Yüzde Oluşan Güneş Lekelerine Bitkisel Çözüm Önerileri

Yüzde Oluşan Güneş Lekelerine Bitkisel Çözüm Önerileri
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 152 kez okundu.

Yüzde oluşan güneş lekelerine bitkisel çözüm önerileri nelerdir ? Güneş lekeleri genel olarak güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan kişilerde görülmektedir. Hemen hemen her yaştaki insanlarda görülmektedir. Güneş lekelerinden, bitkisel cilt bakımları ile kurtulabilirsiniz. Güneş lekesi için bitkisel tedavi olarak ne yapılabilir sorusunu cevaplayalım.

Güneş Lekelerini Ne Geçirir ?

Maydanoz Maskesi

Yarım demet maydanoz, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 dilim limonu iyice karıştırın. Maydanozu blenderden geçirirseniz daha kolay hazırlayabilirsiniz. Oluşan karışımı cildinize ovarak sürün ve 45 dakika bekleyin. Ardından su ile iyice yıkayın. Bu uygulamayı 3 günde 1 kez olacak şekilde tekrarlamalısınız. Limondaki asit sayesinde lekelerinizin geçtiğini fark edebileceksiniz.

Karbonatlı Maske

1 çorba kaşığı yoğurt ile yarım tatlı kaşığı karbonatı karıştırın. Hazırladığınız karışımı güneş lekelerinin üzerine sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Ardından su ile iyice yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir kez uygulamalısınız. Böylelikle, karbonat sayesinde lekelerinizin renginde açılmalar olduğunu görebileceksiniz.

Yoğurtlu Maske

1 adet yumurta akı, yarım yemek süzme yoğurt ve 3 damla limon suyunu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı güneş lekelerinizin üzerine sürün ve maske cildinizde kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra nemli bir pamuk ile maskeyi temizleyip ılık su ile iyice yıkayın. Bu uygulamayı 4 5 günde bir kez olarak tekrarlayabilirsiniz. Her uygulamadan sonra 15 gün ara vermelisiniz.

Soğan ve Sirke Maskesi

1 tane orta boy soğan ile yarım çay bardağı sirkeyi karıştırın. Soğanı rendeleyip suyunu çıkararak uygulamalısınız. İyice karıştırdıktan sonra bir parça pamuk yardımı ile karışımı güneş lekelerinin üzerine sürün ve 30 dakika bekleyin. Sirke ve soğan cilt lekeleri için oldukça etkili olduğundan siyah noktalarınız için de uygulayabilirsiniz.

Salatalık

Bir salatalığı ikiye bölüp güneş lekelerinizin üzerine ovma işlemi yapın. Böylelikle güneş lekelerinizin ne kadar açıldığını zamanla fark edebilirsiniz. Bu uygulamayı her gün ya da haftada 3 gün olarak tekrarlamalısınız.

Nohut

Taze nohudu haşlayın ya da konserve nohudunu bir kaşık ile ezerek macun kıvamına getirin. Ardından güneş lekelerinize sürün ve kuruyuncaya kadar bekleyin. Daha sonra su ile iyice yıkayın. Bu uygulamayı her akşam tekrarlayabilirsiniz.

E Vitamini

E vitamini ya da E vitamini içeren kremler, güneş veya yaşlılık lekeleri için oldukça etkili bir çözümdür. Bu yüzden güneş lekelerine E vitamini uygulayabilirsiniz.

Yaban Mersini

Yaban mersini oldukça etkili bir antioksidandır. Bu nedenle ciltte güneşten dolayı oluşan zararlı etkileri yavaşlatıp yaşlanma sürecini gecikmektedir.

Mısır Unu ve Kil

Bir çorba kaşığı mısır unu, ıslatılmış kil, el kremi ve suyu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karşımı güneş lekelerinin üzerine uygulayın. Bu uygulama sayesinde cildinizdeki ölü deriler çıkar ve daha canlı bir cilde sahip olursunuz.

Bal ve Yulaf

1 kaşık balı, 1 kaşık yulaf unu, 1 kaşık limon suyu ile 1 kaşık yağsız yoğurdu iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı maske şeklinde sürün ve 25 dakika bekletin. Ardından su ile iyice yıkayın. Bu uygulamayı haftada 1 kez tekrarlarsınız iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Güneş Lekesi İçin Kür

1 kaşık vazelini, 1 kaşık karbonatı ve 1 yumurtanın kabuğunu iyice karıştırıp lekelerinize uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Ardından su ile iyice yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir kez uygulamalısınız. Güneş lekeleri için oldukça etkili bir bitkisel uygulamadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git