Göğüs Ucu Ne Renk Olmalı ?

Göğüs Ucu Ne Renk Olmalı ?
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.888 kez okundu.

İnsanlık var olduğu günden beri göğüsler kadınlar içinde erkekler içinde oldukça büyük önem taşımaktadır. Kadını hem güzel hem biçimli hem de seksi gösteren göğüslerin yapısı, büyüklüğü, rengi her bayan için oldukça önemlidir ve göğüste ki değişimler, renk farklılıkları kadınların dikkatini çeken ilk konudur.

gogus-ucu-ne-renk-olmalidir

Göğüs ucu olarak adlandırılan bu bölge göğsün en tepe noktasıdır ve çok güçlü pigmentler ile donatılmıştır. Göğüs uçları her zaman için ten rengine nazaran daha koyu renktedir. Ten rengi ile en az 3 ton fark bulunur. Göğüs ucu rengi her bayanda farklılık gösterir, bu durum kişinin ten rengi ile doğru orantılıdır ve ten ne kadar koyu ise göğüs uçları o kadar koyu olmaktadır. Bunun yanı sıra göğüs uçlarının rengini belirleyen birçok konu vardır. Adet dönemi, hamilelik, yaşlılık, hastalık, adet döngüsünde ki değişmeler göğüs ucu renginin farklılaşmasında etkili olmaktadır. Ayrıca mevsim ve iklim göğüs renginde etkili olan diğer bir konudur. Karasal iklim kadınlarını göğüs uçları daha koyu renkte iken Akdeniz ikliminde yaşayan kadınların daha açık renk göğüs uçlarına sahip oldukları test edilmiştir.

Göğüs uçlarının sabit bir rengi olmasa da belirleyici olarak kendi ten renginizi alabilir ve ten renginizi baz alarak 2-3 ton koyu olması gereken göğüs uçlarınızı test edebilirsiniz. Zaman içinde çok fazla kararma ve farklı renkleri gözlemliyor iseniz mutlaka uzman bir doktora giderek muayene olmalısınız. Bu durum başka bir hastalığın veya hormonal bir bozukluğun habercisi olabilir. Hamilelik döneminde koyulaşan meme uçlarının ise muazzam bir nedeni vardır. Yeni doğan bebekler tam göremez ve ayırt edemez bu noktada devreye koyu renk meme uçları girer ve bebek koyu renge odaklanarak rahatça memeyi bulabilir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git