Gökçetepe Tabiat Parkı Ve Sahili – Saros / Edirne

Gökçetepe Tabiat Parkı Ve Sahili – Saros / Edirne
11 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.102 kez okundu.

Kayıp Cennet olarak da adlandırılan Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne ilinin Saros Bölgesi’nde yer alan ve hafta sonu için değerlendirebileceğiniz ideal tatil mekanlarından biri. İstanbul’dan yaklaşık olarak 3 saat mesafe uzaklıkta olan bu tabiat parkına ulaştığınızda Ege’nin soğuk sularına kendinizi bırakarak haftanın tüm yorgunluğunu ve stresini atabilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa hafta sonunuzun tamamını burada değerlendirebilirsiniz.

Gökçetepe Tabiat Parkı’nın işletme hakkını 40 yıllığına elinde bulundurmuş olan Kartur, mekanı güzelleştirmek için çalışmalarına büyük bir özenle devam etmektedir. Eski dönemlere oranla oldukça ilerleme kat eden mekanın çalışanları, müşteri memnuniyeti sağlamaya yönelik elinden gelenin fazlasını yapmaktadır.

Kamp için ideal bir yer olan Gökçetepe Tabiat Parkı, muhteşem koyları, çok geniş alanlara yayılmış çam ağaçları dolu ormanı ile sessiz ve huzur dolu bir tatil alanı olmakla birlikte yapılan araştırmalar sonucu havadaki gaz oranındaki uyum sayesinde astım, alerjik rahatsızlıklar gibi pek çok hastalığa iyi geldiği de açıklanmıştır. Bol oksijeni ve temiz havası ile haftanın tüm yorgunluğunu üzerinizden atmayı başaracağınız bu yerde kısa bir tatil geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Doğanın göbeğinde yer alan bu tatil cennetinde çadır, paravan kampı, restoranlar, cafeler, duş alabileceğiniz alanlar, tertemiz plajlar ve tamamen organik ürünlerin satıldığı pazarlar yer almış olmakla birlikte dalış yapma imkanına da sahip olabilirsiniz. Dalgıçlarıın ve dalış kulüplerinin de uğrak mekanı olan bu yerde dalış yaparak Saros Körfezi’nde yaşayan deniz canlılarını keşfedebilme olanağı bulabilir, farklı bir heyecana ve değişik bir maceraya ortak olabilirsiniz. Ayrıca Gökçetepe Tabiat Parkı’nda yamaç paraşütü, offroad gibi çeşitli doğa sporları yapabilirsiniz.

Gökçetepe’de Nerede Kalınır?

Eğer tatilinizi kalıcı olarak geçirmeye karar verdiyseniz bu alanda tek alternatif çadır. Eğer kendi çadırınız yoksa burada yer alan kurulmuş hazır çadırları kiralama şansınız var. 4 ve 6 kişilik olan bu çadırları 80 ve 120 TL’ye kiralayabilirsiniz.  Kurulmuş çadır tercih etmezseniz ve kendi çadırınızı kendiniz kurma düşüncesine sahipseniz 35 TL ödeyerek bir çadır alabilirsiniz. Günübirlik veya kalıcı olarak gitmişseniz bir kereye mahsus olmak üzere girişte 20 TL araç park ücreti ödemeniz gerekecek. Alanın genişliği çok çeşitli yerlerde çadır kurabilme şansınızı arttırıyor. Ayrıca alanda elektrik, tuvalet ve bulaşıkhane gibi alanlar da yer almaktadır.

Gökçetepe’ye Gittiğinizde Neler Yapmalı, Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Gökçetepe’ye geldiğinizde sadece denize girmek fikri olmasın aklınızda. Burada fırsat buldukça orman içinde bulunan yürüyüş rotaları ile doğa yürüyüşleri de gerçekleştirin.
  • Eğer kamp yapma düşüncesi ile buraya gelecekseniz erken saatte gelmeye özen gösterin. Böylece en güzel çadırı ve en güzel kamp alanını kapma şansını yakalayabilirsiniz.
  • Buraya gelirken bagajınızı yiyecekle doldurmanıza gerek yok çünkü, bu alanda yer alan markette satılan ürünler tamamen organiktir.
  • Eğer rahatınıza ve keyfinize düşkün biriyseniz 6 kişilik çadırlar da mini buzdolabı ile elektrikte yer alıyor, aklınızda bulunsun.
  • Pazar günü dönüş için yola çıktığınızda trafik sorunu yaşayabilme ihtimalinin olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Gökçetepe Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Tekirdağ istikametine doğru hareket edin ve Tekirdağ’ı geçtikten sonra Malkara ve Keşan istikametine doğru hareket etmeye devam edin. Keşan’da trafik ışıklarının ardından Gelibolu ve Çanakkale tabelalarının bulunduğu taraftan sol tarafa dönerek yaklaşık olarak 10 km ilerleyin. 10 km sonra Moil benzin istasyonunun oraya varmış olacaksınız. Bu benzin istasyonunu geçtikten sonra Gökçetepe tabelasını göreceksiniz, bu tabelayı gördükten sonra sağa dönerek dümdüz yolunuza devam edin. Yaklaşık olarak yarım saatlik bir yolculuğun ardından doğa cenneti olan Gökçetepe Tabiat Parkı’na varmış olacaksınız. İstanbul’dan yaklaşık olarak 250 km uzaklıkta yer alan bu parka 2.5 – 3 saat arasında ulaşmış olacaksınız.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git