Hamile Olduğumu Kaç Günde Anlarım ?

Hamile Olduğumu Kaç Günde Anlarım ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 418 kez okundu.

Hamilelik yepyeni bir hayata ve bambaşka bir vücuda ilk adımdır. Hamilelik şüphesi yaşayan ve anne olma telaşı içinde olan bayanlar bu süreçte hemen sonuç almak ister ve sabırsızlanır. Saatler gün gibi, günler ay gibi gelir ve bir an önce müjdeli haberi öğrenmek isterler. Peki, hamile olduğumu kaç günde anlarım? Hamilelik şüpheleri ilk olarak adet gecikmeleri ile birlikte kendini gösterir. Bu süreçte test yaparak hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Hamile Olduğum En Erken Ne Zaman Anlaşılır ?

hamile-oldugumu-kac-gunde-anlayabilirim

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Evde yapılan testlerde adetin gecikmesinin üstünden 1 hafta gibi bir süre geçmelidir, ancak bu süre sonun da test doğru sonucu verir. Diğer durumlarda silik çizgiler çıkar ve muallakta kalınır. Ancak telaş ediyor iseniz ve bir an önce hamile olup olmadığınızı öğrenmek istiyor iseniz adet gecikmesinin ardından kan testi yaptırmalısınız. Çünkü hamilelik hormonu ilk olarak kana karışır, idrara karışma süreci kana bakarak daha uzundur. Böyle bir durumda bir sağlık ocağına ya da bir hastaneye giderek kan testi yaptırıp kesin sonucu alabilir ve tüm merakınızı dindirebilirsiniz.

Hamile olduğumu kaç günde anlarım ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git