi Bozuk Olur Mu ?

hamilelik-testi-bozuk

Ülkemizde her yıl milyonlarca gebelik testi satılmaktadır. Hamilelik testi için en uygun ve güvenilir yer eczanelerdir.Eczaneden testinizi alıp hayaliniz olan gebeliğe kavuşup kavuşamayacağınızı 10 dk gibi kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Peki bu sonuç ne kadar doğrudur, hamilelik testi bozuk olur mu?

Test %100 güvenilir mi konusuna değinelim. Tabi ki tamamen güvenilir diyemiyoruz nedeni ise testin gebe olup olmadığınızı belirlemek için HCG hormonunun salgılanmasına ihtiyaç vardır. Gebeliğin ilk günlerinde bu hormon yeteri kadar salgılanmamışsa gebelik testiniz negatif çıkabilir. Daha güvenilir ve kesin çözüm olan kan testi sizi daha doğru yönlendirecektir. Evde testinizi yaptıktan sonra içinizin daha rahat etmesini istiyorsanız bir doktora başvurarak kan testi yaptırabilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun. Sağlıklı gebelik süreci geçirmeniz dileğiyle…

Hamilelik testi bozuk olur mu ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git