Günlüklü Koyu – Fethiye / Muğla

Günlüklü Koyu – Fethiye / Muğla
22 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 523 kez okundu.

Fethiye Gölcek karayolunda yer almış olan Fethiye Günlüklü Koyu, ilçenin merkezine yaklaşık olarak 17 km uzaklıkta yer almaktadır. Koy, beldedeki Göcek kasabasına ise hemen hemen 12 km uzaklıkta bulunmaktadır. Günlüklü Koyu, tatilini hem doğa, hem de denizle geçirmek isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer almış olmakla birlikte günlük ağaçların ışık geçirmeyen doğasında yakıcı güneşin altında serinleten bir gölge ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Koyda günlük ağaçların gölgesinde sevdikleriniz ile birlikte piknik yapabilir, hamaklarda uzanıp soğuk içeceklerinizi yudumlayabilir, tatilin keyfini ve huzurunu doyasıya çıkabilirsiniz. Aşırı kalabalık olmayan şeffaf denizi, altın sarısı incecik kumlu plajıyla görenleri kendine hayran bırakmayı başaran Fethiye Günlüklü Koyu, aileniz, sevdikleriniz ya da yalnız olarak huzurlu bir şekilde tatil yapabileceğiniz ideal, harika bir yer. Özellikle yaz mevsiminde plajda günübirlikçi tatilciler ağırlanmaktadır. Ayrıca burada yaz mevsiminde bulunan tekne turlarına kesinlikle katılmalısınız.

Günlüklü koyu adını, bölgede yer almış olan, özellikle ilaç ve parfüm yapımında kullanılan günlük ağaçlardan almaktadır. Sabahın ilk ışıkları ve günbatımında Günlüklü koyunu sarıp sarmalayan parfümlere ilham veren eşsiz koku Günlük ağaçlarından gelmektedir. Denizin kıyı kısımlarının çok derin olmaması yüzme bilmeyenlerinde burada yüzebilmesine olanak sağlıyor. Günlüklü Koyu’nda ağaçların altında, tatilini doğayla iç içe geçirmek isteyenler için harika bir kamp alanı bulunuyor. Kamp alanında konaklayanlara elektrik, su gibi esas ihtiyaçlar ziyaretçilere sunulmakta olup burada çadır veya karavanda da kalabilme şansına sahipsiniz.

Günlüklüde Gezilmesi Gereken Yerler

Nadir bulunan Günlük ağaçları ve eşsiz güzellikteki Günlük koyunda keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Masmavi denizde yüzebilir, denizin ve güneşin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz çevrede uzun bir gezintiye çıkabilir, doğanın mükemmel güzellikteki yaratılışına şahitlik edip temiz havayı içinize doyasıya çekebilirsiniz. Fethiye – Dalaman arasında yer almış olan koylarla da yolunuza devam edebilir, buraya yakın olmuş olan Kantarcı Plajı’nı da gidebilirsiniz.

Günlüklü Koyunda Nerede Kalınır?

500 metrelik plajı ve doğasının büyüsü ile ziyaretçilerine keyifli bir tatil imkanı sunan Günlüklü koyunda kalabileceğiniz yerler arasında;

Günlüklü Koyu Pansiyonu: Bölgedeki konaklama yerleri içerisinde en güzel yere sahip olanlar arasında yerini almış olan konaklama tesisi, Günlüklü koyuna yaklaşık olarak 150 metre mesafede yer almaktadır. Ayrıca bu pansiyonun hemen yanında günlük ağaçlarını bünyesinde barındırdığı meşhur günlüklü ormanı yer almaktadır. Günlüklü ağaçları içerisinde bulunmuş olan Günlüklü Koyu Pansiyonunun odaları farklı bir dizayn olan bungalov şeklinde dekore edilmiştir. Odalarda klima bulunmaktadır ancak mini bar yoktur.

Telefon: 0252 633 66 11

The Bay Beach Club, Dalaman: Dünyada az bulunan Sigla ağaçlarıyla kaplı olan Günlüklü Koyunda yer almış olan, bulunduğu çevreye ve doğaya saygılı olan The Bay Beach Club, Fethiye karayolu üzerinde yer almaktadır. Kendine özgü mimarisi ile dikkatleri üzerine fazlasıyla çekmeyi başaran bu otel, izlediği misyon ile ülkemizdeki nadir otellerden bir tanesi olmayı başarmıştır.

A&B Home Otel: Göcek Yat kulübüne yaklaşık olarak 2 dakika uzaklıkta yer almış olan bu otel, Göcek Alışveriş caddesi gibi yerlerden de sadece birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır. Aileniz ve sevdikleriniz ile keyifli bir şekilde konaklayabileceğiniz tesisler arasında yerini almış olan otel, siz değerli misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

Günlüklü Koyuna Giriş Ücreti

Günlüklü Koyuna Giriş: 15 TL

İki adet şezlong ve bir adet şemsiye: 20 TL

Günlüklü Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Fethiye – Muğla karayolu üzerinde yer almış olan Günlüklü, Fethiye’ye yaklaşık olarak 17 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tatil sezonlarında Kargı – Yanıklar arasında düzenli dolmuş seferleri bulunmakta olup bu koya bu dolmuş seferleri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Günlüklüye özel araç ile gitmek isteyenler Fethiye’ye geldikten sonra Günlüklü tabelalarını izleyerek yaklaşık olarak 15 km gittikten sonra Günlüklü koyuna ulaşabilirler.

Ölüdeniz üzerinden Günlüklü koyuna gitmek isteyenler öncelikle Fethiye merkezde, Köprübaşı mevkiinde dolmuştan inip, tam karşıda yer almış olan dolmuş durağına geçmeli ardından Kargı – Yanıklar arası dolmuşların çalıştığı yerde Günlüklü dolmuşlarına binmelidir. Yeni Hisarönü, Ovacık tarafından koya ulaşmak isteyenlerde aynı güzergahı kullanabilirler. Çalış bölgesinden koya ulaşmak isteyenler ise Çalış – Fethiye dolmuşları ile Köprübaşı mevkiine gelip oradan aynı rotayı izleyebilirler. Her iki bölgeden de gelecek olanlar koya 45 dakika gibi bir süre ulaşacaklardır. Koya girişte küçük bir ücret ödemeniz gerekebilir. Koy içerisinde  yemek yiyebileceğiniz alanlar da mevcuttur.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git